Steam vs Epic Games

Steam mi, Epic Games mi?

• Oy verenlerin toplamı
    105
Steam'in her açıdan Epic Games'ten iyi olduğu kabul edilmiş bir şey. Epic asla Steam'e rakip olamaz.

Ama şöyle bir şey var ki, Fortnite ile büyüyen nesil ileride bizim yaşlarımıza geldiğinde muhtemelen Steam yerine Epic Games'i seçecek. O yüzden ileride bu liderlik durumu değişebilir.

Her ikisinden de freeleri stokluyotum ama oynamiyorum.
Nerde beleş oraya yerleş.
Hayatımda MC dışında başka oyuna para odemem.

Steam'in her açıdan Epic Games'ten iyi olduğu kabul edilmiş bir şey. Epic asla Steam'e rakip olamaz.

Ama şöyle bir şey var ki, Fortnite ile büyüyen nesil ileride bizim yaşlarımıza geldiğinde muhtemelen Steam yerine Epic Games'i seçecek. O yüzden ileride bu liderlik durumu değişebilir.

Fortnite kitlesi çok tilt yaaa.

Merhaba arkadaşlar. Siz Steam'i mi tercih edersiniz, Epic Games'i mi?

Ben ne olursa olsun Steam'i tercih ederim. Çünkü Epic Games'in istemcisi çok kötü. Oyun yedekleme özelliği yok, formattan sonra oyunu tekrar tanıtma özelliği yok, evrensel kontrolcü desteği yok. Ayrıca Epic Games istemcisinin kendisi de oldukça sorunlu ve tam bir RAM canavarı. Epic Games'in bu kadar tutma sebebi verdiği bedava oyunlar ve dönemsel indirimlerde verdiği kuponlar. Bunları çıkarırsanız hiçbir artısı kalmıyor, Steam her açıdan öne geçiyor. Hatta ben bu 2 artısına rağmen geçen yıl Epic Games üzerinden bedavaya edindiğim Battlefront 2'yi bile bu ay Steam'den 42 TL'ye aldım. Bu sayede Steam arayüzünü ve Steam topluluk özelliklerini kullanabiliyorum.

Siz hangisini tercih edersiniz? Steam'i mi, Epic Games'i mi? Yoksa alacağınız oyun nerede ucuz olursa oradan mı alırsınız?

Epic Games ile Steam'ın sağladığı şeyler farklı. Epic Games sadece oyununu indir oyna diyor ama Steam'de mod falan olduğu için Steam ayrı bi dava. Dümdüz oyun oynamak isteyenler Epic Games'ten alsın oynasın oyununu.

Sırf bu olay yüzünden Epic'i daha çok kullaniyorum ve bana daha az karmaşık geliyor.
Daha az karmaşık çünkü Epic Games istemcisinde hiçbir şey yok. Ekstra olarak sayılabilecek tek şey Unreal Engine. Mağaza, profil, kütüphane. Bu kadar.

Steam'de ise bir dünya farklı servis olduğu için daha fazla seçenek var.

Yeni konular

Geri
Yukarı