Steam'da Vac Ban (haksız yere)

Hacım hile kullanmadım. Kullansam da gelip buraya boş yorum yapmam. Nova4 üm. Zaten zevkli şekilde ilerliyorduk. Maksat burada oyundan zevk almak. Kaldı ki o el 5 kişiyi alır almaz hemen atıldım ve VAC yedim.
Hani test yapılması vs gibi bir durum söz konusu olsa idi gam yemezdim. Mağdurum bilmiyorum. Hile yapmış olsam niye buraya gelip böyle haksız bir konu açayım ki.

Ucuncu parti yazilimdan ban yemissindir. Benim 2500 saatlik hesabim, mac icin hazirladigim ozel config yuzunden ban yemisti. Turnuva maci icin servera girdigim gibi banlamisti..

@viaccess Dostum overwatch bir kaç kişinin hile demesiyle ban atan bir sistem değil. Yüzlerce oyuncunun aynı nedenle şüphelenmesi gerekiyor ki durum valve çalışanlarına ulaşsın . Ayrıca VAC sistemi durup dururken kesinlikle ban atmaz.
Eğer gerçekten hile kullanmadıysa durum çok net belli.
1 - Aile paylaşımından oyun başkasıyla paylaşıldı ve paylaştığı kişi hile kullandı.
2- VAC sisteminin hile olarak gördüğü herhangi bir dosya oyunla birlikte çalıştı. (İnternetten indirilen configler vb)
Cs go aile paylaşımından oynanmıyor.

Merhaba, yaklaşık 4 senedir Dota oynuyorum bugün oyunu açmaya çalışırken ilk defa vac denen bir sorunla karşılaştımç Hile yapmadım oyunda hiç, mail attım destek ekibine ama dönüş olmadı henüz ne yapmam lazım, steam hesabımı da kaybetmek istemiyorum. Ne yapmam lazım?

Size ait bir oyunu Aile paylaşımı yapıldığında, paylaşılan kişi hile yaparsa sizde ceza alırsınız. Ancak CS:GO'da bu yüzden bir ceza alamazsınız çünkü CS:GO'ya aile paylaşımı yaparak oyuna giremezsiniz.

VAC ban yediğinizde profilinizde bu ceza gözükür fakat bu gözükmüyorsa VAC ban değil VAC hatası almışsınızdır. Oyunu yeni alsanız dahi oyun dosyaları imzasız VAC korumalı sunuculara giremezsiniz şeklinde bir oyun hatası alabilirsiniz. Çözümü ise şurada: Steam Community :: Guide :: Türk Oyuncular için Bazı Oyun Dosyaları Geçersiz VAC Hatasının Çözümü

Zaten Overwatch sistemi 150 win alan herkese veriliyor neredeyse. Örnegin arkadaş olarak ekli olan nova 1 oyuncusu arkadaşım Overwatch ve istediğini banlaya biliyor. Olay çok şaçma boyuta ulaştı ya. :(
Steam sapport la irtibata geçtim valve'nin kuralları diyerek üzgünüz mesajı attılar bana. Gerizekalılar çok saçma bir sistem yapmışlar.

7-8 tane hesabımda Kazanma sayım 150'yi çoktan geçti fakat hiçbir hesabımda, Tanrı'ya şükür daha bir ceza verilmedi.

Ucuncu parti yazilimdan ban yemissindir. Benim 2500 saatlik hesabim, mac icin hazirladigim ozel config yuzunden ban yemisti. Turnuva maci icin servera girdigim gibi banlamisti..

cfg yüzünden ban yemezsiniz, çünkü bunlar oyunun kendi ayar dosyalarıdır.

Bloody Mouse yazılımı gibi yazılımlar yüklü ise, bunları hile algılıyor sistem.

Sekme sistemini bozan bir ayar yaparsanız dahi, Bloody yüzünden VAC yemezsiniz. Fakat overwatch'dan size hile derlerse banlanırsınız.

Son düzenleme:
VAC sistemi asla haksız yere ban atmaz, şahsen bende VAC ban yedim ve bende böyle bir konu açmıştım. Daha sonra kullandığım Klavye programımın anormal olduğunu öğrendim. Veyahut ünlü oyuncu Scream'ın smurf hesabı overwatch kararı ile ban yemişti. Fakat sizinki farklı bir şey overwatch ile alakası yok.

cfg yüzünden ban yemezsiniz, çünkü bunlar oyunun kendi ayar dosyalarıdır.

Kendi ayar dosyaları mı? Hiçbir sunucuda, turnuvada problem yaratmayan kendi configim, ESL turnuvasında çalıştırdığım anda VAC ban uyarısını verdi ve bir daha da hesaba ulaşamadım. Profesyonel arkadaşların çoğu bilir bu durumu. (Bilmeyenler için; ESL Türkiye'nin her hafta sonu takımlar için hazırladığı 5 on 5 turnuvada yaşandı bu durum. Hatta @carmelo arkadaşım da buna benzer "cfg" sorunundan dolayı VAC ban yedi. Şu anda Dark Passage CS:GO takımında oynuyor, bir problemi kalmadı.

Her türlü turnuvayı kaçırmamak için uğraşırız lakin bu durumu kurtarabilecek hiçbir şey yoktu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı