Steam'da oyunlara kötü yorum yaparak Türkçe yama gelmesini sağlamak

Evet, söyle bir şey yapalım istiyorum. Şimdi biliyorsunuz, her oyun mutlaka Rusça oluyor. Öncelikle konuya geçmeden şunu açıklamak istiyorum. Her oyun da Rusça olmasının sebebi. Rusların oyunlara kötü yorum yaparak tepki göstermesidir bazı forumlarda da aynı tepkiyi gösterdiler. Ben de bunu yapalım istiyorum. Bir oyun belirleyip. Bring turkish language olumsuz, yazarak. Ruslar gibi tepki göstersek? Gerçekten oyunlarda bir şey, yapmazsak tepkimizi göstermesek, görmezden gelinmeye devam edeceğiz. Zaten oyun fiyatlarından, da anlıyoruz bir yerden başlamak lazım gibime geliyor. Forumda yasak mı bilmiyorum. Lakin Ruslar bunu yaptı biz neden yapmayalım.

Tepkinizi orijinal oyun alarak ve aldırtarak gösterebilirsiniz, yapımcıda bunlar alıyor der Türkçe yama ile getirir.

Türkçe dil isterken bile olumlu yorum yapıyoruz? Tamam belki olmaz diyelim lakin hiç yoktansa dikkatlerini çekeriz.

Ses çıkarmadığın için yapmıyor zaten. Avrupa da 20 dolara satılan oyunu sana 60 dolara satıyor.
Hocam boşuna çabalıyorsunuz buradakiler zaten dünden pes etmiş, yani adamlar o kadar çok karşıyı savunuyorki oyun şirketi yazsa daha az savunur, anlayacağın bunlar %300 zam yese bile dünden razı ve böyle bir toplulukla bir şey yapılmaz, geçmiş olsun.

Oyunlarda Türkçe yama çıkmamasının sebebi Türkiye'de oyun satışlarının düşük olması. Rusça oyun çıkıyor çünkü satışları istenilen seviyede.

Evet, oyun satın almadığınız sürece görmezden gelinmeye devam edileceksiniz. Gerçi şu anki ekonomide alınmamasını çok iyi anlıyorum fakat 5-6 yıl önce bile oyun satın alınmıyordu ki zaten? "Hikayeli oyuna para verilmez" veya "Oyuna para verilmez" zihniyeti 5-6 sene önce de vardı ve hala var.

Oyuna para verilmez derler ama Lol ve Valorant tarzı oyunlardaki içeriklere para su gibi yatırılıyor, zihniyet bayağı değişik.
Böyle saçma bir mantıkmı olur? sen önce türkçe desteği verirsin sonra oyun satışları artar. şey gibi; 4090 ekran kartı türkiyede satılmıyor o yüzden yazılımlarına türkçe desteği vermeye gerek yok! 4090 ın türkiyede az satışı olmasının nedeni vardır (düşük gelir düzeyi gibi) ama türkçe desteği verirsen satışların bir miktar artabilir. (4090 tamamen salladım)

Evet, söyle bir şey yapalım istiyorum. Şimdi biliyorsunuz, her oyun mutlaka Rusça oluyor. Öncelikle konuya geçmeden şunu açıklamak istiyorum. Her oyun da Rusça olmasının sebebi. Rusların oyunlara kötü yorum yaparak tepki göstermesidir bazı forumlarda da aynı tepkiyi gösterdiler. Ben de bunu yapalım istiyorum. Bir oyun belirleyip. Bring turkish language olumsuz, yazarak. Ruslar gibi tepki göstersek? Gerçekten oyunlarda bir şey, yapmazsak tepkimizi göstermesek, görmezden gelinmeye devam edeceğiz. Zaten oyun fiyatlarından, da anlıyoruz bir yerden başlamak lazım gibime geliyor. Forumda yasak mı bilmiyorum. Lakin Ruslar bunu yaptı biz neden yapmayalım.
O hocam bir kaç arkadaş diyor satişlara bağli diye doru mesela uncharted gibi oyunu örnek al turkce dublaji bile var.

Geri
Yukarı