Çözüldü "Steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Exitiale Plaga

Kilopat
Arkadaşlar birkaç gündür bu sorunum devam ediyor. Steam ilk başlarda açılıyordu fakat -130 hatası alıyordum. Bunu çözmek için Steam'ı bir daha yükledim. Şu an ise açılmıyor ve "Steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır." hatasını alıyorum. Çözümü bilen varsa lütfen yazsın. Birçok şeyi denedim fakat açılmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar çözümü buldum, yapmanız gereken telefonunuzu PC'ye bağlayıp telefonun internetini kullanmak bu kadar basit.
Bende bu sorunu yaşıyorum şu anda, bir kaç çözüm vericem bak bakalım oluyor mu.

Denetim masasından Ağ Ayarlarına gir, Ağ ve Paylaşım merkezi, oradan "Enthernet" tuşuna bas. Özellikler de, İnternet Protokolü Sürüm 4'e çift tıkla, "Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan :" seçeneğini seç, üsttekine 8 . 8 . 8 . 8 , alttakine 8 . 8 . 4 . 4 'ü gir. Yani Google'ın DNS'ini kullanmış olacaksın, bu herkesde çalışıyor ama sadece bende çalışmıyor ben de anlamadım.

Bu olmazsa aramaya "Proxy" yaz, "Proxy Sunucusunu Yapılandır" diye bir şey çıkıcak ona bas, Yerel Ağ Ayarları'na tıkla, oradaki bütün tikleri kaldır. Tik yoksa sorun yok.

Son olarak Çalıştır'ı aç, cmd yaz ve yönetici olarak çalıştır. Sonra oraya "ipconfig /registerdns" yaz, sonra "ipconfig /flushdns" yaz. Son olarak modemi ve bilgisayarını yeniden başlat.

Bende bu sorunu yaşıyorum şu anda, bir kaç çözüm vericem bak bakalım oluyor mu.

Denetim masasından Ağ Ayarlarına gir, Ağ ve Paylaşım merkezi, oradan "Enthernet" tuşuna bas. Özellikler de, İnternet Protokolü Sürüm 4'e çift tıkla, "Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan :" seçeneğini seç, üsttekine 8 . 8 . 8 . 8 , alttakine 8 . 8 . 4 . 4 'ü gir. Yani Google'ın DNS'ini kullanmış olacaksın, bu herkesde çalışıyor ama sadece bende çalışmıyor ben de anlamadım.

Bu olmazsa aramaya "Proxy" yaz, "Proxy Sunucusunu Yapılandır" diye bir şey çıkıcak ona bas, Yerel Ağ Ayarları'na tıkla, oradaki bütün tikleri kaldır. Tik yoksa sorun yok.

Son olarak Çalıştır'ı aç, cmd yaz ve yönetici olarak çalıştır. Sonra oraya "ipconfig /registerdns" yaz, sonra "ipconfig /flushdns" yaz. Son olarak modemi ve bilgisayarını yeniden başlat.
Dostum konunun üzerinden 6 ay geçti. O konu çoktan halloldu :)

Dostum aynı hatayı ben de aldım nasıl çözdün?

• Öncelikle SteamApps klasörünü yedekleyin. Yani klasörü, Steam klasörünün dışına çıkartın, mesela C:\ kök dizinine...
  • Steam'i kaldırın.
  • Güncel sürümü buradan indirin ve kurun: Steam, The Ultimate Online Game Platform
  • SteamApps klasörünü geri kopyalayın.
Sorun çözülmezse bu araç ile ağ ayarlarını sıfırlayın:

Complete Internet Repair

Recep abi ben senin dediklerini de denedim ama gene aynı hatayı verdi şimdi ne yapmalıyım?

Windows 10'a geçmelisin:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı