Steam dolandırıcılık

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Steam'den dün bir arkadaşlık isteği geldi oyun arkadaşı arıyorum diye kabul ettim bir Steam grubuna mesaj atmıştım oradan gördü herhalde. Bugün mesaj attı ismi "Chelsa" diye profilinde kız fotoğrafı var. Yok işte neymiş 800 dolarlık bilmem ne yapmış benim adıma benim Steam'imi kopyalamışlar DC istiyor benimle steam adminİ konuşacakmış. Başta merak ettim ne yumurtlayacak diye sonra dedim saçma sapan linkler yollayıp rahatsız eder diye yapıştırdım hemen engeli klasik dolandırıcı. Aynı isimle size de mesaj atarlar belki inanmayın en son da bir fotoğraf attı onu da koyayım büyük ihtimal kendileri değiştirmişler stemdan öyle bir mail gelmez ve hakkımda şikayet olsa direk destekten mesaj gelirdi. Ayrıca engelleyince mesajlar gidiyor galiba şikayet de edemedim. Ama insan yine ilk başta bir korkuyor hesap engellenecek falan deyince inanmamak gerekiyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Steam'den dün bir arkadaşlık isteği geldi oyun arkadaşı arıyorum diye kabul ettim bir Steam grubuna mesaj atmıştım oradan gördü herhalde. Bugün mesaj attı ismi "Chelsa" diye profilinde kız fotoğrafı var. Yok işte neymiş 800 dolarlık bilmem ne yapmış benim adıma benim Steam'imi kopyalamışlar DC istiyor benimle steam adminİ konuşacakmış. Başta merak ettim ne yumurtlayacak diye sonra dedim saçma sapan linkler yollayıp rahatsız eder diye yapıştırdım hemen engeli klasik dolandırıcı. Aynı isimle size de mesaj atarlar belki inanmayın en son da bir fotoğraf attı onu da koyayım büyük ihtimal kendileri değiştirmişler stemdan öyle bir mail gelmez ve hakkımda şikayet olsa direk destekten mesaj gelirdi. Ayrıca engelleyince mesajlar gidiyor galiba şikayet de edemedim. Ama insan yine ilk başta bir korkuyor hesap engellenecek falan deyince inanmamak gerekiyor.

Eki Görüntüle 1549876
Mail gerçek 😳

Gerçek gibi gözüküyor değiştirmişler. İlk başta anlamadım engelledikten sonra ocr tarayıcı kullanaraktan çevirdim "yasaklanmadan önce. Kişisi ile iletişime geçin Discord aracılığı ile adminle görüşsün yoksa yasaklanır gibisinden bir şey diyordu böyle bir şey olsa bile bunu niye başka biri aracılığı ile yazsınlar direk bana gönderirlerdi.

Mesaj sahte. Yanlislikla raporlanan kimsenin kendini kanitlamaya ihtiyaci yok. Ortada bir kanit yoksa zaten Valve size sirf raporlanmayla islem uygulamayacaktir. Bunu da gectim, Valve calisanlari raporlayan kisiye söyle yapacagiz böyle yapacagiz diye bilgilendirme yapmaz.

Ayrica Valve calisani neden Discord üzerinden bir baska Valve calisanina yönlendirsin ki? Mesaj zaten yazim hatalariyla dolu. Konu sahibinin bu tufaya düsmemesi sevindirici. Genelde hep dolandirildiktan sonra konu acarlar.

Genelde hep dolandirildiktan sonra konu acarlar.

Değişiklikler iyidir hocam :D Arkadaşın dolandırılmamasına ben de sevindim ve Steam yetkilileri hiçbir zaman Discord, Steam vb. şeylerle ulaşmaz. Hesaba kayıtlı maile mail atarlar ki yanlış raporlama vb. gibi durumlar için de atılmaz. Sanmam atacaklarını, her şeyi görebiliyorlar zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı