Steam tam olarak bitti

1595503532407.png

Valve yüzünden hep(!) 🤣

Steam ismini duyurdu, yılda kaç defa indirim yapıyor. Arayüzü falan hepsi daha rahat. Epic'den bi' Farming Simülatör oynayayım dedim o gün olduğum yerde internet yoktu. Bir hevesle girdim açtım, demezmi oturum açılamadı diye. Steam'de öyle bir durum yok. Sadece belli bir süreden sonra oyuna güncellemeyi yapmazsan izin vermemişti, oyunu güncelleyin demişti.

İnsanlar yıllardır Steam platformu üzerinden oyun aldı. Boşa mı gidecek oyunlar ? 😀

60TL kupon olmasa Epic'e girmiyordum bile. O kuponla AC Odyssey aldım ama Uplay'den giriyorum Epic Games kullanmıyorum bile. Epic Games önce cloud sistemi, başarım sistemi, topluluk, pazar vb. şeylerini geliştirsin sonra konuşuruz bunları. Steam'in bedava oyun verme gibi şeylere ihtiyacı yok şuan. Epic Games ölücü tayfayı toplasın bakalım nereye kadar olacak bu iş? Hanginiz ücretsiz oyun veya kupon haricinde kullandınız Epic'i ? Mesela şuan Cyberpunk2077' yi alacak olsanız nereden alırsınız :) ? Cevap belli Steam çünkü kütüphaneniz orada koleksiyonlarınız orada profilinizi dizmişsiniz istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz falan filan. Ayrıca Steam bitsin bitmesin siz kendi çıkarınızı düşünün oyununuzu alın avantajlı yerden oynayın.

Kimsenin bittiği falan yok. Kullanıcı olarak hangisi size faydalı, çıkarınız varsa o platformu kullanın.

Epic'teki indirimler, bedava oyunlar, 60 ₺ indirim kuponları vs. bunlar kullanıcı çekmek için yapılan kampanyalar. Cebinizden az para çıkarken gidip Steam'den alacak değilsinizdir değil mi?

Steam dediğiniz platform 15-20 senelik bir platform, bitmiş olsaydı eğer, bethesta ve EA tekrardan gelip bu platforma girer miydi? EA Access bile gelecek yakında.

Adamların elindeki oyunların devamlarını bile yapsalar kafadan 10 milyon oyuncuya hitap ederler.

Bknz: CS, DotA, Half-Life, left for Dead, portal, Team fortness. Dese ki Steam, her sene bu oyunların yenilerini çıkartacağız diye düşünün oyun piyasasını.

2021 CS - 2022 DotA 3 - 2023 L4D 3 - 2024 portal 3 - 2025 HL3 - 2026 TF3 gibi.

O yüzden Steam'i öldürebilecek imkan yok. Boşuna umutlanmayın :) :)

Yeni konular

Geri
Yukarı