Steam hesabım çalındı

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Yakın bir zamanda benimde steam hesabım çalınmıştı ve bu siteden bir konu bile açtım. Öncelikle endişelenme steam hesabını en erken bir en geç bir buçuk haftada geri alırsın. Steam desteğe kullanmış olduğun oyun kodları, daha önce kullandığın kredi kartının ilk ve son iki sayısını (yapabilsen kredi kartının fotoğrafını sansürleyerek çekip atabilirsin) eğer varsa oyun aldıktan sonra steam'in aldığına dağir verdiği belgeyi destek ekibine atarsan rahat bir şekilde alabilirsi. Şöyle söyleyeyim önemli olan burda steam hesabını geri almak değil çalan kişinin hesabındaki oyunlara BAN yedirip yedirmemesi. Yanlış bilmiyorsam eğer hesabın çalınmışsa VAC BAN kaldırılıyor ama Steam'in VAC koruma desteği vermediği oyunlarda aldığın oyun içi yasaklamalarda oyun sağlamış olduğu destek ekibine başvurman gerekiyor. Tekrardan geçmiş olsun umarım yardımcı olabilmişimdir.

Geri verirler bence. Benim de cs itemlerimi kendi hesabına atmış ama hesap bıraktığım gibi geldi.
Adamlara yazdim geri vermyeceklerini soyluyor. Sanki adama ben attim adamlar guard kullanin diyor. Kullaniyoruz haftada 2 gun oynuyorum adam gelip caliyor itemlerimi. Siber suclara basvursam olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
bıçağımı geri verirler mi sizce

Valve item iadesi yapmıyor. Geçmiş olsun.

siber suçlara başvursam olur mu sizce?

Hiçbir şey çıkmaz ondan. Boşuna uğraşma.

Yanlış bilmiyorsam eğer hesabın çalınmışsa VAC BAN kaldırılıyor

Maalesef yanlış biliyorsunuz. VAC yasakları hiçbir şekilde kaldırılmıyor.

Oyun yasakları da geliştiricinin keyfine kalmış. PUBG'de bir kereye mahsus kıyak geçtiklerini söylediler.

Benim de hesabım çalındı.Pazar akşamı steam destek kısmına çalınınca yapılması gerekenleri yaptım(ilk e-posta,kartın son 4 rakamı,önceden kullandığım cd key ve satın aldıktan sonra gelen makbuz).Tam 1 gün oldu geri dönüş olmadı ve çalan adam profil fotoğrafımı "vk.com/steamtopshop"yazan bi fotoyla değiştirmiş.Korkuyorum hesabımı satar falan diye.Başka ne yapmam gerekiyo,sizde oldumu desteğe yazınca bir yardım ederseniz sevinirim.
proof.PNG
knt.PNG

Korkuyorum hesabımı satar falan diye.
Korkmana gerek yok hesabını en geç bir haftaya eline geçer.
çalan adam profil fotoğrafımı "vk.com/steamtopshop"yazan bi fotoyla değiştirmiş.
Verdiği siteyi şöyle bi baktım berki sende bakmışındır. Adam bu işi baya uzun zamandır yapıyoR gibi gözüküyoR. Eğer çalan adam steam hesabını gizlememişse oyun alıp almadığına veya hesabında ne gibi bir değişiklik yapmışsa bak. Eğer yapmışsa destek ekibi hesabı sana verdiğinde aynı durumu steam destek ekibine baş vurup tekrardan geri çalabilir. Bence her duruma hazırıklı ol. Tekrardan geçmiş olsun.

Başka ne yapmam gerekiyo,sizde oldumu desteğe yazınca bir yardım ederseniz sevinirim.
Yapman gereken herşeyi yapmışın tek yapman gereken destek ekibinden geri dönüşü beklemek. Benzeri kısa bir süre önce benimde başkma geldi. Bir haftaya geri aldım büyük ihtimal sende aynı zamanda geri alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de hesabım çalındı.Pazar akşamı steam destek kısmına çalınınca yapılması gerekenleri yaptım(ilk e-posta,kartın son 4 rakamı,önceden kullandığım cd key ve satın aldıktan sonra gelen makbuz).Tam 1 gün oldu geri dönüş olmadı ve çalan adam profil fotoğrafımı "vk.com/steamtopshop"yazan bi fotoyla değiştirmiş.Korkuyorum hesabımı satar falan diye.Başka ne yapmam gerekiyo,sizde oldumu desteğe yazınca bir yardım ederseniz sevinirim.Eki Görüntüle 393994Eki Görüntüle 393995

Korkmana gerek yok, arkadaşıma hesabı takip etmesini söylemiştim. Profil fotoğrafını ismini falan değiştirip herkesi arkadaşlardan çıkarmış. Ama ticket'ı attıktan sonra 12 saat geçmeden cevap geldi bana. 1 hafta içinde sana da cevap gelir diye düşünüyorum.

Bence hiç bir sorun olmaz Steam hesabına hemen geri verirler Steam çok tedbirli bu konularda hesabını almak kolay oluyor.

Bugün biraz dalgınlığımdan dolayı bir siteye steam kullanıcı adımı ve şifremi verdim. 30 saniye sonra hesabımın şifresi değişti ve çalındı. Ticket attım ama süreç nasıl işleyecek merak ediyorum. Steam Guard'ım var. Steam Cüzdan Kodu alışveriş dekontum da var. E-posta adresi de bende. Bu bilgiler hesabın benim olduğunun kanıtı için yeterli midir? Ticket'ın cevap alması ne kadar sürer?
7 kere çalınan hesap kurtardım ve hepsi başarılı bir şekilde gerçekleşti, öncelikle elinde olması gereken bilgiler şunlardır;
* Steam hesabının kullanıcı adı,
* Steam hesabının eski şifresi,
* Steam hesabında kullanılan ilk e-mail,
* Steam hesabında kullanmış olduğun ilk telefon numarası,
* Steam hesabında kullanmış olduğun "oyun anahtarı veya cüzdan kodu",
Bu bilgileri Steam Destek bölümüne yazarsan sana Steam'in hazırlamış olduğu random şifre ve kendi kullanıcı adın verilecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı