Steam 5 dolar hediye kartı hesaba eklenince ne kadar para geçer?

NameDeli

Hectopat
Merhaba. Bende 5 dolarlık Steam gift Card var. Türkiye'de de Steam dolar kurunu sabitlemişti yanlış hatırlamıyorsam 2,1 veya buna benzer bir şeydi. Gift Card'ı Steam hesabıma girersem güncel kur oranından TL'ye çevrilmiş hali mi geçer yoksa Steam'ın sabitlenmiş dolar kuru olarak olarak çevrilmiş hali mi geçer?

Evet kullanılır. Güncel kurdan hesaplanıp hesabına yüklenir.
Belirttiğim konuda cevabını vermişler sanırım bi göz atabilirsin istersen.
Steam bölgeni de değiştirmen gerekebiliyor.

Konuyu okudum ama çok bir şey anlamadım herkes farklı bir şey diyor. Ben Türkiye'de yaşıyorum yurt dışında yaşayan akrabam bana hediye olarak Steam gift Card kodu verdi 5 dolar olduğunu söyledi şimdi ben bunu Steam hesabıma bölgemi değiştirmeden ekleyemez miyim?

Kur sabit falan değil. Öncelikle bu kısıma bir açıklık getirelim. Eğer etkinleşecek olursa şu an 5 dolar kaç TL ise o kadar eklenir. Yani 81 TL civarı.

Hediye kartlarına (cüzdan kodu olduğunu varsayarak) gelecek olursak;

Steam cüzdanı kodlarının ülke kısıtlaması var mı?

Evet. Her Steam kullanıcısının hesabı, Steam istemcisinde sağ üstte görebileceğiniz bir para birimiyle ilişkilendirilmiştir. Steam hesabınızın para biriminden farklı bir para birimine sahip Steam cüzdanı kodunu etkinleştirirken bir hatayla karşılaştırabilirsiniz.

Dijital hediye kartları ise bulunduğunuz bölgenin para birimine göre çevirilip cüzdana ekleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı