Steam oyun fiyatları artabilir

Arkrune

Femtopat
Daha fazla  
Oyun dünyasından haberleri paylaşan, oyunlar hakkında konuşulan bir kanal. Değeri bilinmez ama kalitelidir. Bu videoyu paylaşma gereği duydum. Söylenenler yanlış değil. Zira eski oyunların fiyatları hep arttı. Eskiden indirimlerde 7 TL'ye aldığımız oyunlar, şimdi 30-40 TL. Bunu ilk büyük firmalar başlattı ve bazı bağımsız yapımcılara da sıçradı. Eğer böyle devam ederse, tüm platforma yayılacak. Hiçbir oyunu alamayacağımız günlere doğru hızla ilerliyoruz. Videoda biraz konu dışına çıkılıyor ama mecbur. Ekonomi konuşuldukça konu konuyu açıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir zaman 200 TL'lik oyun oynamadım. Eğer bir gün oynayacak olursam kimse kusura bakmasın ben o oyunu korsan olarak temin ederim. Bir oyuna en fazla 50 TL veririm. Çok oyun oynayan bir insan olmadığım için korsanla işim yok.

Zaten hep indirimi bekliyorum. Ne kadar artabilir ki?

Örneğin bir oyun 100 TL ise, %75 indirim ile 25 TL olur. Zam geldiğinde oyun 200 TL olur ve %75 indirim ile bu sefer de 50 TL'ye iner. İşte böyle artıyor. Yani indirim de işe yaramaz artık. C&C Remastered geçen sene bize 129 TL'den çıktı. Fakat yabancılar bunu sadece 10 dolara aldı. Eski paraya göre konuşacak olursak 10 TL ve bu oyun bize indirimler de 65 TL oluyor. İndirimli hali de fazla. Arada muazzam bir fark var. Birkaç senedir eski oyunlar üzerinden kurlar düzenlendi ama bundan sonra bu yeni oyunlara da büyük olasılıkla sıçrayacak deniliyor. Ki, ben de takip ettim. Son dönemler de çıkan bazı bağımsız yapımlar 60-80 TL hep. Videoda bahsedilen oyun Unmetal değil sadece.

Hiçbir zaman 200 TL'lik oyun oynamadım. Eğer bir gün oynayacak olursam kimse kusura bakmasın ben o oyunu korsan olarak temin ederim. Bir oyuna en fazla 50 TL veririm. Çok oyun oynayan bir insan olmadığım için korsanla işim yok.

Ben de öyle direkt olarak vermiyorum. İyice düşmesini bekledikten sonra alıyorum. Bu yüzden büyük bir hevesim yok. Bekleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı