Steam'da oyunlara kötü yorum yaparak Türkçe yama gelmesini sağlamak

Kimse bana Rusların bizden fazla Orijinal kullandığına inandıramaz.
b6Af9A5gFTenoaFxiK1S8gpAh-xJvXPZrpNuToV3EXo.jpg

Bizi göremedim.

Türkçe dil isterken bile olumlu yorum yapıyoruz? Tamam belki olmaz diyelim lakin hiç yoktansa dikkatlerini çekeriz.

Ses çıkarmadığın için yapmıyor zaten. Avrupa da 20 dolara satılan oyunu sana 60 dolara satıyor.
Bana bu fiyatlandırmanın örneğini verir misin herhangi bir AAA oyunlarından bir tanesiyle ? Merak ettim.

Kimse bana Rusların bizden fazla Orijinal kullandığına inandıramaz.

Dunya'da Rusca konusan insan sayisi 260 milyondan fazla. Potansiyel olarak fazlalar bir kere. Turkiye'de orijinal oyun kavrami 2014-2015'den sonra girmis o da Steam sayesinde. Artan fiyatlar yuzunden son 1-2 yilda da bu oran muhtemelen dusmustur. Steam'den once orijinal oyuna zombi gibi bakan bir ulkeydik. Arapca'da ayni fikir. Arapca konusan pek cok ulke oldugu icin Turkce getirmeyen bir firma Arapca destegi veriyor mesela. Ayrica bu sadece oyunla alakali degil. Biz ulkemizi tanitmada, duyurmada cok kotuyuz. Inanilmaz bir mutfagimiz olmasina ragmen 5 para etmez Hint ve Cin mutfaklari bizden daha cok biliniyor mesela Dunya genelinde. Baklava ve yogurdun Yunan mi Turk mu oldugu konusuluyor halen mesela. Akilli bir ulke olsak coktan tum dunya bu iki urunun Turklere ait oldugunu bilirdi. Yahu Paradox, EU4'e TR dil destegini vermemis bir firma. Oyunun en guclu ulkelerinden birisi Osmanli, oyuna baslangic yili 1444 ve o donem Rise of the Ottomans olarak adlandiriliyor. Buna ragmen adamlar dil destegini getirmemis. Garezi oldugundan dolayi mi sence? Ama pazari sonralardan TR'de buyumeye basladigi icin Vic 3'de getirdi mesela TR dil destegini.

Yeni konular

Geri
Yukarı