Steam dolar kuru ile nasıl satın alım yapılıyor?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
Daha önce hiç dolar ile alışveriş yapmadım, normal TL'deki gibi kart bilgilerini yazıp mı çekiyor veya banka hesabında dolar mı olması gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal her zamanki gibi yapabiliyorsunuz. Kartınızdan doların güncel kuruna göre TL karşılığı para çekilir.

Daha önce hiç dolar ile alışveriş yapmadım, normal TL'deki gibi kart bilgilerini yazıp mı çekiyor veya banka hesabında dolar mı olması gerekiyor?

Her zaman nasıl yapıyorsanız öyle. TL kredi kartınızı kullanarak alabilirsiniz, o anki kura göre bankanız TL'ye çevirip ödeyecek Steam'e.

Ama şöyle bir problem var, mesai sonrasında (sanırım 18:00'den sonra) ve haftasonu işlem yaparsanız yüksek bir orandan çekim yapar bankanız, o yüzden hafta içi ve gün içinde alın alacağınız oyunları.

TL yatır kura göre ayarlanıyor.

Teşekkürler peki ziraat Bankkart geçerlimi daha önceden geçerliydi?
Her zaman nasıl yapıyorsanız öyle. TL kredi kartınızı kullanarak alabilirsiniz, o anki kura göre bankanız TL'ye çevirip ödeyecek Steam'e.

Ama şöyle bir problem var, mesai sonrasında (sanırım 18:00'den sonra) ve haftasonu işlem yaparsanız yüksek bir orandan çekim yapar bankanız, o yüzden hafta içi ve gün içinde alın alacağınız oyunları.
Normal her zamanki gibi yapabiliyorsunuz. Kartınızdan doların güncel kuruna göre TL karşılığı para çekilir.
Bugünün dolar karşılığını TL olarak çeker, yapmanız gereken ekstra bir şey yok.
Hocam benim bildiğim güncel kur neyse hesabınızda o kadar TL olması lazım. Görüntü Dolar ama çektiği cins yine TL oluyor.

Geri
Yukarı