Steam hesabımda biri var

HeisVengeance

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Gece 3 buçuk suları yatağa yeni yattım. 1 saat sonra uyandım ve arkadaşımın biri bana Discord'dan Steam'den attığın kod güvenilir mi yazmış. Ancak ben o esnada yatıyordum ve biri Steam hesabımdan bütün arkadaş listeme "50 dolarlık redeem code gift" şeklinde scam link atmış. Bir tane arkadaşım tıklamış linke ve hesabı çalınmış. Benim anlamadığım şey ise hesabımda Steam Guard varken nasıl mesaj atıyorlar? Hiçbir şekilde telefonuma ya da mailime bildirim gelmemiş. Şifreyi değiştirdim şu an ama bu yeterli midir sizce? Bu arada Steam hesabımı kimseye vermedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam api keyden kaynaklı oluyor o mesaj api key varsa sil sifreni falan değiştir ve Steam yardım bölümünden tüm kullanıcıları devre dışı bırak olayı var onu yap sorun kalmaz, Steam hesabınızla her siteye giriş yapmayın,kumar sitelerine falan girsiyseniz ondan kaynaklı olmuştur. Büyük ihtimal api keyden kaynaklı iptal edin düzelir

Gece 3 buçuk suları yatağa yeni yattım. 1 saat sonra uyandım ve arkadaşımın biri bana Discord'dan Steam'den attığın kod güvenilir mi yazmış. Ancak ben o esnada yatıyordum ve biri Steam hesabımdan bütün arkadaş listeme "50 dolarlık redeem code gift" şeklinde scam link atmış. Bir tane arkadaşım tıklamış linke ve hesabı çalınmış. Benim anlamadığım şey ise hesabımda Steam Guard varken nasıl mesaj atıyorlar? Hiçbir şekilde telefonuma ya da mailime bildirim gelmemiş. Şifreyi değiştirdim şu an ama bu yeterli midir sizce? Bu arada Steam hesabımı kimseye vermedim.
Aynı durumu bende yaşadım şuana kadar şifreyi değiştirdim Steam guardı da e postaya koydum

Steam hesabın çalınmadı bence, muhtemelen bilgisayarında trojen tarzı bir bir virüs olma olasılığı daha yüksek uzaktan pc ye erişip mail veya buradaki gibi steam arkadaşlarına mesaj atabiliyorlar.

Gece açık bıraktın ve uzun süre aktif olamayınca pc yazılım algılayıp çalışıyor olabilir tekrar benzer şekilde yap aynı şey olursa virüs dür.

Steam hesabın çalınmadı bence, muhtemelen bilgisayarında trojan tarzı bir bir virüs olma olasılığı daha yüksek uzaktan PC'ye erişip mail veya buradaki gibi Steam arkadaşlarına mesaj atabiliyorlar.

Gece açık bıraktın ve uzun süre aktif olamayınca PC yazılım algılayıp çalışıyor olabilir tekrar benzer şekilde yap aynı şey olursa virüs dür.

Bilgisayara format attım. Çözüldü gibi şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. PC Full açıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı