Steam harcamaya göre karttan fazla para çekmiş olabilir mi?

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bugün şans eseri Nays kartıma Steam üzeriden almış olduğum harcamaların cashback i gelmişti. Ben incelemek istedim ve 165 TL'ye 30 küsur TL geri para gelmiş.

Ancak sorun bu harcamanın açıklamasında Steam purchase yerine 425 ile başlayan sayılar vardı.
Bu durumu incelemek için 2/5/2023 tarihinde yapmış olduğum harcamayı Steam geçmişinden buldum. Ancak harcama Steam'de 165 yerine 155 olarak gözüküyor.
Bunun gibi bazı alışverişlerimde farklar var. Mesela 29 TL harcama yapmışım ancak benden 29.60 çekilmiş gibi ya da 40 TL de 42 TL çekilmesi gibi yani yazan sayılar bu şekilde oynamalar var.
kimisin de ise direkt harcama çekilmiş.

Tam olarak durumu ben anlayamadım. Yardımcı olur musunuz? Neden böyle bir olay var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı kartlarda yurt dışı sitelerinde ödeme yaparken komisyon çekebiliyor. Bir kaç kez discord nitro alırken vakıfbank kartımda bu durumu yaşamıştım. Nitro 26.99TL iken kartımdan 30.50 TL gibi bir miktar çekilmişti. Belki bu yüzden olmuş olabilir. Veya alım yaparken ki oyun fiyatı anlık olarak güncellenmiş de olabilir.

Steam dolar kuru üzerinden alışveriş yaptığı için diye biliyorum. Atıyorum ben 15 liralık bir oyun satın aldım, belli bir süre sonra ekstrede 15,60 gibi tutar gözükebiliyor.

Hocam yukarıda da yazdığım gibi 3 tane cod oyununu indirimde almıştım. Steam geçmişinde 155 TL toplam indirimli fiyat yazıyor. Ancak naysda ise 165 TL olarak gözüküyor. 10 TL fark koyması normal mi ?
Ya da bu sizin dediğiniz durumlar genel olarak normal bir şey mi ? Fazla harcama görünce bir endişelenmiştim.
@dinkulturuogretmeni @dodo61

Hocam yukarıda da yazdığım gibi 3 tane cod oyununu indirimde almıştım. Steam geçmişinde 155 TL toplam indirimli fiyat yazıyor. Ancak naysda ise 165 TL olarak gözüküyor. 10 TL fark koyması normal mi ?
Ya da bu sizin dediğiniz durumlar genel olarak normal bir şey mi ? Fazla harcama görünce bir endişelenmiştim.
@dinkulturuogretmeni @dodo61
Dediğim gibi her kartta olmuyor. Başka bir kartla alım yaparak deneyebilirsiniz? Veya Nays müşteri hizmetlerini arayıp harcamam böyle böyle idi diyin neden bu fiyat çekildi diye sorun.

Dediğim gibi her kartta olmuyor. Başka bir kartla alım yaparak deneyebilirsiniz? Veya Nays müşteri hizmetlerini arayıp harcamam böyle böyle idi diyin neden bu fiyat çekildi diye sorun.
Onlarda bir haber bu durumdan. Genellikle nays müşteri hizmetlerinde bilgili temsilciler yok yani bana gelenlerin çoğu böyleydi.
Onlara aslında sormuştum ancak yeterli bilgi alamadım, direkt kartı kapatalım dediler.

Ben Nisan ayı Steam harcamalarına da baktım onda da 3 5 TL oynama var.
Bu oynama nedense 425 ile başlayan harcamalar da var. Steam purchase yazanlar da direkt ne aldıysan para olarak o karttan çekiliyor.

Onlarda bir haber bu durumdan. Genellikle nays müşteri hizmetlerinde bilgili temsilciler yok yani bana gelenlerin çoğu böyleydi.
Onlara aslında sormuştum ancak yeterli bilgi alamadım, direkt kartı kapatalım dediler.

Ben Nisan ayı Steam harcamalarına da baktım onda da 3 5 TL oynama var.
Bu oynama nedense 425 ile başlayan harcamalar da var. Steam purchase yazanlar da direkt ne aldıysan para olarak o karttan çekiliyor.
Steam'de bir kaç ödeme istasyonu olabilir. Bazıları Türkiye'de geçerli olduğu için direk ücret kadarını seçmiştir. Bazıları ise Türkiye'de geçerli olmadığı için yurt dışı harcama olarak geçip komisyon kesmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı