Çözüldü Steam İki Saatten Fazla Oynanan Oyunun İadesini Kabul Etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osefcelik41

Centipat
Yer
Kocaeli/Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Lise Öğrencisi
Steam indirimlerinden Titanfall 2 satın aldım ancak oyunu 6 saat oynadıktan sonra oyun sorun yaptı oyuna girdiğim gibi beni atmaya başladı. Ancak tüm çözümleri denedikten sonra sorunu çözememediğim için bende iade etmeye karar verdim ama Steam kabul etmedi çünkü normalinden 2 saat daha fazla oynamışım ve bana şöyle bir e-posta geldi... Sorum ise şu bunu bir şekilde çözmem lazım ama iade olarak nasıl iade edebilirim?
dsfsdfsdfsfsdfsd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2 saatten fazla oynanan ve satin alinma tarihinden sonra 14 günü gecen oyunlar, Steam tarafindan otomatik olarak reddediliyor.

Böyle durumlarda destek talebi olusturmaniz gerekmekte. Derdinizi güzel bir sekilde anlatin. Eger sansiniz yaver giderse para iadesi alabilirsiniz. Onun haricinde yapabileceginiz bir sey yok.

"Steam üzerinde yaptığınız neredeyse her satın alım için herhangi bir sebeple iade talebinde bulunabilirsiniz. Belki bir oyunu yanlışlıkla aldınız, belki de bir oyunu bir saat oynadınız ve beğenmediniz.

Fark etmez. Valve, iade süresi dolmadan, help.steampowered.com aracılığıyla oluşturulmuş bir iade talebi üzerine herhangi bir sebep için iade sağlar. İade süresi oyunlar için oyunun oynanma süresi iki saati geçtiği zaman dolar. Aşağıda daha fazla ayrıntı bulunmakta ancak tarif ettiğimiz iade şartlarının dışında bile olsanız iade talebinde bulunabilirsiniz ve talebiniz tarafımızca değerlendirilir."

Ben bu tip durumlarda torrentten oyun indiriyorum. Yanlış anlaşılmasın, korsana karşıyım ancak parasını verdiğim oyun bütün çabalarıma rağmen açılmıyorsa bir de korsan versiyonunu denerim. Mesela ben Metro 2033 ve Last Light oyunlarını satın almıştım ama bir türlü açamamıştım. Korsan indirip deneyince açıldı.

Not: Havale yoluyla ödeme yaptığım için iade yapılamıyor. Sonra niye iade etmedin demeyin :)

Steam indirimlerinden Titanfall 2 satın aldım ancak oyunu 6 saat oynadıktan sonra oyun sorun yaptı oyuna girdiğim gibi beni atmaya başladı. Ancak tüm çözümleri denedikten sonra sorunu çözememediğim için bende iade etmeye karar verdim ama Steam kabul etmedi çünkü normalinden 2 saat daha fazla oynamışım ve bana şöyle bir e-posta geldi... Sorum ise şu bunu bir şekilde çözmem lazım ama iade olarak nasıl iade edebilirim?
Eki Görüntüle 608172
İadeyi kabul etmeyecekler büyük ihtimalle çünkü 2 saati geçmiş bulunmaktasınız. Ama oyunun çalışması için oyun yapan firmadan destek talebi alabilir, oyununun dogrulama yapabilir veya oyunu silip tekrar yükleyebilirsiniz.

Normal şartlarda iade edemezsiniz. Ekstrem durumlarda bu koşullar haricinde de iade edilebilir yazıyor Steam'de fakat bunun için Steam Destek ile konuşmanız lazım.

Sadece 2 saat de değil. Oyunu aldıktan sonra, başka bir para harcaması da yapmamış olmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı