Steam ödeme yapamama sorunu

NobodyAnymore

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaş ben bu Steam olayını çözemedim. Sepete ürün ekledik ödeme yöntemi seçtiğimizde 'Alışveriş sepetinizdeki bir ya da birden fazla ürünün ödeme işlemi gerçekleştirildiğinden bu işlem şu anda tamamlanamaz'. hatasını veriyor. İnternetten çözümlere baktığımda herkes satın alma geçmişi falan diyor fakat satın alma geçmişinde görünmüyor ki. Nasıl çözeceğiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'e tanımlanmayan bir kart ile alacaksanız önce mağaza tercihlerimden ödeme yöntemi ekleyip denermisiniz?

Bu sorunu dün de, bugün de yaşadım. Birinci yaşadığımda sorunu çözemeyip arkadaşımın benim kart bilgilerimle oyunu bana hediye etmesini sağlayarak çözdüm, çünkü başka çözüm bulamadım.

İkincisinde ise hesap detaylarından satın alma geçmişine girip, en son almaya çalıştığım fakat satın alma işlemini yarıda kestiğim "bekleyen ödeme" ile belirtilmiş ürünü "satın alımı iptal et" yaparak kaldırdım. Eğer bir ürünün satın alımını yarıda kesmişseniz bu hatayı alıyorsunuz, satın alma geçmişinde yaptığınız eksik satın alım maalesef ki hemen gösterilmiyor, bir süre bekledikten sonra "satın alma geçmişi"nde beliriyor. Acelesi varsa beklemeyin arkadaşınızın hediye etmesini isteyin çünkü maalesef pek kısa sürdüğünü söyleyemem.

Daha önce satın alımı yarıda kestiğiniz için büyük bir ihtimal bu hatayı alıyorsunuz, kontrol edin. Düzelmez ise desteğe talep açın. Daha da olmaz ise Steam oyun key satan yerlerden oyun alıp aktif edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı