Steam destekten gelen cevap

Serdark.

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar steam hesabıma kredi kartım ile para eklemeye çalışıyorum sürekli hata veriyor.
Bu hatayı desteğe bildirdim gelen cevap ise ingilizce ve bilmediğim için tam ne istenildiğini idrak edemedim. Bilgili arkadaşlardan çeviri yapmalarını rica edeceğim veya bu sorunu yaşayıp çözenlerden.
Destekten gelen cevap ;

In order to assist you with this issue, we will need you to verify the following information:
  • Steam account name associated with your purchases
  • Complete cardholder billing information (name and billing address)
  • Last 4 digits of credit card number (only the last 4 please)
  • The type of card (Visa, Mastercard, Discover, American Express)
  • Valid daytime phone number including country code (if applicable) or area code
Please reply to this ticket with this information included in the response. This ticket is not posted publicly and no other users will be able to view this information.

Bu konu hakkında yardımcı olacak yok mu ?

Bu konuda size destek verebilmek için aşağıdaki bilgileri teyit etmeniz gerekmekte diyor.
-Alım yapmaya çalıştığınız Steam hesap ismi
-Kart sahibinin tam ekstre bilgisi (isim ve adres)
-Kredi kartınızın son 4 hanesi (sadece son dört hane)
-Kart tipi (Visa, Mastercard, Discover, American Express)
- Geçerli telefon numaranız (alan kodu, bölge koduyla birlikte)
Bu bilgileri bu mesaja cevap olarak atacaksınız ve bu mesajın sadece size özel olduğu ve vereceğiniz bilgilerin üçüncü şahıslarca görülmeyeceğini söylemişler.

Bu konuda size destek verebilmek için aşağıdaki bilgileri teyit etmeniz gerekmekte diyor.
-Alım yapmaya çalıştığınız Steam hesap ismi
-Kart sahibinin tam ekstre bilgisi (isim ve adres)
-Kredi kartınızın son 4 hanesi (sadece son dört hane)
-Kart tipi (Visa, Mastercard, Discover, American Express)
- Geçerli telefon numaranız (alan kodu, bölge koduyla birlikte)
Bu bilgileri bu mesaja cevap olarak atacaksınız ve bu mesajın sadece size özel olduğu ve vereceğiniz bilgilerin üçüncü şahıslarca görülmeyeceğini söylemişler.

Hocam çevirdiğin gibi yolladım gelen mesajı yapıştırıyorum aynı şeyleri tekrar ediyor;

It looks like we're still missing some information from you in order to help with this issue.

Please send us the information below about any and all credit card purchases on the account:

• The cardholder's first and last name:
  • Billing address (including street, city, country):
  • Last 4 digits of credit card number (only the last 4, please):
  • Card type (Visa, Mastercard, Discover, American Express):
  • Valid daytime phone number, including country code or area code:
Include this information in your reply to us. This ticket is not posted publicly and no other users will be able to view this information.

+

Telefonu yazarken +9 eklemem gerekmiyor mu ?

Olayı çözebilmeleri için hala bazı bilgilerin eksik olduğunu belirtiyor. Telefon numarası yazarken eğer cep telefonuysa +90(5** *** ** **) olarak yıldızlı yerlere numaranız neyse göndermeniz gerekiyor. Ayrıca hesapta daha önce kullanılmış başka kredi kartları varsa onlarında yukarıda çevirdiğim şekilde bilgilerini istiyor.

Bu hesapta başka kartlar kullanılmaya çalışıldı arkadaşın kartıyla denemiştik fakat onun kartı internet alışverişine kapalıymış bir kaç hatalı denemeden sonra öğrenmiştim. Şuan da farklı illerdeyiz ve o bilgileri isteyemem. Bu konuda nasıl ilerleme kaydedebilirim? cevap verme zahmetinde bulunduğun için teşekkürler.

Steam destekten en son gelen mesajı alta ekledim. Sanırım 30 gün sonra yasak kalkacak yanlış çeviri yapmadıysa g.translate. Fakat 3 farklı hesabım var farklı oyunlar olan önemli hesaplarıma dolandırıcılık yapıldığını düşündüklerini ve yasak koyduklarını ileten mesaj gönderilmiş hesaplarımın hepsine. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor?

Attempting credit card fraud is a very serious issue and is prosecutable by law. Normally, this activity would result in permanent restrictions on your account.

However, as none of the attempted purchases were successful, we have made a one-time exception and modified the account lock to expire in 30 days.

You will not receive another warning regarding this behavior. Any further activity of this type, on any account, will cause all of your Steam accounts to be permanently locked.

While the account is restricted, you will be unable to make purchases, trade, receive gifts, or participate in the Steam Community Market. This lock will not be removed prior to the time specified above.

Valve reserves the right to refer the matter to the appropriate authorities.

Aynen, kredi kartı sahteciliği yaptığınız düşünülmüş ama başarılı alım olmaması sebebiyle tüm hesaplarınız 30 gün cezalı. Ayrıca tekrar olması durumunda tüm hesaplarınız süresiz banlanacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı