Steam hesabımdan insanlara kendi kendine mesaj yollanıyor

Emin Lüleci

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda oyun oynayıp arkadaşımla konuşuyordum bir anda arkadaşım bana neden link attın dedi. Bir baktım Steam hesabımdaki tüm arkadaşlarıma dolandırma linki yollanmış, son günlerde internetten herhangi bir şey indirmedim ve Steam hesabımda da Steam Guard etkin. Bilgisayarı güvenli modda açıp Kaspersky ve Malwarebytes üzerinden virüs taraması yaptım temiz çıktı. Nasıl oldu anlamadım ne yapmalıyım sizce?
Edit: Bu olay sadece bir kere oldu sürekli mesaj atılmıyor.

Değerli hocam,

Bu iş taratmakla olmaz.

1- Format atın. Temiz kurulum candır. Her şey temizlenir.

2- Steam Şifrenizi ivedilikle değiştirin.

3- Korunun. Virüs programı yani. 🎭🫠
Eset öneririm. Daha bulaşmadan önlem alır. Kaspersky, virüs sisteme girdikten sonra önlem alır.

Geçmiş olsun.🙏🏼

Değerli hocam,

Bu iş taratmakla olmaz.

1- Format atın. Temiz kurulum candır. Her şey temizlenir.

2- Steam Şifrenizi ivedilikle değiştirin.

3- Korunun. Virüs programı yani. 🎭🫠
Eset öneririm. Daha bulaşmadan önlem alır. Kaspersky, virüs sisteme girdikten sonra önlem alır.

Geçmiş olsun.🙏🏼
Daha önce benzer bir konuda format ve temiz kurulum önerdiğim için 1 saat ban atmışlardır. Neymiş, format son çare olarak söylenmeliymiş, önce düzeltecek diğer yazılımsal şeyler önerilmeliymiş. Format candır, gerisi riskli bir heyecan...

Ek olarka da Norton 360 Standart öneririm Firewall'lu. 4 senedir virüsten eser yok. 2 senedir format falan atmama hiç gerek kalmadı.

Format atmak istemiyorum pek ama gerçekten sorun neden oluyor hiç bir fikrim yok tek çare gibi duruyor. En azından içim rahatlamış olur.

Format atmak istemiyorum pek ama gerçekten sorun neden oluyor hiç bir fikrim yok tek çare gibi duruyor. En azından içim rahatlamış olur.
Sorun indirdiğin ve güvenilmeyen crack'li vb yazılımlar veya tıklayıp bir de üzerine login yapmaya çalıştığın bir link olabilir. Eğer iyi bir koruman yoksa hayal bile edemeyeceğin yüzlerce yöntem var bunların yapılabileceği.

Daha önce benzer bir konuda format ve temiz kurulum önerdiğim için 1 saat ban atmışlardır. Neymiş, format son çare olarak söylenmeliymiş, önce düzeltecek diğer yazılımsal şeyler önerilmeliymiş. Format candır, gerisi riskli bir heyecan...

Ek olarka da Norton 360 Standart öneririm Firewall'lu. 4 senedir virüsten eser yok. 2 senedir format falan atmama hiç gerek kalmadı.
Burada çok var görevini kötüye kullanan beyhude modlar hocam. :)

Ağzımı açarsam kapatamam. o yüzden susuyorum. 🤷‍♂️

Geri
Yukarı