Steam "İndirme başlatılıyor"da kalıyor ve güncelleme başlamıyor

Daha fazla  
Steam'de Apex Legends oynayacaktım ve güncelleme geldiğini gördüm ama "İndirme başlatılıyor"da kaldı ve hiç güncellemedi. Steam indirme önbelleğini temizledim ama hala düzelmedi, nasıl düzeltebilirim?

@Constantine Tam olarak ben de aynı sorunları yaşıyorum. İndirmeler başlamıyor, hatta YouTube videoları 15 saniye sonra açılıyor. TurkNet ile konuştum fakat birkaç kere internetinizi sıfırlayacağız demelerine rağmen hiçbir işe yaramadı, düzelip tekrar bozuluyor. Hız olarak ok ama performans olarak sıkıntılar var. Ayrıca çok saçma sitelere girmiyor, mesela Papara. Siz bu sorunu nasıl çözmüştünüz? (mobil internet dışında yani)

@Constantine Tam olarak ben de aynı sorunları yaşıyorum. İndirmeler başlamıyor, hatta YouTube videoları 15 saniye sonra açılıyor. TurkNet ile konuştum fakat birkaç kere internetinizi sıfırlayacağız demelerine rağmen hiçbir işe yaramadı, düzelip tekrar bozuluyor. Hız olarak ok ama performans olarak sıkıntılar var. Ayrıca çok saçma sitelere girmiyor, mesela Papara. Siz bu sorunu nasıl çözmüştünüz? (mobil internet dışında yani)
İnternet sunucumu değiştirmiştim. Türk Telekom kullanmaya başlamıştım. O zamandan beridir hiç sorun yaşamadım.

Aynı sorunu harfi harfine ben de yaşıyorum çözebildiniz mi?

Sorunu çözdüm fakat ne yazık ki yardımcı olamayacağım. Çünkü sorun kendi kendiliğinden çözüldü. En son türknetten bu sorunun çözülmediğini ve gerekirse modern değişikliği yapılmasını rica etmiştim. Onlar da Türk Telekom ekiplerine haber verdiklerini ve de modern değişikliği için geleceklerini söylediler fakat tabii ki de Türk Telekom ekipleri evime gelmedi. Ayrıca modemi köprü modu dedikleri bir moda almışlar ve bir gün boyunca internet yoktu. Bir gün sonra internet geldiğinde ise sorun çözülmüştü. Ayrıca o bir gün kullanmadığım internetin parasını da bana iade ettiler. Yani kısacası gerçekten nasıl çözüldüğünü ben de tam olarak bilmiyorum fakat eğer türknet kullanıyorsanız onları olabildiğince sıkıştırmaya bakın onlar da Türk Telekom ekipleri ile görüşüyorlar ve en nihayetinde sorun çözülüyor. Sorun tahminimce yine türk telekomdan kaynaklı fakat internetin kendi sağlayıcısı türknet olmadığı için (bölgemde altyapı türk telekomun) onlar da sürekli senin ilettiğin arızayı türk telekom'a iletiyorlar ve Türk Telekom açıkçası çok çabalamıyor. Açıkçası benim türknetten çıkmamamın tek sebebi taahhüt olmaması ve de daha şeffaf bir politikaları olmalarıydı. Türknete yaklaşık olarak 2 hafta boyunca her gün arıza kaydı attım gerekli testleri yaptım sonuçlarını gönderdim ve en sonunda bir şekilde de olsa internet çözüldü sana da aynısını yapmanı tavsiye edebilirim. Kusura bakma çok yardımcı olamadım bahsettiğim gibi fakat umarım sorunun çözülür.

Geri
Yukarı