Çözüldü Steam ayarlara girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

g0kden1z

Centipat
Daha fazla  
Steam ayarlara girilmiyor. Değişik bir şey Steam'i en sonunda sildim geri yükledim aynı hata masaüstüne gizleye basıyorum Steam gelmiyor. Mağaza üstüne falan gelince pazar gözükürdü oda gözükmüyor ne yapmam lazım? Ekran kartımı sattım Intel'in sürücüleri yüklü ekran kartımı sattığımdan beri Steam'e giremiyorum sildim o kadar oyun gitti gene de olmadı. Ekran kartı ile alakalı olabilir mi?

1704292889476.png

1704292848470.png

1704292825587.png

Çözüm
Ekran kartı ile alakalı, steam ayarlarında donanım hızlandırma ayarı var, bu ayar ekran kartını kullanarak steam arayüzünün kullanımını üstleniyor. Ekran kartı olmadığı için bu ayarda açık kaldığı için oraya ulaşamıyorsunuz. Bunu düzeltmek için belki regedit ayarlarını kullanabiliriz. Baştan belirteyim buradan yapacağınız yanlış bir ayar bilgisayarınızın kararsız, düzgün çalışmaması gibi sorunlar çıkartabilir, ne yaptığınız bilmiyorsanız dokunmanızı tavsiye etmem.

• Windows + R tuşuna basın ve çıkan kutucuğa tırnaklar olmadan "regedit" yazın ve Tamam butonuna tıklayın.

• Açılan pencereden HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Valve\Steam yolunu bulun. Steam klasörüne tıklayın.

1704293457260.png

• Buradan GPUAccelWebViewsV3 çift tıklayın ve 1 olan değeri 0 olarak değiştirin.
• H264HWaccel değerini çift tıklayın 1 olan değeri 0 olarak değiştirin.
• Resimde gördüğünüz gibi değiştiebilirsiniz.

1704293559024.png

Benim steam arayüz ayarlarım yukarıda göründüğü gibidir, video kod çözme, gpu hızlandırma ve pürüzsüz kaydırma kapalı. Yani ekran kartımın steam arayüzü ile ortak çalışmasını istemedim. Regeditte bulunan ayarları böyle yaptığınızda düzelmiş olması gerekiyor.
Ekran kartı ile alakalı, steam ayarlarında donanım hızlandırma ayarı var, bu ayar ekran kartını kullanarak steam arayüzünün kullanımını üstleniyor. Ekran kartı olmadığı için bu ayarda açık kaldığı için oraya ulaşamıyorsunuz. Bunu düzeltmek için belki regedit ayarlarını kullanabiliriz. Baştan belirteyim buradan yapacağınız yanlış bir ayar bilgisayarınızın kararsız, düzgün çalışmaması gibi sorunlar çıkartabilir, ne yaptığınız bilmiyorsanız dokunmanızı tavsiye etmem.

• Windows + R tuşuna basın ve çıkan kutucuğa tırnaklar olmadan "regedit" yazın ve Tamam butonuna tıklayın.

• Açılan pencereden HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Valve\Steam yolunu bulun. Steam klasörüne tıklayın.

1704293457260.png

• Buradan GPUAccelWebViewsV3 çift tıklayın ve 1 olan değeri 0 olarak değiştirin.
• H264HWaccel değerini çift tıklayın 1 olan değeri 0 olarak değiştirin.

1704293559024.png

Benim steam arayüz ayarlarım yukarıda göründüğü gibidir, video kod çözme, gpu hızlandırma ve pürüzsüz kaydırma kapalı. Yani ekran kartımın steam arayüzü ile ortak çalışmasını istemedim. Regeditte bulunan ayarları böyle yaptığınızda düzelmiş olması gerekiyor.

Çözüm
Ekran kartı ile alakalı, Steam ayarlarında donanım hızlandırma ayarı var, bu ayar ekran kartını kullanarak Steam arayüzünün kullanımını üstleniyor. Ekran kartı olmadığı için bu ayarda açık kaldığı için oraya ulaşamıyorsunuz. Bunu düzeltmek için belki Regedit ayarlarını kullanabiliriz. Baştan belirteyim buradan yapacağınız yanlış bir ayar bilgisayarınızın kararsız, düzgün çalışmaması gibi sorunlar çıkartabilir, ne yaptığınız bilmiyorsanız dokunmanızı tavsiye etmem.

• Windows + R tuşuna basın ve çıkan kutucuğa tırnaklar olmadan "Regedit" yazın ve Tamam butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 2073031

• H264HWACcel değerini çift tıklayın 1 olan değeri 0 olarak değiştirin.

Eki Görüntüle 2073032

Benim Steam arayüz ayarlarım yukarıda göründüğü gibidir, video kod çözme, GPU hızlandırma ve pürüzsüz kaydırma kapalı. Yani ekran kartımın Steam arayüzü ile ortak çalışmasını istemedim. Regedit'te bulunan ayarları böyle yaptığınızda düzelmiş olması gerekiyor.

Çok teşekkür ederim GPU hızlandırmasını vs kapattım direk sorunum cözüldü teşekkürler tekrardan boşuna sildim oyunlarımı ama olsun Regedit'i yapmıyayım zaten nasipse GPU'yu yakın bir tarihte alacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı