Steam hesap satışı dolandırıcılığı için dava açılabilir mi?

Xeen0

Picopat
Steam hesaplarının satışı ve alımı biliyorsunuz ki yasak. Fakat çok insan dolandırılmış durumda.
Peki ya Steam hesabı alırken dolandırılan insanlar hukuksal yollara başvurabilir mi?
Bazı yasak olan oyun hesaplarının satılmasına izin veren siteler hukuksal hakları olduğunu söylüyor fakat kimse yoğurdum ekşi demez.

Açamaz diye düşünüyorum. Açarsa da herhangi bir hak iddia edemez. Öyle ortada kalır. Bastıra bastıra söylüyorlar hesap alım-satımı yasak diye. Özellikle Steam veya Riot Games oyunlarınınki gibi, satılan hesabı birkaç bilgi (satın alım makbuzu, ilk kullanıcı adı vb.) ile kolayca geri alınabilinen hesapları hangi zekayla satın alıyorlar anlayamıyorum :D.

Açamaz diye düşünüyorum. Açarsa da herhangi bir hak iddia edemez. Öyle ortada kalır. Bastıra bastıra söylüyorlar hesap alım-satımı yasak diye. Özellikle Steam veya Riot Games oyunlarınınki gibi, satılan hesabı birkaç bilgi (satın alım makbuzu, ilk kullanıcı adı vb.) İle kolayca geri alınabilinen hesapları hangi zekayla satın alıyorlar anlayamıyorum :D.

Bazı oyun hesapları satan siteler garantisi olduğunu ve hukuksal yollara başvurabiliceğini iddia ediyorlar insanlar bu yazıya güveniyor.

Bazı oyun hesapları satan siteler garantisi olduğunu ve hukuksal yollara başvurabiliceğini iddia ediyorlar insanlar bu yazıya güveniyor.
Kendiniz diyorsunuz zaten. *İddia ediyorlar*
Evet, birkaç site var ama ŞikayetVar sayfalarını okuyunca hiçbir şey yapmadıklarını belirtiyor mağdur kişiler. Örnek verebileceğim sitelerden birisi de bu forumda yasak olan bir site. Tahmin etmişsinizdir zaten. İsmi vermeye gerek yok.

Kendiniz diyorsunuz zaten. *iddia ediyorlar*
Evet, birkaç site var ama Şikayetvar sayfalarını okuyunca hiçbir şey yapmadıklarını belirtiyor mağdur kişiler. Örnek verebileceğim sitelerden birisi de bu forumda yasak olan bir site. Tahmin etmişsinizdir zaten. İsmi vermeye gerek yok.

Biliyorum fakat bu siteler nasıl kapatılmıyor. Yani şikayet etsek acaba bunların önüne geçilir mi?

Biliyorum fakat bu siteler nasıl kapatılmıyor. Yani şikayet etsek acaba bunların önüne geçilir mi?
Maalesef. Sitelerin çoğu E-Pin veya oyun içi içerik de satan siteler olduğu için sadece 2-3 oyunun hesabının satıldığı bir sebepten ötürü site kapatılmaz muhtemelen.
Önüne geçmek zor olur, kendilerini birkaç tane başarılı geçen satış referansları ile savunsalar kapanmamak için yeterli oluyor zaten :) .

Maalesef. Sitelerin çoğu e-pin veya oyun içi içerik de satan siteler olduğu için sadece 2-3 oyunun hesabının satıldığı bir sebepten ötürü site kapatılmaz muhtemelen.
Önüne geçmek zor olur, kendilerini birkaç tane başarılı geçen satış referansları ile savunsalar kapanmamak için yeterli oluyor zaten :) .

Bunun için ilan pazarı açıyorlar burada yüzlerce insan ilan oluşturuyor hesaplarını satıyor çoğunun yaşı küçük zaten ne yaptıklarını bilmiyorlar. Kişiler mağdur oluyor sadece alıcılar değil satıcılar bile yapmadığı suçlardan tehdit yiyor.
Maalesef. Sitelerin çoğu e-pin veya oyun içi içerik de satan siteler olduğu için sadece 2-3 oyunun hesabının satıldığı bir sebepten ötürü site kapatılmaz muhtemelen.

Ve bence şikayet edilse siteler kapatılabilir ya da ceza yiyebilir resmen yasal olmayan bir şey satmasına izin veriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı