Steam Rainbow Six Siege Açılmaması

Uplay yükle, Uplay'e kayıt ol, locate game tuşu ile oyunun kurulu olduğu yeri seç, Steam'in sana vermiş olduğu oyun kodunu gir isteyecek olursa, ardından oyunu arkada Steam açık vaziyette iken Uplay içerisinden aç, sorun düzelecektir.
Uplay oyun klasörünü R6 nın klasörü olarak gösterdim, steam oyun klasörü olarak gösterdim ancak işe yaramamıştı. Zaten dün iade ettim tekrar alıcam bugün. Cd key gözükmüyordu bende, ne sağ tarafta ne de oyuna sağ tıklayınca. Ancak sorunu hala devam eden varmış, redditte çoğu kişi bundan şikayetçi.

Ayrıca bilerek starter edition aldım çünkü ben bi ara uplay da oyun 5 gün bedava olduğunda 3 operatör hariç hepsini açmıştım. 21 lwl de olmuştum. Yani edition beni etkilemiyor 2 3 operatörüde bir şekilde açarım zaten.

Açılmıyor oyun :kızgın: kafayı yiyeceğim. Hiç birşey açılmıyor ki. Oynaya basıyorum 5 sn civarı oyunda gözüküyorum sonra normal. Bide kalkıp bize korsan oynamayın diyorlar. Paramla rezillik yaşıyorum böyle iş mi olur ya.

Ayrıca bilerek starter edition aldım çünkü ben bi ara uplay da oyun 5 gün bedava olduğunda 3 operatör hariç hepsini açmıştım. 21 lwl de olmuştum. Yani edition beni etkilemiyor 2 3 operatörüde bir şekilde açarım zaten.

Açılmıyor oyun :kızgın: kafayı yiyeceğim. Hiç birşey açılmıyor ki. Oynaya basıyorum 5 sn civarı oyunda gözüküyorum sonra normal. Bide kalkıp bize korsan oynamayın diyorlar. Paramla rezillik yaşıyorum böyle iş mi olur ya.

Rainbow Six Siege oyununu korsan olarak nasıl oynamayı düşünüyorsunuz acaba :).

İade etme imkanın var ise eğer iade edip Uplay üzerinden alırsan sorunun düzelir. Ben ücretsiz olduğu zaman Steam'den indirdiğimde Steam'den açmaya kalktığımda olay şu oluyordu, Uplay'e giriş yapmamı istiyordu, Uplay'e arkada Rainbow'un bulunduğu hesap ile bağlanmış vaziyette iken Steam'deki çalıştırma tuşuna basmamı istiyordu ve oyun ancak bu şekilde açılıyordu. Bazen hiç bir şey gelmediğinde görev yöneticisinden "Battleye" gibi bir şey var, onu sonlandırıyordum ondan sonra tekrar deniyordum.

Yani adım adım gidiyorum:

1. adım Steam: Steam'e giriş yap.
2. adım Uplay: Steam'deki Rainbow oyununa, ücretsize geçmiş olduğu sırada kayıt olurken kullandığın hesap ile Uplay'e giriş yap.
3. adım Battleye: Görev yöneticisini aç ve arkada Battleye.exe veya Battleye Launcher gibi bir şey olmadığından emin ol ve eğer varsa görevi sonlandır.
4. adım oyuna giriş: Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra arka planda Uplay kesinlikle açık olacak şekilde Steam üzerinden oyunun "Oyna" tuşuna bas. Altını çizerek söylüyorum "Oyna" tuşuna Steam üzerinden basman gerek.

İşe yaramazsa oyunu iade edip Uplay üzerinden satın alabilirsin. Promo kod olarak "UBI30" yazarsan %20 indirim ile alırsın. Bu da 41 TL demek fakat bu sefer oyun %100 çalışır.

İade etme imkanın var ise eğer iade edip Uplay üzerinden alırsan sorunun düzelir. Ben ücretsiz olduğu zaman Steam'den indirdiğimde Steam'den açmaya kalktığımda olay şu oluyordu, Uplay'e giriş yapmamı istiyordu, Uplay'e arkada Rainbow'un bulunduğu hesap ile bağlanmış vaziyette iken Steam'deki çalıştırma tuşuna basmamı istiyordu ve oyun ancak bu şekilde açılıyordu. Bazen hiç bir şey gelmediğinde görev yöneticisinden "Battleye" gibi bir şey var, onu sonlandırıyordum ondan sonra tekrar deniyordum.

Yani adım adım gidiyorum:

1. adım Steam: Steam'e giriş yap.
2. adım Uplay: Steam'deki Rainbow oyununa, ücretsize geçmiş olduğu sırada kayıt olurken kullandığın hesap ile Uplay'e giriş yap.
3. adım Battleye: Görev yöneticisini aç ve arkada Battleye.exe veya Battleye Launcher gibi bir şey olmadığından emin ol ve eğer varsa görevi sonlandır.
4. adım oyuna giriş: Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra arka planda Uplay kesinlikle açık olacak şekilde Steam üzerinden oyunun "Oyna" tuşuna bas. Altını çizerek söylüyorum "Oyna" tuşuna Steam üzerinden basman gerek.

İşe yaramazsa oyunu iade edip Uplay üzerinden satın alabilirsin. Promo kod olarak "UBI30" yazarsan %20 indirim ile alırsın. Bu da 41 TL demek fakat bu sefer oyun %100 çalışır.
Tavsiye için sağol ancak zaten denediğim yöntemdi. Şuan iade etsem oyunu,kartıma gelir mi 40 tl? Steam cüzdanına 1 gün de geldi. Peki ben o paranın kartıma geçmesini nasıl sağlarım?

İade ederken karta iade seçeneği yok bende sadece steam cüzdanına var gözüküyor. Bende dün gece istedim, 5 saat sonra hesaba gelicek o para ama nasıl karta geçireceğim bilmiyorum. Cs go itemi alıp sitede satsam, banka hesabım yok.
Normal şartlarda karta iade edilmesi gerekir ama demek ki Steam'deki sistem değişmiş. Birilerine hediye olarak oyun satabilirsin. Mesela bir tanıdığın Steam'den 40 TL'lik bir şey alacak, 40 TL'yi sana versin, alacağı oyunu hediye seçeneğini seçerek kendi hesabından satın alarak onun hesabına gönder.

Sa beyler ben oyunu açıyorum Steam'den , küçük bir tane pencerede Tom Clancy's Rainbow Six Siege başlatılıyor.. yazıyor 3 sn sonra kapanıyor ama oyun hiç açılmıyor yani açılıyor yazıyor ama açılmıyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı