Steam "Hesap işlevselliği kısıtlanmıştır" Hatası

zet1122

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, dün akşam saat 22: 30 civarında bir uyarı aldım ve şu an Steam hesabımda takas yapamıyorum, hediye gönderemiyorum, pazarı kullanamıyorum. Sorunu baştan sona anlatacağım. Bilgisi olan, daha önce başına gelen ve bu sorunu çözebilen kişilerin yardımına ihtiyacım var. Sorun çözülmeyecek ise bile bundan emin olup ona göre hareket etmek istiyorum.
Önce Steam uygulamasına bir pencere geldi şu şekilde;

ddddd.png

Mesajı okudum ve kapattım. Şu an Steam hesabımda üst kısımda sürekli "Hesap Uyarısı" adlı kırmızı bir butonla karşılaşıyorum. Şu şekilde;

ssss.png

Takas yaparken Steam yasağınız olduğu için takas yapamazsınız diyor. Topluluk pazarına girdiğimde
Pazar şu neden(ler)den dolayı kullanılamaz:
Yazıyor.

1571130055694.png

Steam Destek ile bağlantı kurun. Yazısına tıkladıktan sonra "Steam topluluğu" başlığı altında "Burada belirtilmeyen bir şeyle ilgili yardıma ihtiyacım var. " Kısmından desteğe yazdım. İlk yazdığımda Şu şekilde görünüyordu;
Yardım talebiniz: Steam Topluluğu hakkında bir sorum var
Şununla İlgili: Steam topluluğu.
Yaklaşık 2 saat sonra buradaki "Şununla ilgili: Steam topluluğu" Kısmı "Şununla İlgili: Counter-Strike: Global Offensive" olarak değişti ve hala cevap yok.
2 Durumdan şüpheleniyordum. Birisi, DotA2 neredeyse hiç oynamadığım halde çok fazla DotA2 eşyası takası yapmıştım. Ama başlığın otomatik CS:GO olarak değiştirilmesi şimdilik bu şüphemi ortadan kaldırdı. 2. Şüphem ise hesabım engellenmeden yaklaşık 2-3 saat önce bir eşya satın aldım. Türkiye'deki en büyük item alış-veriş sitesinden bir item alacaktım. Siteden kaynaklı bir problem yok. Bana eşyayı alıp almayacağım soruldu, eşyayı almaya karar verdiğimde önce site kendi envanterine alıp sonra bana gönderse ekstra 8 gün beklemiş olacaktım. Dolayısı ile satıcıdan direk kendi hesabıma eşyayı alıp eşyanın ücretini site üzerinden hallettik. Bu takastaki problem şu, satıcı biraz amatör o yüzden takas linki benimle paylaşıldı ve satıcının envanterinden eşyayı seçip takası ben başlattım. Neden bilmiyorum ilk işlemi iptal etti. Sonra site satıcı ile iletişime geçti ardından bana dönüş yapıp takası tekrar başlatmam istendi. Tekrar denediğimde satıcı takas linkini değiştirmiş takas gönderemedim. Yeni takas linki benimle paylaşıldı ben de takası tekrar başlattım, satıcı onayladı ve işlemi bitirdik. Hesap engeli aldığımda site ile konuştum ve satıcıya beni dolandırıcılıktan şikayet edip etmediği soruldu. Satıcı etmediğini söyledi. Site her ihtimale karşı satıcının bakiyesini bir süreliğine blokladığını söyledi. Ama tek bir şikayetten hesabın kısıtlanması ne kadar mümkün bilmiyorum. Bunun şüpheli bir davranış gibi görünmüş olabileceğini düşünüyorum. Aklıma neden olabileceği konusunda başka bir şey gelmiyor. Uzun zamandır takas yapıyorum. Yaklaşık 21000 takas yaptım. Şimdiye kadar dolandırma ya da dolandırılma gibi bir durum olmadı.
Şu an yukarıda da bahsettiğim gibi Steam desteğe yazdım. İlk yazımda sadece bunun neden olduğunu ve ne zamana kadar süreceğini sordum.
Destek kısmında "Önemli:
Steam Destek, Topluluk Pazarı ya da takas kısıtlamalarını, hesabınız her ne şartla kısıtlanmış olursa olsun değiştiremez. &Nbsp; " Böyle bir uyarı var.
Buna ek olarak "Steam Destek takas yasağı alan veya hesabı kilitlenen kullanıcılar hakkında neden bilgi vermiyor?
Steam Destek sağlanan veriyi kısıtlayarak kötü amaçlı kullanıcıların gelecekte yakalanmamak için ne yapması gerektiğini öğrenmesini engeller. Steam Destek bir hesabın yasaklanması veya kilitlenmesi için birçok veri noktasını baz alır. Kötü amaçlı bir eylemde bulunma niyetindeki kullanıcılar, çoğunlukla diğer kullanıcılara karşı, gelecek dolandırıcılık, sahtekârlık ve çalıntı işlemleri için sürekli bir şekilde bu verilere ulaşmaya çalışırlar. " Bu şekilde başlıklar var. Bu durumun çözülme ihtimali var mı? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim. Daha önce başına böyle bir durum gelenler ya da bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim. Eğer hesabımın açılma şansı yoksa da bunu net bir şekilde öğrenmek istiyorum ki ona göre hareket edeceğim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Geçmiş olsun. 2015 Aralık ayında hesabıma o dönemin asgari maaşını yatırdıktan 2 gün sonra sizinle aynı sorunu yaşadım. Onlarca ticket atmama rağmen geri dönüş sağlanmadı. Yeni hesap açabilirsiniz.

Desteğe başvur ama İngilizce atın ticketi, Türkçe atınca pek dönüş olmuyor.
Desteğe ingilizce ticket attım. Problemin neyden kaynaklandığını ve ne kadar süre kısıtlandığımı sordum. Korkum şu, açıklamanın son kısmında yazdığım gibi "Steam Destek takas yasağı alan veya hesabı kilitlenen kullanıcılar hakkında neden bilgi vermiyor?" Böyle bir durum varsa ve yanıt alamazsam bundan korkuyorum. Çaresiz ve hiçbir şeyden habersiz beklemek istemiyorum.

Yılbaşı indirimi dönemi oyunların yarısını kendi kartımdan, yarısını arkadaşımın kartından almıştım. Kredi kartı dolandırıcılığı yapmışım :)
Sizinki biraz farklı bi olay kendiniz sebebini söylüyorsunuz aslında :) Bende dolandırıcılık gibi bir şey yok ama bu şekilde algılanmış olabilir.
Birde şunu eklemek istiyorum. Ben oyuna girebiliyorum. Hiçbir oyunda bir kısıtlamam yok. Ayrıca steame ne zaman girsem üstte Hesap uyarısının yanında bildirim varmış gibi görünüyor sürekli. Ama bildirim felan görünmüyor.
Hesabım açıldı. Ticket attıktan tam 2 gün sonra yanıt geldi. Yanıt şu şekilde;

Thanks for writing in about this.

Users on Steam have reported your account for violating the Steam Terms of Service through Steam trading, so we took some time to evaluate your account and users’ claims.

After review, based on a number of factors I have unlocked your account. I apologize for the inconvenience this caused, but you now have full access to Steam.

Regards,
Hal

Belki daha sonra başına gelen birisine yardımcı olur. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı