Steam envanterimdeki CS:GO skinlerim pazarda benden onaysız satıldı

Ali Cafer

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Telefonuma gelen mail ile haberim oldu skinlerimin satıldığından. Olaydan sonra şifremi değiştirdim fakat 2 hafta sonra tekrar birkaç skinim benden habersiz pazarda satıldı. Ben de e postayla şifreyi tekrar değiştirdim. Şimdi tekrar akin almaya çekiniyorum acaba yine böyle bir olay olur mu diye. Bu arafa Steam Guard'ım da açıktı hep. Sizce ne yapmalıyım?

Ben iki hesabim arasinda tasimaya calistigim bir skini Steam Guard olmasina ragmen caldirdim. Konuyla ilgili Steam de hiç ilgilenmedi bile. Ana hesabimdan 2. hesabima tasimaya calisyigim skin, her nasıl olduysa hiç tanimadigim birine gitti. Trade gecmisimde 2 trade gorunuyor. Birisi yan hesabim, talebi reddetmisim, digeri tanimadigim hesap ve kabul etmisim. Gitti bicak. Sebebiyle ilgili hiçbir fikrim yok.

Ben iki hesabim arasinda tasimaya calistigim bir skini Steam Guard olmasina ragmen caldirdim. Konuyla ilgili Steam de hiç ilgilenmedi bile. Ana hesabimdan 2. hesabima tasimaya calisyigim skin, her nasıl olduysa hiç tanimadigim birine gitti. Trade gecmisimde 2 trade gorunuyor. Birisi yan hesabim, talebi reddetmisim, digeri tanimadigim hesap ve kabul etmisim. Gitti bicak. Sebebiyle ilgili hiçbir fikrim yok.

API key girmissindir muhtemelen senin hatan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'in açığını kullanıp bu şekil dolandıran kişiler çok var arkadaşım da bunun mağduruydu ve Steam hiçbir şekilde ilgilenmedi maalesef yapabileceğiniz bir şey yok gibi gözüküyor.

Steam > Hesap detayları > Steam Guard'ı yönet > Diğer bütün cihazların yetkisini kaldır.

Kimlik bilgilerinizin başka bir cihazda kayıtlı olduğundan şüphe mi duyuyorsunuz?
Bu cihaz haricinde, daha önce kullandığınız bilgisayarların veya cihazların yetkisini kaldırmak için tıklayın.
Eğer herkese açık bir bilgisayar kullandıysanız veya yanlışlıkla parolanızı sizin olmayan bir aygıtta kayıt ettiyseniz bu güvenlik adımını öneriyoruz.

Bence Steam'e postasını başka bir e postaya taşı direk. Gmail gg olabilir. Bir de hesap ayarlarından diğer bütün cihazlardan çıkış yap de öyle değiştir bütün her şeyi.

3 -5 TL'lik skinleri önemsemez Steam onaya falan gerek yoktur.
3 ya da 5 TL'lik skinleri önemsemez Steam onaya gerek yoktur, kimsede senin Steam'ina girmeye ugrasmaz değersiz sakinlerin için, paranoya yapmana gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda bir şüpheli bir siteye giriş yaptın gibime geliyor, bildiğim 2 önlem var eğer biri hesabına erişim sağladıysa bunları yaparak hesabına erişimi kesebilirsin telefonda olduğum için çok detaylı yazamayabilirim.
Telefonuma gelen mail ile haberim oldu skinlerimin satıldığından. Olaydan sonra şifremi değiştirdim fakat 2 hafta sonra tekrar birkaç skinim benden habersiz pazarda satıldı. Ben de e postayla şifreyi tekrar değiştirdim. Şimdi tekrar akin almaya çekiniyorum acaba yine böyle bir olay olur mu diye. Bu arafa Steam Guard'ım da açıktı hep. Sizce ne yapmalıyım?
Yakın zamanda bir şüpheli bir siteye giriş yaptın gibime geliyor, bildiğim 2 önlem var eğer biri hesabına erişim sağladıysa bunları yaparak hesabına erişimi kesebilirsin telefonda olduğum için çok detaylı yazamayabilirim kb

steamcommunity.com/dev/apikey diye steamin bi ayar yeri var, oraya girdiğinde eğer "Alan adı" boşsa ve alttaki kutucuk boşsa, orada yapman gereken birşey yok, ama eğer apikey kullaniliyorsa bi buton olması lazim apikeyden ayrıl mı ne, ona basıp apikey varsa iptal ettimen lazım.
Yakın zamanda bir şüpheli bir siteye giriş yaptın gibime geliyor, bildiğim 2 önlem var eğer biri hesabına erişim sağladıysa bunları yaparak hesabına erişimi kesebilirsin telefonda olduğum için çok detaylı yazamayabilirim.

Yakın zamanda bir şüpheli bir siteye giriş yaptın gibime geliyor, bildiğim 2 önlem var eğer biri hesabına erişim sağladıysa bunları yaparak hesabına erişimi kesebilirsin telefonda olduğum için çok detaylı yazamayabilirim kb

steamcommunity.com/dev/apikey diye steamin bi ayar yeri var, oraya girdiğinde eğer "Alan adı" boşsa ve alttaki kutucuk boşsa, orada yapman gereken birşey yok, ama eğer apikey kullaniliyorsa bi buton olması lazim apikeyden ayrıl mı ne, ona basıp apikey varsa iptal ettimen lazım.
Bundan sonra steamda ayarlar yerine gelip steam guard'i yonet ayarını bulup en altta bi seçenek var, "tüm diğer cihazlardan erişimi kaldır" mı neydi onu da yap şifreni de değiştikten sonra dediklerimi de yapınca güvende olur hesap (geçen dolandırıldim adam hesabımı ele geçirmişti steam desteğe yazdığım şeyleri bile siliyordu) kusura bakma bide telefondan yazdım pcde olsam resimli anlatırdım umarım yardımcı olmuşumdur

Son düzenleme:
Sen yine iyi güzel kardeşim o kadar dandik sistemleri var ki takas gönderdiğim kişiye gittiğini SS alıyorum aradan 1 saat sonra başka birine gitti diye gösteriyor ssimi gösteriyorum her şeyiyle anlatıyorum yine yok Steam'e güven olmaz bıçağımı yedi boşu boşuna.

Geri
Yukarı