Steam hesabımda biri var

HeisVengeance

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Gece 3 buçuk suları yatağa yeni yattım. 1 saat sonra uyandım ve arkadaşımın biri bana Discord'dan Steam'den attığın kod güvenilir mi yazmış. Ancak ben o esnada yatıyordum ve biri Steam hesabımdan bütün arkadaş listeme "50 dolarlık redeem code gift" şeklinde scam link atmış. Bir tane arkadaşım tıklamış linke ve hesabı çalınmış. Benim anlamadığım şey ise hesabımda Steam Guard varken nasıl mesaj atıyorlar? Hiçbir şekilde telefonuma ya da mailime bildirim gelmemiş. Şifreyi değiştirdim şu an ama bu yeterli midir sizce? Bu arada Steam hesabımı kimseye vermedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu Ruslar yapıyor genellikle. Eğer hala güvenli olmadığını düşünüyorsanız mailinizi değiştirebilirsiniz. Çünkü genellikle mailinizi çalıp hesaba giriş yapıyorlar. Arkadaşlarım yaşadı.

Bilgisayarına zararlı yazılım kurarak Steam çerez dosyalarına erişip o şekilde hesabınıza erişiyorlar. Yani senin bilgisayarından oturum açılmış gibi.
Geçen günde epic hesabım çalınmıştı. Neyse ki geri aldım. Eğer bir daha böyle abuk subuk bir olay yaşarsam pc ye format atacağım. Çünkü Malwarebytes ve McAfee'den tarama yaptım hiçbir sonuç bulamadı.

ama bu yeterli midir sizce?

Yeterli değil.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Hesabınızla üçüncü parti sitelere giriş yapıyorsanız girdiğiniz sitelere dikkat etmenizde fayda var.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin. Güvenli derken Steam hesabınızın bulunduğu cihazı kastetmiyorum.
4) Generate Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (Eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Gece 3 buçuk suları yatağa yeni yattım. 1 saat sonra uyandım ve arkadaşımın biri bana Discord'dan Steam'den attığın kod güvenilir mi yazmış. Ancak ben o esnada yatıyordum ve biri Steam hesabımdan bütün arkadaş listeme "50 dolarlık redeem code gift" şeklinde scam link atmış. Bir tane arkadaşım tıklamış linke ve hesabı çalınmış. Benim anlamadığım şey ise hesabımda Steam Guard varken nasıl mesaj atıyorlar? Hiçbir şekilde telefonuma ya da mailime bildirim gelmemiş. Şifreyi değiştirdim şu an ama bu yeterli midir sizce? Bu arada Steam hesabımı kimseye vermedim.
Bende yaşadım aynı konuyu.Hesaba bir süredir girmedim.Oyun adımın VAC BAN olduğunu ve hesaptaki paralarımı boşa harcamış.Arkadaşlarıma da bı tane sitenin linkini atmış.Gmalili ve şifreyi değiştirdim bı daha böyle bi olay olmadı.

Geri
Yukarı