Steam Guard aktifken Steam envanterim boşaltılmış

Bunun sebebi virüs yemiş olabilirsiniz. 2 sene önce yaşamıştım, bilgisayarima virüs girmişti ve Steam'de 15 TL'm vardı. Gitmişler o 15 TL'ye 0.01 kuruş DotA itemi almışlardı. Bunu ilk önce mobilde hesap yerimde fotoğrafım gri gözükünce fark ettim hesap şifremi vs. Değiştirdim onun haricî sıkıntı olmasi. 10$ envanter demeyin yakin zamanda arkadaşıma da denk geldi 100 TL'si vardi 0.01 kuruşluk DotA itemi almışlardı :/
Yılbaşından beri forum da virüs den başı yanan çok kişi gördüm ki bunlardan biri de benim. Basit bir ders PDF neden dolayı herhalde bende keylogger yemiştim. Format filan attım 3 4 ay bir şey olmadı ancak geçen haftalarda Amazon hesabımdan yabancı biri hediye çeki almış ve hesabım çek alınmadan direkt kapatılmıştı. Kayıtlı tek kartım vardı. Hala şüphelerim ve endişelerim var. O kadar e-posta şifre değiştirdim ancak hala bir soru işareti var.
Genel olarak;
sebebini tam olarak bende bilmemekle birlikte çoğunlukla oyun modlarından, yamalardan ve pdf tarzı dosyalardan çok ciddi virüsler bulaşabiliyor.
Ben artık tövbe ettim ne yama ne de pdf indirmiyorum.

Yılbaşından beri forum da virüsden başı yanan çok kişi gördüm ki bunlardan biri de benim. Basit bir ders PDF neden dolayı herhalde bende keylogger yemiştim. Format filan attım 3 4 ay bir şey olmadı ancak geçen haftalarda Amazon hesabımdan yabancı biri hediye çeki almış ve hesabım çek alınmadan direkt kapatılmıştı. Kayıtlı tek kartım vardı. Hala şüphelerim ve endişelerim var. O kadar e-posta şifre değiştirdim ancak hala bie soru işareti var.
Genel olarak;
Sebebini tam olarak bende bilmemekle birlikte çoğunlukla oyun modlarından, yamalardan ve ve PDF tarzı dosyalardan çok ciddi virüsler bulaşabiliyor.
Ben artık tövbe ettim ne yama ne de PDF indirmiyorum.

Aslında benim bir suçum yoktu. Bilgisayari aileden biri kullanırken virüs yemiş onu temizlemeye uğraşırken hem PC'den oldum hem de Discord hesabimdan Steam'de ki 15 TL'yi saymıyorum.
Güvenilir kaynaklardan indirilen bir dosya sıkıntı çıkarmaz. Muhtemelen keylogger sebebi hangi sitelere girdigimize ve yabanci yerlerden güvensiz yerlerden gelen link davet kodu herhangi bir kodu kullanmayın, almayin direk engelleyin şikayet edin. Yapılması gerekenler bunlar.

Benim de dün başıma geldi yaklaşık olarak 500 TL kaybettim onaylama bile gelmedi telefona nasıl bir virüs yemişsem artık. Aynı senin yaşadığın gibi benim de başıma geldi 500 TL büyük para olmasa da yine de o parayla güzel vakit geçirilebilirdi. En azından AK-47 ve M4A4'ü ve hatıra paketini çalmadılar zararın neresinden dönsek kardır soğuk su içmeye gidiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230524_151020_Steam.jpg
    Screenshot_20230524_151020_Steam.jpg
    77,7 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20230524_151006_Steam.jpg
    Screenshot_20230524_151006_Steam.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20230524_150947_Steam.jpg
    Screenshot_20230524_150947_Steam.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20230524_150930_Steam.jpg
    Screenshot_20230524_150930_Steam.jpg