Çözüldü Steam: Kartta para olduğu halde "Yetersiz Bakiye" uyarısı veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kyuipe

Hectopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 alacaktım, Tosla kartımda 194 TL para var, Forza ise 6.59 yani 192 TL yapıyor ancak satın alırken yetersiz bakiye yüzünden alamıyorum. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Steam, para birimini değiştirdikten sonraki ilk alışverişimde 13,5 dolar için 410₺ para çekmiş ve takriben 2 gün sonra çektiği 18₺'yi iade ederek işlem tutarını 392₺'ye düşürmüştü. İlk alışverişimden sonra bir daha fazladan para çekmeden alışverişlerimi yaptım. Benim kanaatimce para birimi geçişinden sonra kartı doğrulamak amacıyla bir defaya mahsus fazladan para çektiği ve onu iade ettiği yönünde. Tosla kullanmadığım doğrudan bir yorumda bulunamayacağım ancak sizde de bu durumdan ötürü yetersiz bakiye uyarısı verdiğini düşünüyorum. 20-30₺ yükleyip tekrar deneyin bakalım.

Ben alışverişlerimde çoğunlukla Nays'ı kullanıyorum. Neredeyse komisyon almıyor.
Her banka doları 29TL'den almıyor. Akbank doları 30.2000 küsürden alıyor. Yani yaklaşık değer için 6.59x30 yapacaksın.
Hocam şimdi denedim, ETS 2 için dlc alacaktım 3.08 dolar. Kartımda para var ama önce bilgiler yanlış diyor, baştan giriyorum bu sefer yetersiz bakiye diyor yine. 3.08x30= 92.4 yapıyor bende 95 var ama olmuyor.

Hocam şimdi denedim, ETS 2 için DLC alacaktım 3.08 dolar. Kartımda para var ama önce bilgiler yanlış diyor, baştan giriyorum bu sefer yetersiz bakiye diyor yine. 3.08x30= 92.4 yapıyor bende 95 var ama olmuyor.
Kartınız yurtdışı alışverişlerine açık mı hocam? Parayı dolardan TL'ye çevirerek aldığınız için yurt dışı ve yabancı para birimi alışverişi olarak geçiyor. Onun dışında deneyebiliyorsanız başka kartla da deneyin.

Kartınız yurtdışı alışverişlerine açık mı hocam? Parayı dolardan TL'ye çevirerek aldığınız için yurt dışı ve yabancı para birimi alışverişi olarak geçiyor. Onun dışında deneyebiliyorsanız başka kartla da deneyin.
Tosla müşteri hizmetleri ile konuştuğumda Steam'in kesinti yaptığını ve fazladan para yüklemem gerektiğini söylediler. Konuyla ilgili açılan diğer konulara baktığımda kesinti olmuyormuş.

Tosla müşteri hizmetleri ile konuştuğumda Steam'in kesinti yaptığını ve fazladan para yüklemem gerektiğini söylediler. Konuyla ilgili açılan diğer konulara baktığımda kesinti olmuyormuş.
Steam sizden ek para almıyor. Banka dolar kurunu yüksek aldığı için normalden biraz fazla çekiliyor o kadar. Onun dışında banka ek komisyon alıyorsa bir problem olabilir. Daha da fazla bir şey gelmiyor aklıma. Buradan sonra belki @519928 veya @Gabe Newell yardımcı olabilir.

Steam, para birimini değiştirdikten sonraki ilk alışverişimde 13,5 dolar için 410₺ para çekmiş ve takriben 2 gün sonra çektiği 18₺'yi iade ederek işlem tutarını 392₺'ye düşürmüştü. İlk alışverişimden sonra bir daha fazladan para çekmeden alışverişlerimi yaptım. Benim kanaatimce para birimi geçişinden sonra kartı doğrulamak amacıyla bir defaya mahsus fazladan para çektiği ve onu iade ettiği yönünde. Tosla kullanmadığım doğrudan bir yorumda bulunamayacağım ancak sizde de bu durumdan ötürü yetersiz bakiye uyarısı verdiğini düşünüyorum. 20-30₺ yükleyip tekrar deneyin bakalım.

Ben alışverişlerimde çoğunlukla Nays'ı kullanıyorum. Neredeyse komisyon almıyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı