Çözüldü Steam Cloud'u temizleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

anxietyms

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, aylardır başıma dert olmuş bir konu ile sizlerleyim. Bir çok yere baktım ama çözümünü bulamadım. Steam Cloud'taki verileri silmek istiyorum, daha önceden oynadığım bir oyuna tekrar başlamak istiyorum örnek olarak Witcher serisini vereyim. Serinin tüm oyunlarını daha önce bitirdim tekrar başlamak istiyorum ama Save'leri ne kadar silsem de Steam Cloud tekrar yüklüyor. Cloud'u kapatmakta istemiyorum sadece Cloud'taki eski Save dosyalarını silmek istiyorum bir iş bu kadar zor olmamalı. Üstelik Witcher 2 de ne kadar çok Save dosyan varsa oyun açılma ve Save açma süresi o kadar uzuyor. Beni bu dertten kurtarın lütfen. Bir yanlışım olduysa şimdiden kusuruma bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, size iki tane yöntem tavsiye edebilirim.
İlk olarak Steam'i arka planda açıp oyununuzu başlatın, sonra oyun ve Steam arka planda çalışıyorken oyun dosyalarını açıp Save dosyalarını silin. Eğer bu olmazsa şöyle bir şey de deneyebilirsiniz; Steam'i açın ve seçtiğiniz oyunun market sayfasına gidin (örnek Witcher3) o sayfada sağ tıklayıp "copy page url"'e tıklıyorsunuz. Sonra Steam'den log out edip internetinizi kapatıyorsunuz. Sonra o kopyaladığınız URL'deki sayıyı (witcher 3 için: 292030 ) unutmuyorsunuz. Steam dosyalarınız gidip userdata klasörünü açıyorsunuz.

1611156201268.png

Sonra orada sayılı dosyayı açıp (örnek 239519010) istediğiniz oyunun sayısının olduğu dosyayı açıyorsunuz.

1611156326043.png

Son olarak o dosyaya girip remote dosyasını ve remotecache dosyasını siliyorsunuz.
Umarım işinize yarar saygılar.
Merhaba, size iki tane yöntem tavsiye edebilirim.
İlk olarak Steam'i arka planda açıp oyununuzu başlatın, sonra oyun ve Steam arka planda çalışıyorken oyun dosyalarını açıp Save dosyalarını silin. Eğer bu olmazsa şöyle bir şey de deneyebilirsiniz; Steam'i açın ve seçtiğiniz oyunun market sayfasına gidin (örnek Witcher3) o sayfada sağ tıklayıp "copy page url"'e tıklıyorsunuz. Sonra Steam'den log out edip internetinizi kapatıyorsunuz. Sonra o kopyaladığınız URL'deki sayıyı (witcher 3 için: 292030 ) unutmuyorsunuz. Steam dosyalarınız gidip userdata klasörünü açıyorsunuz.

1611156201268.png

Sonra orada sayılı dosyayı açıp (örnek 239519010) istediğiniz oyunun sayısının olduğu dosyayı açıyorsunuz.

1611156326043.png

Son olarak o dosyaya girip remote dosyasını ve remotecache dosyasını siliyorsunuz.
Umarım işinize yarar saygılar.

Çözüm
Çok sağ ol Witcher 1 ve 3 de oldu ama Witcher 2 de olmuyor 1 ve 3'ün Save'leri belgelerim de 2'nin ise Steam dosyalarında userdata da nedeni bu olabilir mi?

Geri
Yukarı