Steam oyun fiyatları

Zaten sıkıntı şurada, Epic veya Steam bu fiyatları belirlemiyor. Yayıncı şirket belirliyor. Yayıncı şirket fark ettiği zaman veya umrundaysa güncelliyor. Geçen günlerde mesela EA Epic Games'de bütün oyunlarının fiyatlarını güncelledi ve neredeyse dolar fiyatına çekti TL olmasına rağmen.

Bir başka örnek de EA'in yayınladığı ve yeni ön siparişe açılan F1 24. Nasıl becerdilerse oyun Epic'de daha pahalı Steam'e göre, Steam'deki fiyatı da 70 dolar olmasına rağmen.

Yani platformlar fiyatı belirlemiyor. Publisher/Yayıncı şirketler belirliyor. Ayrıca zaten Epic Games zararına yürüttüğü için Epic Games Store'u, Türkiye bazında bir değişiklik yapacaklarını sanmıyorum. Amaçları zaten platforma ve Epic Games ekosistemine çekmek insanları, gerek kuponlar veya Epic exclusive oyunlar olsun.

Eki Görüntüle 2128170
Aynen öyle. Oyun nerede ucuzsa bana göre oradan almak mantıklı olan şuanki devirde.

Ya güzel kardeşim 10 küsur senelik steam hesabı, bilmem kaç başarı, bilmem kaç envanter öğesi, 70seviye hesap 800küsür steam oyunu olan ve hayatım boyunca steam dışı hiçbir platformdan oyun almamış biriyim fakat senin bulunduğum durum sadece fanboyluk. Başka hiçbir şey değil. Kimse steamden oyun almak zorunda değil. Daha başka zibilyon tane platform var. Kusura bakma güzel kardeş fakat kur sebebiyle steam gerçekten ateş pahası. Ucuzladı diye verebildiğiniz oyun örnekleri iki elin parmağını geçemez. Onun haricindeki AAA oyunların fiyatlarına neredeyse yarısına tamına yakın zam geldi. 70 dolar bir oyun neredeyse 2200lira. Bir oyun için mantıklı bir fiyat mı? Stemde last of us 60 dolar. 1800 küsürat epicte 1100ki bu zamlanan fiyatı. Ben 600liraya aldım. Epicten 600e 1100e almak varken steamden 1800e almak enayilikten fanboyluktan başka hiçbir şey değil kusura bakma. Kurun getirisi ile illaha fiyatı 100-200düşenler olmuştur. Peki ye 500-600 artanlar? Ki daha fazla artanlarda elbet ki vardır. Gereksiz fanboyluk yapmanıza zerre gerek yok. Gidin ucuz yerden alın keyifle oyununuzu oynayın arkadaş. Neymiş steame zam gelmemiş, zam adı altında gelmeyip kura geçse de o zam geldi ki. Direkt doların bazında almayabilirdi. Türk lirasıyla alıp fiyatları otomatik kura entegre edebilirdi. Fakat steam Türk oyuncularını görmezden gelmeyi seçti. 30liralık oyunlar 300,1200 liralık oyunlar 2200lira oldu. Bundan daha öte zam mı var?

Aga seninki tam fanboyluk. Siteden mod bulmaya çalış dediğin sitelerde steame göre milyon faLa mod var ve sürekli günceller steamde bir mod on yıl sonra anca güncelleniyor. Steamde online oyın oynayan kimse steam voice chat kullanmıyor ayrıca herkes dc de. Ayrıca dualshock gibi cihazlara girdi yapmadan da çok rahatça kullanabilirsin steam dışı korsan oyun yada platform oyunlarında. Amma fanboyluk yaptın.

Kimse steamin gerçekten çok iyi bir platform olduğunu zaten inkar etmiyor edemez. Fakat sen fazla abartmışsın ve ayrıca sırf çok iyi bir platform oluşu bir oyuna 1000lira daha ucuza alabilrcekken 1000lira fazla verip almayı mantıklı kılmaz. Senin çok paran varsa buyur steamden debam et. Benim gücüm onca oyuna sahip olmama rağmen artık steame yetmiyor. Yetse bile daha ucuza almak varken sırf platformun kendisi daha iyi diye neden 1000tl fazla vereyim bir aaa oyuna? Bende çok seviyorum steami ki yıllarca ben steami asla bırakmam diyen adamdım. Bu 200-300liralık fiyat farkları için geçerliydi. Fakat fiyatlar o kadar açıldı ki. Steam oyun almak benim için mantık dışı oldu. Tabi bazı oyunlar diğer platformlarda daha uyguna geliyor. Ama oyunların çoğu diğer platformlara göre çok pahalı.
1000 lira daha pahalıya aldığımı söylemedim zaten, Epic Games'te oyun almıyorum ne olursa olsun. Oyunu istiyorsam Steam'de uygun fiyatı bekliyorum veya almıyorum. Yaptığım fanboyluk değil bu arada, hiç bir zaman fanboy olmadım. Ben size steam'in hala bizim için yaptıklarını anlatmaya çalışıyorum hiç bir yerlerinize takmadan hala boykot edip duruyorsunuz. Hakkınız var da, steam bizi umursamadı şöyle yaptı böyle yaptı bunlar gerçekten komik yorumlar. Mena USD'yi boşuna çıkarmadılar.

Epic bizi önemsediği için ucuza satmıyor. Satış oranına göre düşük gelir elde ettiklerini fark ettikleri zaman onlar da zam yapacak.
Ellerinize sağlık yazınız için.

1000 lira daha pahalıya aldığımı söylemedim zaten, Epic Games'te oyun almıyorum ne olursa olsun. Oyunu istiyorsam Steam'de uygun fiyatı bekliyorum veya almıyorum. Yaptığım fanboyluk değil bu arada, hiç bir zaman fanboy olmadım. Ben size steam'in hala bizim için yaptıklarını anlatmaya çalışıyorum hiç bir yerlerinize takmadan hala boykot edip duruyorsunuz. Hakkınız var da, steam bizi umursamadı şöyle yaptı böyle yaptı bunlar gerçekten komik yorumlar. Mena USD'yi boşuna çıkarmadılar.

Ellerinize sağlık yazınız için.
Boykot etmiyorum. Steami hala aktif şekilde kullanıyorum. Uyguna oyun varsa eğer alacaksam alıyorum. Fanboy dememin sebebi mena usd diye adlandırdığın saçma sistemi ablatıp savunmak yerine stem atölyesinden chatinden bahsetmendi. Mena usd dediğin olayda ise şirketlet isterse uyar istemezse uymaz. İndie yapımcıları yada aaa opmayan klasmanda oyın çıkaran firmalar haricinde mena usd ye uyan aaa oyun çıkaran firma sayısıda oldukça az bu arada. Steami boykot etmiyorum. Ama fiyatların ateş pahası olmadığını söyleyen kendini kandırıyordur. Epicten almam demişsin. Sebebini açıkçası merak ettim. Online ağırlıklı oynuyorsan bencede epicten alınmamalı fakat hikaye single tabanlı oyunlar için neden olmasın? Millet o kadar uygılamadan şikayet etmiş. 21 kasımdan beri kullanıyorum. Yalnızca bir kez sorun yaşadım. Dünya kadar da oyun aldım steamde 2 oyun parasına 6 oyun aldım indirimlerde. Hepsinide yaladım yuttum sorunsuzca.

Boykot etmiyorum. Steami hala aktif şekilde kullanıyorum. Uyguna oyun varsa eğer alacaksam alıyorum. Fanboy dememin sebebi mena usd diye adlandırdığın saçma sistemi ablatıp savunmak yerine stem atölyesinden chatinden bahsetmendi. Mena usd dediğin olayda ise şirketlet isterse uyar istemezse uymaz. İndie yapımcıları yada aaa opmayan klasmanda oyın çıkaran firmalar haricinde mena usd ye uyan aaa oyun çıkaran firma sayısıda oldukça az bu arada. Steami boykot etmiyorum. Ama fiyatların ateş pahası olmadığını söyleyen kendini kandırıyordur. Epicten almam demişsin. Sebebini açıkçası merak ettim. Online ağırlıklı oynuyorsan bencede epicten alınmamalı fakat hikaye single tabanlı oyunlar için neden olmasın? Millet o kadar uygılamadan şikayet etmiş. 21 kasımdan beri kullanıyorum. Yalnızca bir kez sorun yaşadım. Dünya kadar da oyun aldım steamde 2 oyun parasına 6 oyun aldım indirimlerde. Hepsinide yaladım yuttum sorunsuzca.
Sebebi çoklu platform kullanmayı sevmiyorum, bir çok atölye ve Topluluk merkezi özelliği olan bir launcher benim için çok daha iyi oluyor.

Bu arada dostum gerçekten çok deli edici, karşı tarafı toxicleyen bir hitap, konuşma şeklin var. İnsanlarla konuşurken buna dikkat etmeni öneriyorum. Elbette ki herkes sinirlenebilir ama sen bunu baştan beri yapıyorsun.

Son düzenleme:
Zaten sıkıntı şurada, Epic veya Steam bu fiyatları belirlemiyor. Yayıncı şirket belirliyor. Yayıncı şirket fark ettiği zaman veya umrundaysa güncelliyor. Geçen günlerde mesela EA Epic Games'de bütün oyunlarının fiyatlarını güncelledi ve neredeyse dolar fiyatına çekti TL olmasına rağmen.

Bir başka örnek de EA'in yayınladığı ve yeni ön siparişe açılan F1 24. nasıl becerdilerse oyun Epic'te daha pahalı Steam'e göre, Steam'deki fiyatı da 70 dolar olmasına rağmen.

Yani platformlar fiyatı belirlemiyor. Publisher/Yayıncı şirketler belirliyor. Ayrıca zaten Epic Games zararına yürüttüğü için Epic Games Store'u, Türkiye bazında bir değişiklik yapacaklarını sanmıyorum. Amaçları zaten platforma ve Epic Games ekosistemine çekmek insanları, gerek kuponlar veya Epic exclusive oyunlar olsun.

Eki Görüntüle 2128170

Hiçbirimiz Epic Games'teki oyunlara 2400 TL para vermiyoruz. Daha 2 ay önce 320 TL'ye satın alabiliyorduk. Zaten Epic kullanan insanlar az para harcamak derdinde olduğu için indirim olmadığı dönem oyun alınacağını pek sanmıyorum. Ama indirim döneminde her türlü oyun süper fiyatlara iniyor. İndirim olduğu dönemde de Epic Games bir adım daha ileride diğer bütün platformlara göre. Bu da yadsınamaz bir gerçek. Kaldı ki ücretsiz verdiği o oyunlar da cabası. Kaç yıllık köklü Steam'in kaç kez ücretsiz oyun verdiğini gördük?

Hiçbirimiz Epic Games'teki oyunlara 2400 TL para vermiyoruz. Daha 2 ay önce 320 TL'ye satın alabiliyorduk. Zaten Epic kullanan insanlar az para harcamak derdinde olduğu için indirim olmadığı dönem oyun alınacağını pek sanmıyorum. Ama indirim döneminde her türlü oyun süper fiyatlara iniyor. İndirim olduğu dönemde de Epic Games bir adım daha ileride diğer bütün platformlara göre. Bu da yadsınamaz bir gerçek. Kaldı ki ücretsiz verdiği o oyunlar da cabası. Kaç yıllık köklü Steam'in kaç kez ücretsiz oyun verdiğini gördük?
Ücretsiz oyunları bana sayar mısın? GTA 5 hariç düzgün oyun yok. Control, tomb Raider ve death stranding verdi. 3 kere verdi aynılarını sürekli oyunları tekrarlıyor. Yine de bedava oyun bedava oyundur. Verdiği için teşekkürler 😃

Ücretsiz oyunları bana sayar mısın? GTA 5 hariç düzgün oyun yok. Control, Tomb Raider ve Death Stranding verdi. 3 kere verdi aynılarını sürekli oyunları tekrarlıyor. Yine de bedava oyun bedava oyundur. Verdiği için teşekkürler 😃

Bunu dedikten sonra seninle yaptığım tartışmayı bırakacağım. Sanırım senin aklına oyun deyince sadece Rockstar oyunları geliyor. Watch Dogs, Borderlands, Dishonored, Total War, Star Wars: Battlefront II, NBA, EU4, Civilization 6, BioShock serisi oyun değildir sana göre :D. Daha yazacağım bir sürü oyun var ama uzatmayacağım. Tamam GTA hariç verdiği hiçbir oyun güzel değil.

Bunu dedikten sonra seninle yaptığım tartışmayı bırakacağım. Sanırım senin aklına oyun deyince sadece Rockstar oyunları geliyor. Watch Dogs, Borderlands, Dishonored, Total War, Star Wars: Battlefront II, NBA, EU4, Civilization 6, BioShock serisi oyun değildir sana göre :D. Daha yazacağım bir sürü oyun var ama uzatmayacağım. Tamam GTA hariç verdiği hiçbir oyun güzel değil.
Sadece steam hesabıma bakmanı önerebilirim, boşuna almadım o oyunları. Uzatma bu arada çok güzel olur.

Sadece Steam hesabıma bakmanı önerebilirim, boşuna almadım o oyunları. Uzatma bu arada çok güzel olur.

Yazmayım yazmayım dedim ama dayanamadım yine :D. Ben senin Steam hesabını bilmek zorunda mıyım? Ayrıca sen daha önceden aldın diye oyun ücretsiz olmuş olmuyor mu? Sırf zamanında para vererek aldığın oyunu adamlar beleş verdi diye de karalamaya çalışmazsın ha :D:D:D.

Yazmayım yazmayım dedim ama dayanamadım yine :D. Ben senin Steam hesabını bilmek zorunda mıyım? Ayrıca sen daha önceden aldın diye oyun ücretsiz olmuş olmuyor mu? Sırf zamanında para vererek aldığın oyunu adamlar beleş verdi diye de karalamaya çalışmazsın ha :D:D:D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı