Steam Guard aktifken Steam envanterim boşaltılmış

ANeo

Kilopat
Steam hesabımda ve mailimde 2 adımlı koruma varken bir şekilde envanterime erişilmiş, Steam Guard aktifken envanterimin neredeyse hepsi komik paralara satılmış ve para etmeyecek eşyalar ile başka bir profile aktarılmış. Olay 19 Mayıs 18:03'te gerçekleşmiş. Yıllık masaüstü bilgisayarımın temizliğini yaptığımdan 18-19 Mayıs'ta bilgisayarım açık bile değildi. Steam login history de en son giriş 16 Mayıs olarak gözüküyor. Giriş yapılmadan topluluk pazarına erişip itemlerimi Steam Guard'ın sözde koruması varken satmışlar. Bir çeşit bot tarafından yapıldığını düşünüyorum çünkü belli bir aralıktaki fiyatları sabit fiyata eklemiş. Örneğin 85 TL'lik skini de 17,73 e kurmuş, 20 TL'lik skini de 17, 73'e kurmuş.

100 TL'den değerli skinleri satamamış sanırım onaylamalara takıldı. Şifre sıfırladığım için şu an 5 günlük takas banım var. Steam güvenim kalmadığı için ban kalktıktan sonra satıp nakite çevireceğim. Önlem olarak Steam hesabımın şifresini değiştirdim, tüm aygıtlardan çıkış yap özelliğini kullandım, API keyleri iptal edecektim fakat yokmuş. Steam takas linkini değiştirdim, virüs taraması yaptım fakat hiçbir şey çıkmadı.

Bir oyun için uzun saatler vmare ile AVG secure VPN kullanıyorum. Bunun yaşadığım olayla bir alakası olabilir mi? Pazar banım kalktıktan sonra tekrar böyle bir şey yaşamamak için neler yapmam gerek? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• steam-guard-aktifken-envanterim-satilip-baska-hesaba-aktarilmis-1.jpg
    steam-guard-aktifken-envanterim-satilip-baska-hesaba-aktarilmis-1.jpg
    142,5 KB · Görüntüleme: 90
  • steam-guard-aktifken-envanterim-satilip-baska-hesaba-aktarilmis-2.jpg
    steam-guard-aktifken-envanterim-satilip-baska-hesaba-aktarilmis-2.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 90
  • steam-guard-aktifken-envanterim-satilip-baska-hesaba-aktarilmis-3.jpg
    steam-guard-aktifken-envanterim-satilip-baska-hesaba-aktarilmis-3.jpg
    145,2 KB · Görüntüleme: 88
Geçmiş olsun hocam umarım bunun hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar bizi aydınlatır.

Steam hesabımda ve mailimde 2 adımlı koruma varken bir şekilde envanterime erişilmiş, Steam Guard aktifken envanterimin neredeyse hepsi komik paralara satılmış ve para etmeyecek eşyalar ile başka bir profile aktarılmış. Olay 19 Mayıs 18:03'te gerçekleşmiş. Yıllık masaüstü bilgisayarımın temizliğini yaptığımdan 18-19 Mayıs'ta bilgisayarım açık bile değildi. Steam login history de en son giriş 16 Mayıs olarak gözüküyor. Giriş yapılmadan topluluk pazarına erişip itemlerimi Steam Guard'ın sözde koruması varken satmışlar. Bir çeşit bot tarafından yapıldığını düşünüyorum çünkü belli bir aralıktaki fiyatları sabit fiyata eklemiş. Örneğin 85 TL'lik skini de 17,73 e kurmuş, 20 TL'lik skini de 17, 73'e kurmuş.

100 TL'den değerli skinleri satamamış sanırım onaylamalara takıldı. Şifre sıfırladığım için şu an 5 günlük takas banım var. Steam güvenim kalmadığı için ban kalktıktan sonra satıp nakite çevireceğim. Önlem olarak Steam hesabımın şifresini değiştirdim, tüm aygıtlardan çıkış yap özelliğini kullandım, API keyleri iptal edecektim fakat yokmuş. Steam takas linkini değiştirdim, virüs taraması yaptım fakat hiçbir şey çıkmadı.

Bir oyun için uzun saatler vmare ile AVG secure VPN kullanıyorum. Bunun yaşadığım olayla bir alakası olabilir mi? Pazar banım kalktıktan sonra tekrar böyle bir şey yaşamamak için neler yapmam gerek? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Satıcı kısmındaki 33xglll olan kişiyle bağlantısı olabilir. Ayrıca Steam Desteğe yazdınız mı?

T
Satıcı kısmındaki 33xglll olan kişiyle bağlantısı olabilir. Ayrıca Steam Desteğe yazdınız mı?
Olayı yapan kişi ta kendisidir. Desteğe 2 defa ilettim, şikayet oluşturdan şikayetimi de yaptım fakat klasik ctrl+c ctrl+v cevaplarını attılar. Hiç bir şey çıkmadı anlayacağınız.
Ayrıca şikayet oluştururken yazan yazı da şöyle bir şeydi: " Bu ileti sadece dolandırıcılıkları daha iyi anlayıp oyuncularımızı korumak için kullanılacak, cezalandırmak için değil "

Steam hesabınız ile skin trade sitelerine girdinizmi acaba hocam?

Steam hesabınız ile skin trade sitelerine girdinizmi acaba hocam?
Onunla alakası olduğunu düşünmüyorum bilindik, ünlü sitelerdi. Twitter hesabı ve bir kaç şeyde daha anormal giriş etkinliği diye uyarı gelmiş. Virüs yemişim anlaşılan ama hiçbir anti virüs tespit edemedi tatmin edici bir şey.
Temiz kurulum yapacağım en rahatlatıcı yöntem bu gözüküyor.

Onunla alakası olduğunu düşünmüyorum bilindik, ünlü sitelerdi. Twitter hesabı ve bir kaç şeyde daha anormal giriş etkinliği diye uyarı gelmiş. Virüs yemişim anlaşılan ama hiçbir anti virüs tespit edemedi tatmin edici bir şey.
Temiz kurulum yapacağım en rahatlatıcı yöntem bu gözüküyor.
Virüs yeme ihtimaliniz yüksek ki bu sebeple olmuş gibi görünüyor. Ancak ben daha önce bir pcye giren bir virüsün Steam envanterine kadar girip takas yaptığını ne okudum ne de bu forumda gördüm.
Çoğumuz A sitesi güvenli B sitesini işte şu yayıncı kullandı güvenilir diyorsunuz ancak her 10 kişiden birinde böyle bir olay yaşansa kimse o güvenilir siteleri suçlayamaz çünkü onların yaptığını da bilmiyorsun.

Kısaca o tür siteler her zaman risk teşkil eder. Yazınız başında api key sildim demiştiniz acaba hiç mi yoktu o api key yoksa trade yapmak için oluşturup sonra mı kaldırınız?

Virüs yeme ihtimaliniz yüksek ki bu sebeple olmuş gibi görünüyor. Ancak ben daha önce bir pcye giren bir virüsün Steam envanterine kadar girip takas yaptığını ne okudum ne de bu forumda gördüm.
Çoğumuz A sitesi güvenli B sitesini işte şu yayıncı kullandı güvenilir diyorsunuz ancak her 10 kişiden birinde böyle bir olay yaşansa kimse o güvenilir siteleri suçlayamaz çünkü onların yaptığını da bilmiyorsun.

Kısaca o tür siteler her zaman risk teşkil eder. Yazınız başında api key sildim demiştiniz acaba hiç mi yoktu o api key yoksa trade yapmak için oluşturup sonra mı kaldırınız
Kullandığım büyük sitelerin benim 40-50 dolarlık envanterime göz koyacağını cidden düşünmüyorum. Her dakika binlerce dolarlık işlemin döndüğü siteler sonuçta ama ummadık taş baş yarabilir. Haklı olabilirsiniz.
Api key yoktu direkt. Daha önce oluşturdum mu onu da hatırlamıyorum. Gerçekten garip bir olay.

Bunun sebebi virüs yemiş olabilirsiniz. 2 sene önce yaşamıştım, bilgisayarima virüs girmişti ve Steam'de 15 TL'm vardı. Gitmişler o 15 TL'ye 0.01 kuruş DotA itemi almışlardı. Bunu ilk önce mobilde hesap yerimde fotoğrafım gri gözükünce fark ettim hesap şifremi vs. Değiştirdim onun haricî sıkıntı olmasi. 10$ envanter demeyin yakin zamanda arkadaşıma da denk geldi 100 TL'si vardi 0.01 kuruşluk DotA itemi almışlardı :/

Yeni konular

Geri
Yukarı