Steam Oyuna Girince Bildirim Gitmesi

Murat K

Decapat
Arkadaşlar merhaba bir sorunum var. Steam'de herhangi bir oyuna girince arkadaşlarımda surekli bildirim gidiyor "oyunda" diye. Ayarlara baktım kapatamadım, başka yöntem var mı?

Konu eski ama aynı sorunu yaşıyorum. Hatta cevap yazanların hiçbirisi sorunu anlayamamış. Bu sebeple alakasız önerilerde bulunmuş.

Problem: Bir arkadaşınızla maça girdiniz ve oyundan hiç çıkmadığınız halde veya çevrim içi durumunuzu kurcalamadığınız halde arkadaşınıza belli aralıklarla sizin çevrim içi olduğunuz hakkında bildirim çıkıyor. Oyun içinde sürekli çıkan bildirimlerden dolayı odaklanmada sorun yaşıyorlar. Steam'de Çevrim dışı olarak "Arkadaşlar ve Sohbet" ağından çıkarsanız artık bildirim almıyorlar. Bu da sohbeti kullanmanızı engelliyor. Kalıcı çözüm gerekli.

Ben bu sorunu yaşadığımda (benim oyuna girdiğim arkadaşıma sürekli bildirim olarak gidiyordu), profilimdeki gizlilik ayarlarımdan oyun saatimi gizleme seçeneğini devre dışı bırakarak çözmüştüm. Bende kalıcı olarak çözüldü. Bir deneyin isterseniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı