Çözüldü Steam aboneliğin ödeme yöntemi nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393982

Picopat
Makaleler
3
Birkaç hafta önce EA Play almıştım. Ödeme yöntemini değiştireceğim fakat kesin bir yol bulamadım. Destek sayfalarında da kesin bir yol belirtmiyorlar. Abonelikler sayfasında da "Ödeme yöntemini değiştir" diye bir tuş yok.

Çözüm
Steam Destek'e tekrar yazdım, bu sefer sorunumu daha detaylı ve fotoğraflarla anlatmama rağmen aynı cevabı gönderdiler. Yanıt gönderdim bir daha.

Aboneliği iptal et. Zaten bitene kadar kullanabiliyorsun. Bitince yeni ödeme yöntemiyle tekrar abone ol.
Evet, bu da bir yöntem fakat abonelik sistemi olan bir platformda doğrudan ödeme yöntemi değiştirebilmem gerek. Niye 40-50 oyunu bir daha eklemekle uğraşayım ki?
Steam Destek tekrar yanıt verdi ve sorun çözüldü.

Steam, parayı @reptile'ın gösterdiği kısımdan çekiyormuş, oraya yeni kartımı ekleyince oradan çekiyormuş. Eğer kredi kartı kaydetmek istemezsem Steam Cüzdan'a para yüklemek de oluyormuş.
Hesap detaylarina baktiniz mi?
Hesap detaylarından Abonelikler sayfasına geldim ve çıkan şeyler bunlar:
20210212_002342.jpg

Kayıtlı bir ödeme yöntemim yok. Yeni kartı oraya girsem oradan mı çeker yoksa EA Play satın alırken kullandığım karttan mı? Steam Destek'e de yazmıştım, otomatik mesaj gönderdiler.
Screenshot_20210212-005528_Steam.jpg

Steam Destek'e tekrar yazdım, bu sefer sorunumu daha detaylı ve fotoğraflarla anlatmama rağmen aynı cevabı gönderdiler. Yanıt gönderdim bir daha.

Aboneliği iptal et. Zaten bitene kadar kullanabiliyorsun. Bitince yeni ödeme yöntemiyle tekrar abone ol.
Evet, bu da bir yöntem fakat abonelik sistemi olan bir platformda doğrudan ödeme yöntemi değiştirebilmem gerek. Niye 40-50 oyunu bir daha eklemekle uğraşayım ki?
Steam Destek tekrar yanıt verdi ve sorun çözüldü.

Steam, parayı @reptile'ın gösterdiği kısımdan çekiyormuş, oraya yeni kartımı ekleyince oradan çekiyormuş. Eğer kredi kartı kaydetmek istemezsem Steam Cüzdan'a para yüklemek de oluyormuş.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı