Steam hesabı cs.money üzerinden çalındı

MustafaBurak

Hectopat
Daha fazla  
Steam hesabım bugün çalındı. Çalınma sebebi ise Steam hesabımdaki bıçağı "CSMoney" de takas yapmak istemem. Siteye girdiğimde Steam kullanıcı adı ve şifremi girmek oldu ve daha sonrasında hesabımın e postası ve şifresinin değiştiğini, telefon numaramın da değiştiğini fark ettim. Steam guardın etkisiz hale getirilmiş. "R" kodu ile Steam guard ve tüm cihazlardan bağlantıyı iptal ettim ve Steam Support'a hesabımın çalındığı ile ilgili bir forum oluşturup attım. Hesabıma tekrar erişim sağlayabilecek miyim? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, ne yapmam lazım bununla ilgili? Yardımlarınızı bekliyorum.
"Siber suçlarla mücadele daire başkanlığı' na mail ile destek alabilir miyim?

Paniğe gerek yok. Siber suçlar pek ilgilenmiyor bu tür hesap çalınma işlemleri ile. Hatta zamanında Metin 2 hesabını çaldıran bir abla oradan fayda bulamayıp haberlere kadar çıkmıştı. Çarım çalındı itemlerim gitti diye ağlıyordu. Ama Steam Support ile gerekli ve doğru iletişimi kurarsanız hesabınızı geri alma olasılığınız hayli yüksek. Zamanında arkadaşım piyasa değeri çok yüksek olan M4A1-şövalye, M9 bayonet kızıl ağ ve 2-3 parça daha silahı hesabı çalındığı için takas ile başka hesaba atılmıştı. Sonrasında hesabını ve çalınan eşyalarını geri aldı.

Hesabını nasıl çaldılar onu anlamadım? Steam support'a mail at, hesabın senin olduğunu kanıtla 1-2 güne verirler hesabını.
Cs.Money adlı bir site var orada bıçağımı takaslamak için giriş yapmıştım girerkende steam' a bağlamak gerekiyor bende normal bir site zannedip bilgilerimi girdim ve sonuç hesap çalındı hesaba chrome üzerinden giriş yapabiliyorum fakat uygulamadan giriş yapamıyorum çalan eleman kendi mail adresini ve telefon numarasını eklediği için.
Paniğe gerek yok. Siber suçlar pek ilgilenmiyor bu tür hesap çalınma işlemleri ile. Hatta zamanında Metin 2 hesabını çaldıran bir abla oradan fayda bulamayıp haberlere kadar çıkmıştı. Çarım çalındı itemlerim gitti diye ağlıyordu. Ama Steam Support ile gerekli ve doğru iletişimi kurarsanız hesabınızı geri alma olasılığınız hayli yüksek. Zamanında arkadaşım piyasa değeri çok yüksek olan M4A1-şövalye, M9 bayonet kızıl ağ ve 2-3 parça daha silahı hesabı çalındığı için takas ile başka hesaba atılmıştı. Sonrasında hesabını ve çalınan eşyalarını geri aldı.
Çok teşekkür ederim içimi ferahlattığın için umarım dediğin gibi tekrar hesabımı alabilirim.
Geçmiş olsun hocam :/
Çok teşekkür ederim.

Cs.Money adlı bir site var orada bıçağımı takaslamak için giriş yapmıştım girerkende steam' a bağlamak gerekiyor bende normal bir site zannedip bilgilerimi girdim ve sonuç hesap çalındı hesaba chrome üzerinden giriş yapabiliyorum fakat uygulamadan giriş yapamıyorum çalan eleman kendi mail adresini ve telefon numarasını eklediği için.

Çok teşekkür ederim içimi ferahlattığın için umarım dediğin gibi tekrar hesabımı alabilirim.
CS Money'den 2-3 kere takas yaptım ve onun gibi bir kaç siteylede, ayrıca bir sürü csgo sitesine girdim. Benim hesabım çalınmadı, yani sitelerle bir alakası yok hesabınızın çalınmasının.

Siber suç bu olayı fazla önemsemez diye düşünüyorum. Steam Support ile görüşmen iyi olmuş. Yapabilirse Steam platformu yapabilir.
Umarım verdiğim bilgileri göz önüne alıp hesabımı geri verirler geçmişte yapmış olduğum steam alışveriş dekontlarını ekran görüntüsü alıp yollasam faysası olurmu kredi kartımın son 4 hanesini felan attım resimler işelmin hızlı yürümesi için faydalı olur mu acaba?

Bu arada o belirttiğiniz site ile bir iletişim kurup orayada derdinizi anlatabilirsiniz.
Umarım verdiğim bilgileri göz önüne alıp hesabımı geri verirler geçmişte yapmış olduğum steam alışveriş dekontlarını ekran görüntüsü alıp yollasam faysası olurmu kredi kartımın son 4 hanesini felan attım resimler işelmin hızlı yürümesi için faydalı olur mu acaba?

Evet istenirse kanıt olarak onları gönder.

Geri
Yukarı