Steam'dan CS:GO üzerinden para kazanmak

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Merhaba arkadaşlar, ben CS:GO oynarken ölüm maçında hep maç sonunda kasa ve graffiti veriyor. Ben onları pek umursamıyordum. Dün öğrendim onları pazarda satabiliyormuşum. Benim kasaların ve graffitilerin hepsini satarsam 0.25 usd diyor. Ama benim Steam cüzdan yerimde TL birimi var. Benim öğrenmek istediğim şey 1) 0.25 usd olan eşyaları satınca Steam cüzdan yerine doların Türk parasına çevrilmiş hali olarak 1.25 TL olarak mı geliyor yoksa 0.25 TL diye mi geliyor? 2) The Forest oyununu Steam'dan yaz indirimi olduğunda oyunu alıp hiç oynamayıp indirim bittikten sonra satıp KÂR yapabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar, ben CS:GO oynarken ölüm maçında hep maç sonunda kasa ve graffiti veriyor. Ben onları pek umursamıyordum. Dün öğrendim onları pazarda satabiliyormuşum. Benim kasaların ve graffitilerin hepsini satarsam 0.25 usd diyor. Ama benim Steam cüzdan yerimde TL birimi var. Benim öğrenmek istediğim şey 1) 0.25 usd olan eşyaları satınca Steam cüzdan yerine doların Türk parasına çevrilmiş hali olarak 1.25 TL olarak mı geliyor yoksa 0.25 TL diye mi geliyor? 2) The Forest oyununu Steam'dan yaz indirimi olduğunda oyunu alıp hiç oynamayıp indirim bittikten sonra satıp KÂR yapabilir miyim?
2. soruna cevap vereyim yapamazsın :D

Eğer CS:GO'de eşyalarını satarsan Türk lirası kazanırsın fakat The Forest'ı kaç TL'ye aldıysan o kadar TL'ye de iade edersin. Aynı zamanda iadeninde bir süresi var. 14 gün içinde iade edebiliyorsun ve 2 saat oyun suresini geçmemen gerekiyor oyunu iade edebilmek için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer CS;GO da eşyalarını satarsan türk lirası kazanırsın fakat the forest ı kaç tl ye aldıysan o kadar tl yede iade edersin aynı zamanda iade ninde bir süresi var 2gün içinde iade edebiliryorsun ve 2 saati geçmemen gerekiyor oyunu iade edebilmek için.

Steam iade ;
14 gün içerisinde iade edebilirsin ve oynama saatin max 2 saati geçmeyecek.

Satış yaptığında senin birimin neyse otomatik olarak ona çevrilir. Sanıyorum ki ülke veya dil seçiminden kaynaklı fiyatlandırmayı dolar olarak görüyorsun. Ayrıca satış yaparken senden belirli miktar komisyon alınıyor.

İade şartları satın alımdan itibaren 14 gün içerisinde ve oynama saatin 120 dakikayı (2 saat) geçmeyecek şekilde olmalı. Hangi fiyattan satın aldıysan o fiyat üzerinden iade işlemi yapılır.

Koleksiyon kartları düşen ucuz oyunlara yönelebilirsin. Onları satın alıp koleksiyon kartı düşürür ve bu düşürdüğün kartları ortalama 0.25 TL'den satarak bir miktar kâr edebilirsin. Bu da sınırlı bir yöntem. Bir yerden sonra hem koleksiyon kartı düşen hem de ucuz olan oyun bulamayacaksın.

@VGAMonitorluAdam Zaten düşen eşyanın değeri dolar bazında belirleniyor. Yani dolar olarak kazanıyorsun ve TL'ye çeviriyorsun. Örnek olarak CS:GO kasasının anahtar fiyatı $5.11. Bunu TL bazında satın almaya kalktığında 31,18 TL'den satın alabiliyorsun. Bugünün kuruna göre çok ufak bir fark var. 31,36 TL ediyor mesela bugünün kuruna göre.

Koleksiyon kartları düşen ucuz oyunlara yönelebilirsin. Onları satın alıp koleksiyon kartı düşürür ve bu düşürdüğün kartları ortalama 0.25 TL'den satarak bir miktar KÂR edebilirsin. Bu da sınırlı bir yöntem. Bir yerden sonra hem koleksiyon kartı düşen hem de ucuz olan oyun bulamayacaksın.

ETS 2 almayı düsünüyorum. Ve idle Master'den ETS 2'ye koleksiyon kartı biriktirirsem ban yer miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı