Steam'da Vac Ban (haksız yere)

Kendi ayar dosyaları mı? Hiçbir sunucuda, turnuvada problem yaratmayan kendi configim, ESL turnuvasında çalıştırdığım anda VAC ban uyarısını verdi ve bir daha da hesaba ulaşamadım. Profesyonel arkadaşların çoğu bilir bu durumu. (Bilmeyenler için; ESL Türkiye'nin her hafta sonu takımlar için hazırladığı 5 on 5 turnuvada yaşandı bu durum. Hatta @carmelo arkadaşım da buna benzer "cfg" sorunundan dolayı VAC ban yedi. Şu anda Dark Passage CS:GO takımında oynuyor, bir problemi kalmadı.

Her türlü turnuvayı kaçırmamak için uğraşırız lakin bu durumu kurtarabilecek hiçbir şey yoktu.

hile programlarının ayar komutlarını, config.cfg'ye atıp hile programı çalışmadan bu komutların cfg'de çalışacağını sanan tiplerden misin bilmiyorum ama config yüzünden ban yenilmez. Cfg şişirilmiş bir olaydır zira bu dosya oyundaki ayarlarınızı içeren ve oyun ayarlarınızı diğer oyuncularla kolayca paylaşmaya yarayan bir dosyadır.

Haha! :D Evet, turnuvadan turnuvaya koşan bir hileci olma yolunda ilerliyorum. Başıma gelmeden önce ben de böyle iplemezdim lakin maçın oynanacağı sunucu yüzünden "VAC ban" atıldı şahsıma. Aynı durum profesyonel e-spor oyuncusunun dahi başına gelmişken, "hile programının ayar komutlarını confige atmak" gibi komik bir yorumu nasıl yapıyorsun merak içerisindeyim. Her neyse, uzatmaya gerek yok. Bildiğinle kalman kafi.

Haha! :D Evet, turnuvadan turnuvaya koşan bir hileci olma yolunda ilerliyorum. Başıma gelmeden önce ben de böyle iplemezdim lakin maçın oynanacağı sunucu yüzünden "VAC ban" atıldı şahsıma. Aynı durum profesyonel e-spor oyuncusunun dahi başına gelmişken, "hile programının ayar komutlarını confige atmak" gibi komik bir yorumu nasıl yapıyorsun merak içerisindeyim. Her neyse, uzatmaya gerek yok. Bildiğinle kalman kafi.

senin internette indirdiğin cfg kodlarını 10 yıl önce yazıp paylaşan 2003-2010 cs 1.5, 2010-2012 crossfire na ve 2012-2014 crossfire eu sunucularında oynamış crossfire eu'da 100'den fazla oyuncuya hizmet veren ilk kurulan Türk takımının kurucusu, crossfire eu turnuvasında 3. olmuş biri olarak Crossfire Europe - Free to play online FPS Action game Cfg yüzünden Vac cezası alınamayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. TURAN™ Sanal Askeri Türk Takımı 'de yayınladığım cfgleri inceleyebilirsin, ha pardon o rehber ve paylaşımlar takım üyesi olmayanlara kapalıydı :cool:

Son düzenleme:
@Neutral konuya bi göz attım beni etiketlemişsin kimsin çıkartamadım ama ufak bi yorum yapacağım.

25 yaşındayım cs çıktığından beri tüm versiyonlarını oynadım 10bin saat üzerinde oynamışımdır ve gerçekten bildiğim kadarı ile cfg dosyasından ban yenmiyor ama benim yediğim VAC banı bir türlü açıklamasını yapamadım halada anlamış değilim. Bi hile içinde adımı kirletecek kadar salak değilim.

@zaza_yk dostum yapılacak hiç bişey yok geçmiş olsun

Vac ban hiç açılmıyor mu Youtube da birinin vac banlı olmasına rağmen oyunu oynadığını gördüm fakat 200 gün geçmiş falan bunu çeken kişi adam hile diye kayda almıştı ve profilini göstermişti.

Ben VAC koruma sistemi olan bir çok oyunu uzun süredir oynuyorum ve gerçekten de durduk yere haksız bir şekilde ban yiyen görmedim. Kesinlikle yoktur diyemem ama gerçekten zannetmiyorum sonuçta farkında olmadan yaptığımız şeyler de ban sebebi olabilir. Örnek olarak oyun içi bugları oyuncunu kasıtlı olarak kullanması gibi.

Vac ban hiç açılmıyor mu Youtube da birinin vac banlı olmasına rağmen oyunu oynadığını gördüm fakat 200 gün geçmiş falan bunu çeken kişi adam hile diye kayda almıştı ve profilini göstermişti.
VAC ban açılmaz. Ama turnuva oyuncususundur, OW yemişsindir iletişime geçersin açarlar (bkz. Xantares). VAC yediysen botlarla & korumasız sunucularda online oynayabilirsin. CFG kullanmaktan dolayı ban yemezsin ayrıca. CFG ayarlarken başka birşeyler yapmışsınızdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı