Steam Deck’e AMD İşlemcili Rakip: OneXplayer AMD Edition

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
OneXplayer.jpg

OneXplayer AMD Edition isimli yeni taşınabilir konsolu teste açıldı. Indiegogo girişimi One-Netbook, oyunculara “OneXplayer AMD Edition” adı verilen AMD destekli yeni el oyun konsolunu test etme şansı veriyor. @OnenetbookO tarafından atılan bir tweet’e bakılırsa oyuncular test etmek amacıyla birkaç birkaç el konsoluna sahip olabilecek. Taşınabilir konsolun detaylı sistem özellikleriyle ilgili hiçbir bilgi verilmiş değil, ancak […]

Devamı: Steam Deck’e AMD İşlemcili Rakip: OneXplayer AMD Edition
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Keşke Linux yapmasalarmış. Linux kullanıcısı olarak proton kullanıyorum ve Steam'deki oyunların çoğunu açamıyorum.
Nasıl? Ben hepsini açıyorum sadece performans sorunu olabiliyor tam uyumlu olmayanlarda. Asıl sorun LoL gibi ayrı kurulan oyunlarda.

Exe dosyasına tıklayıp binlerce şeyi yapabilmek varken Linux'un önünde daha gelişmesi gereken onlarca yıl var.

Daha fazla rakip lazım. Yoksa Linux oyun konusunda gelişemeyecek.
Gittikçe Linux kullanan el konsolları artacak zaten, o konuda endişelenmemize gerek yok gibi duruyor :D

Keşke Linux yapmasalarmış. Linux kullanıcısı olarak proton kullanıyorum ve Steam'deki oyunların çoğunu açamıyorum.
Ben sahip olduğum 140 oyunun yaklaşık 130'unu açabiliyorum. Sizde tonla BattlEye ve eac kullanan oyun var sanırım.
Nasıl? Ben hepsini açıyorum sadece performans sorunu olabiliyor tam uyumlu olmayanlarda. Asıl sorun LoL gibi ayrı kurulan oyunlarda.

Exe dosyasına tıklayıp binlerce şeyi yapabilmek varken Linux'un önünde daha gelişmesi gereken onlarca yıl var.
Lutris'i duymuş muydun?

Gittikçe Linux kullanan el konsolları artacak zaten, o konuda endişelenmemize gerek yok gibi duruyor :D

Ben sahip olduğum 140 oyunun yaklaşık 130'unu açabiliyorum. Sizde tonla BattlEye ve eac kullanan oyun var sanırım.

Lutris'i duymuş muydun?
LoL'ü Lutris dışında kurabiliyor muydun? Lutris'le bile deneyimi berbat, chat'e oyunun yarısında bağlanıp seçim ekranında en son odaya girer ve ban süresine son 10 saniye kalmışken bağlanırsın. Rün ayarlayamazsın ve oyunda FPS 500 bile olsa akıcılık olmaz, bazı farm şu bu için GUI enjekte olmaz, çift client kullanmazsan arka plandaki çok kasar ama tek kullanırsan da oyun sonu ekranının gelmemesi gibi sorunlar olur vs.

Valorant denemedim, Windows üzerinde bile hata veriyorsa Linux tarafında dua ediyordur millet açılsın diye.

Yani çok zeki ve Linux allahı olduğun için tek sen Lutris'i biliyorsun ve oyun oynamayı bilen ya da Linux üzerinde denemiş herkesin ilk uğrak noktası Lutris'i biz bilmiyoruz.

LoL'ü Lutris dışında kurabiliyor muydun?
Denemedim fakat Wine ile kurulabiliyor olması lazım.

Valorant denemedim, Windows üzerinde bile hata veriyorsa Linux tarafında dua ediyordur millet açılsın diye.
Valorant kernel bazlı anticheat kullandığından dolayı Linux'ta çalışmıyor.

Lutris'le bile deneyimi berbat, Chat'e oyunun yarısında bağlanıp seçim ekranında en son odaya girer ve ban süresine son 10 saniye kalmışken bağlanırsın. Rün ayarlayamazsın ve oyunda FPS 500 bile olsa akıcılık olmaz, bazı farm şu bu için GUI enjekte olmaz, çift Client kullanmazsan arka plandaki çok kasar ama tek kullanırsan da oyun sonu ekranının gelmemesi gibi sorunlar olur vs.
Hiç böyle sorunlar yaşayan duymadım, genellikle sorun oyuna girmeden önceki arayüzün buglu olması oluyor. Oyun içi bir sorun oluşmuyor.

Denemedim fakat Wine ile kurulabiliyor olması lazım.

Valorant kernel bazlı anticheat kullandığından dolayı Linux'ta çalışmıyor.

Hiç böyle sorunlar yaşayan duymadım, genellikle sorun oyuna girmeden önceki arayüzün buglu olması oluyor. Oyun içi bir sorun oluşmuyor.
Lutris zaten Wine kullanıyor. Wine özel bir oyun programı değil Windows apilerini simüle eden program ama yetersiz ayarlamalar için Lutris var.

Geri
Yukarı