Steam GTA5 Online Social Club'tan unlink etmek

İşletim sistemi
Windows 7

ShadowsLover

Hectopat
Kek günü
Merhaba,
Öncelikle GTA5 Premium Online Edition aldım ama ben online Criminal Essential Pack ile oynamak istemiyorum. Bu yüzden ise Steam kütüphanemden paketi kalıcı olarak sildim. Steam hesabımı mevcut Rockstar Social Clup hesabıma link ettirmiştim. Sıkıntı ise şu, bana hala online girdiğimde pakette olan eşyaları veriyor. Ben sorunu steam hesabımı Social Club'tan unlink ederek ve yeni bir social club hesabı oluşturup mevcut steam hesabımı ona link ederek çözebileceğimi düşündüm. Birçok kişiye bunu sordum bazıları olmaz dediler ama ben bir de size sorarak emin olmak istiyorum. Bu link ve unlink etme konusunda bilgili arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Merhabalar hocam benimde aynı sıkıntım var. Arkadaşıma hesabımı vermiştim oynasın diye fakat terslik üstüne terslik yaşıyorum. Kullandığım mail gmail idi dönmüş ''fmail''e. Eğer gmail'e giriş yaparsam linkde arkadaşımın steam hesabı çıkıyor. Fakat fmail e giriş yaparsam da benim steam hesabım çıkıyor. Sorun şu ki onay kodu gönderiyor ve benim de doğal olarak ''fmail'' hesabım olmadıgından kodu yazamıyor ve oyuna giremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ne yapmam lazım?

Ya keşke unlink etmeseydim, ben oyunu unlink ettim ve mevcut steam hesabımı yeni rockstar hesabıma bağlayıp oyuna girebileceğimi düşünüyordum ve şu anda steam hesabımda Criminal Essential Pack bulunmadığı için oyunu sade oynayabileceğimi düşünüyordum. İşler beklediğim gibi gitmedi ve önüme rockstar activation code geldi ve yazılı olan ise benim GTA5 Cd anahtarımdı onu aktifleştire basınca bu zaten kullanılıyor dedi ve oyuna giremedim yani dlcden kurtulmak isterken tamamen oyundan da oldum. Napmam lazım çok kötüyüm şuan zengin olmadığımız için yeni steam hesabı açıp yeni GTA'yı alamam. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam ben de yeni unlink ettim. Adamlar 3 kere bastıra bastıra tekrar tekrar söylüyorlar ne Online ne de offline oynayamazsınız diye. Tekrar oynamak istersen de maalesef yeniden oyunu satın almanız gerekiyor. Keşke biraz daha araştırsaydınız. Hatta desteğe direkt unlink etmek istiyorum demek yerine böyle bir sorunum var nasıl kurtulabilirim deseydiniz daha çok yardımcı olabilirlerdi.

O tür bir şey yazdım. Unlink etmek sorunumu çözer mi gibi bir şey yazmıştım. Sonra bana unlink mesajı kopyaladılar. Ben de olur sandım.
Şunu yazmıştım:

ı have bought a Premium Online Edition but ı don't want to play GTA 5 Online with criminal Enterprise starter pack. So ı deleted criminal Enterprise starter pack on MY Steam library. But Rockstar still give criminal Enterprise starter pack and ı create a ticket. Helper said me to they can't delete criminal Enterprise starter pack. So ı want to unlink MY Steam to the Social Club. When unlink will finish ı will delete MY current Social Club and create another Social Club. And ı link MY current Steam account to the New Social Club. It is works? Can you unlink MY Steam for the Social Club?

Bana verdikleri cevap:

Hello shadowslover,

Thank you for contacting Rockstar Support.

The entitlements to play GTA 5 are tied to both the Social Club and Steam account. These accounts must remain linked or you will not be able to play GTA 5 or GTA Online with either of these accounts.

If we were to unlink your Steam account from your Social Club account, you will not be able to play GTA Online as well as GTA 5 with your Social Club account, even if another Steam account is linked to it afterwards.

However, if you would still like to proceed with the Steam unlink, please GET back to us with the following information:

1. The Social Club nickname you don’t want to be linked to Steam any more.
  2. A screenshot showing you logged into Steam, with your Steam name clearly visible on the screen.
  3. Your Steam ID64 (this can be found using home - STEAMID I/O)
  4. Confirmation that you understand that unlinking the accounts will result in being unable to play GTA Online as well as GTA 5 with either of these accounts.
  5. E-mail [email protected] from the e-mail address attached to the alternate Social Club account referencing this ticket number. by doing so we are able to verify your ownership of that account. Once you have submitted this New ticket from the alternate accounts e-mail please reply to this request with the New Support ticket number.
Once we have this information, we can continue with your request.

We greatly appreciate your patience and cooperation during this process.

Best regards, Rockstar Support.

Ben böyle yazdıkları için işe yarıyor diye düşündüm.
Neyse ben bu konu hakkında bütün umudumu yitirdim kaç aydır da oynayamıyorum. Olan parama oldu hayatımdan bu kazığı silmeye çalışıyorum.
En azından işe yaramaz deseler olurdu benim hatrımda. Burada sadece kopyala yapıştır yaparak benim sorunumu çözmeye çalışmaları. Ben burada 4. maddede başka bir şey anlamıştım tam onların demek istediğini anlamadım. En azından biraz daha açık konuşabilirlerdi. Ben burada işe yarıyor mu diyorum adamlar bana direkt unlink mesajı atıyorlar. Normal bir insan işe yarar diye düşünür benim gibi. Mesajlarında işe yaramaz bunu yapmak diyebilirler. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Biraz bu duruma üzüldüm.

Son düzenleme:
Yeni social club hesabı bağlamak yerine oyun içinde sıfırdan ikinci bir karakter açmak sorununu çözebilirdi ama artık olan olmuş. Geçmiş olsun. Ayrıca merakımdan soruyorum criminal enterprise started pack in ne gibi bir dezavantajı var ki?

İlk olarak emin ol bütün her şeyi denedim. Oyundan bu karakol benzeri yerden 2. karakteri açmayı falan olmuyor. İkinci olarak ben oyuna tamamen sıfırdan başlamak istiyordum. Bir ara packle alınca daha ucuza geliyordu oyun 79TL gibi bir fiyata. Ondan aldım ama ben oyunda benim isteğim de verir diye düşünüyordum. Yani planım şuydu: Ben bu paketi hiç etkinleştirmeyeceğim o da bana hiç vermeyecek oyundan sıkılmaya başlarsam etkinleştiricektim bu sayede bu paket yokmuş gibi duracaktı. Tabi evdeki hesap çarşıya uymadı ve direkt bana pakettekileri verdi. Ben de çareyi bunda buldum.
Yeni Social Club hesabı bağlamak yerine oyun içinde sıfırdan ikinci bir karakter açmak sorununu çözebilirdi ama artık olan olmuş. Geçmiş olsun. Ayrıca merakımdan soruyorum criminal Enterprise started pack in ne gibi bir dezavantajı var ki?

Sana bir soru sorabilir miyim bu konularda bilgili birine benziyorsun. Ben şimdi GTA 5'i hesabımdan kaldırsam sonra yeni bir GTA 5 edinsem benim CD kodum değişir mi sıkıntı çünkü CD kodda.
Neyse artık yarın Epic Games'te ücretsiz olarak dağıtılacak diyorlar. Doğruysa bir şansım var herkese tavsiye ederim oyunu almalarını bedavaya oyunu alırsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı