Steam "İndirme başlatılıyor"da kalıyor ve güncelleme başlamıyor

Sorunu çözdüm fakat ne yazık ki yardımcı olamayacağım. Çünkü sorun kendi kendiliğinden çözüldü. En son türknetten bu sorunun çözülmediğini ve gerekirse modern değişikliği yapılmasını rica etmiştim. Onlar da Türk Telekom ekiplerine haber verdiklerini ve de modern değişikliği için geleceklerini söylediler fakat tabii ki de Türk Telekom ekipleri evime gelmedi. Ayrıca modemi köprü modu dedikleri bir moda almışlar ve bir gün boyunca internet yoktu. Bir gün sonra internet geldiğinde ise sorun çözülmüştü. Ayrıca o bir gün kullanmadığım internetin parasını da bana iade ettiler. Yani kısacası gerçekten nasıl çözüldüğünü ben de tam olarak bilmiyorum fakat eğer türknet kullanıyorsanız onları olabildiğince sıkıştırmaya bakın onlar da Türk Telekom ekipleri ile görüşüyorlar ve en nihayetinde sorun çözülüyor. Sorun tahminimce yine türk telekomdan kaynaklı fakat internetin kendi sağlayıcısı türknet olmadığı için (bölgemde altyapı türk telekomun) onlar da sürekli senin ilettiğin arızayı türk telekom'a iletiyorlar ve Türk Telekom açıkçası çok çabalamıyor. Açıkçası benim türknetten çıkmamamın tek sebebi taahhüt olmaması ve de daha şeffaf bir politikaları olmalarıydı. Türknete yaklaşık olarak 2 hafta boyunca her gün arıza kaydı attım gerekli testleri yaptım sonuçlarını gönderdim ve en sonunda bir şekilde de olsa internet çözüldü sana da aynısını yapmanı tavsiye edebilirim. Kusura bakma çok yardımcı olamadım bahsettiğim gibi fakat umarım sorunun çözülür.
Ben de 2 hafta içinde 4 defa yazdım ve yardım istedim. Gelip modemi ve Gpon cihazını değiştirdiler. Sorun 1 günlüğüne çözüldü ve ertesi gün tekrardan başladı. Bir kez daha yazdığımda hattım güncellendi ve sadece birkaç saatliğine sorun çözüldü. Günlerdir aynı sorun var ve gerçekten çok sinir bozuyor, başka bir operatöre geçmeyi düşünüyorum (önerileri alabilirim). Yine de teşekkür ederim dostum.

Ben de 2 hafta içinde 4 defa yazdım ve yardım istedim. Gelip modemi ve Gpon cihazını değiştirdiler. Sorun 1 günlüğüne çözüldü ve ertesi gün tekrardan başladı. Bir kez daha yazdığımda hattım güncellendi ve sadece birkaç saatliğine sorun çözüldü. Günlerdir aynı sorun var ve gerçekten çok sinir bozuyor, başka bir operatöre geçmeyi düşünüyorum (önerileri alabilirim). Yine de teşekkür ederim dostum.
İnanır mısın yaşadığımız şeyler tümüyle aynı ama operatör değişikliği çözüm garantisi vermeyebilir. Ben de operatör değişmeyi düşündüm ve farklı forumlarda bu konuyla ilgili insanlarla görüştüm, onların verdiği cevaplar da bu yöndeydi. Bu sefer şundan daha çok korktum ki operatör değişirsem ve bu sorun değişmezse taahhütlü bir operatöre geçmiş olacağım için geri de dönemezdim. Bence hala en temizi sorun yaşadığın sitelerle ilgili şu an adını hatırlayamadığım bir komut vardı o komutla sitelere ping atıyorsun ve siteler sana geri dönüş sağlıyor. Sitelerin verdiği bilgiler içerisinde bağlantı süresi ve bağlantının sağlığıyla ilgili bilgiler var. Hatta türknet de bunu yapıp ekran görüntülerini ona iletmeni istiyor ben öyle yapmıştım ve ondan sonra açıkçası sorun bayağı bir çözülmüştü. Bunları yaptıktan sonra da sorun çözülmezse ki şaşırmam benim gibi modem değişikliği talep edebilirsin hatta en son evine teknik ekip geliyor onu da yapabilirler. Başka bir basit öneri de söylemeyi unutmuşum ki eğer güvenli internet açıksa onu türknet arayüzünden kapaman işleri bayağı kolaylaştıracaktır. Türknet forumuna da üye olup yazı yazabilirsin belki birilerinin ya da yetkililerin yardımı dokunur. Elimden gelen şimdilik bu kadar, bir gelişme olursa yine haber verirsin.

Tamamdır akşam boş vaktimde bir daha bakacağım. Düzeldiğinde geri dönüş yaparım teşekkürler tekrardan.

İnanır mısın yaşadığımız şeyler tümüyle aynı ama operatör değişikliği çözüm garantisi vermeyebilir. Ben de operatör değişmeyi düşündüm ve farklı forumlarda bu konuyla ilgili insanlarla görüştüm, onların verdiği cevaplar da bu yöndeydi. Bu sefer şundan daha çok korktum ki operatör değişirsem ve bu sorun değişmezse taahhütlü bir operatöre geçmiş olacağım için geri de dönemezdim. Bence hala en temizi sorun yaşadığın sitelerle ilgili şu an adını hatırlayamadığım bir komut vardı o komutla sitelere ping atıyorsun ve siteler sana geri dönüş sağlıyor. Sitelerin verdiği bilgiler içerisinde bağlantı süresi ve bağlantının sağlığıyla ilgili bilgiler var. Hatta türknet de bunu yapıp ekran görüntülerini ona iletmeni istiyor ben öyle yapmıştım ve ondan sonra açıkçası sorun bayağı bir çözülmüştü. Bunları yaptıktan sonra da sorun çözülmezse ki şaşırmam benim gibi modem değişikliği talep edebilirsin hatta en son evine teknik ekip geliyor onu da yapabilirler. Başka bir basit öneri de söylemeyi unutmuşum ki eğer güvenli internet açıksa onu türknet arayüzünden kapaman işleri bayağı kolaylaştıracaktır. Türknet forumuna da üye olup yazı yazabilirsin belki birilerinin ya da yetkililerin yardımı dokunur. Elimden gelen şimdilik bu kadar, bir gelişme olursa yine haber verirsin.
Desteğe yazdım ve "Yazılım ekiplerimizden aldığım bilgi neticesinde hizmetinizde bulunan ıp v6 gecikme yaşamanızı sebebiyet göstermektedir dilerseniz ıp v6 iptal edebiliriz onay vermeniz halinde destek kaydından ulaşmanızı rica ederiz." cevabını aldım ve onay verdim. Bağlantım yenilendi ve şu an YouTube üzerinden test ettiğimde video bastığım anda açılıyor bir sorun yok gibi. Umarım tekrardan eskiye dönmez ve çözülmüş olur.

Son düzenleme:
1698250862339.png

Nası düzeltcem lanet olasını 1.20 yaptım normal yapamıyorum 30 dakikadır böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı