Steam'dan hediye oyun gönderemiyorum

Steam'da arkadaşıma hediye oyun gönderemiyorum.

Kütüphanelerimiz Türkiye olarak ayarlı, hesabımda yeterli para var, ancak alttaki hatayı alıyorum;

Eki Görüntüle 458566
Eki Görüntüle 458568
Ardından Steam'dan mail alıyorum ve 72 saat sonra tekrar satın alabilirsiniz tarzı bir şeyler diyor. 72 saat beklesek de aynı hatayı alıyoruz.
Gönderdiğim oyunla alakası yok, birçok farklı oyun ile denedim ancak hata aynı.

Nasıl çözebilirim veya çözümü var mı?

Kanka para iaden oldu mu?

Gift harcamalarınız kendi hesabınızda yaptığınız harcamalardan fazla olamıyor bu yüzden böyle bir hata çıkıyor. Steam otomatik olarak cüzdanınızdaki parayı gift olarak nakit karşılığı sattığınızı düşünüyor bu durum oluşunca. Steam Inventory Helper gibi eklentilerle ne kadar gift atabileceğinizi görebiliyorsunuz ya da en azından atacağınız gift ücreti kadar kendi hesabınız için mağazada harcama yaparsanız yollayabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler. Uzun zaman olmuş ama aynı sorunla karşılaştığım için bilgi almak isteğim. Steamhelper ile ne kadar hediye gönderebileceğimizi hangi menüden görebiliriz?

Gift harcamalarınız kendi hesabınızda yaptığınız harcamalardan fazla olamıyor bu yüzden böyle bir hata çıkıyor. Steam otomatik olarak cüzdanınızdaki parayı gift olarak nakit karşılığı sattığınızı düşünüyor bu durum oluşunca. Steam Inventory Helper gibi eklentilerle ne kadar gift atabileceğinizi görebiliyorsunuz ya da en azından atacağınız gift ücreti kadar kendi hesabınız için mağazada harcama yaparsanız yollayabilirsiniz.
knk ordamısın yani demek bu benim steamdeki oyunlarım toplam 63 tl ediyor arakdaşa 77 tl oyun göndercem gönderemiyorum nedeni bu mu ? 77 tl den fazla mı harçamam lazım

Cevabınız için teşekkürler. Uzun zaman olmuş ama aynı sorunla karşılaştığım için bilgi almak isteğim. Steamhelper ile ne kadar hediye gönderebileceğimizi hangi menüden görebiliriz?
Hesap detaylarina girdiginiz zaman Store, Market,Gift harcamalariniz vs su sekilde gorursunuz: Untitled.png
knk ordamısın yani demek bu benim steamdeki oyunlarım toplam 63 tl ediyor arakdaşa 77 tl oyun göndercem gönderemiyorum nedeni bu mu ? 77 tl den fazla mı harçamam lazım
Evet

Dediğiniz alanda bu şekilde bilgiler var. Şimdi ne kadar hediye gönderebilirim ne yapabilirim nasıl hesaplanıyor?Eki Görüntüle 1061420

Store harcamalariniz gift harcamalarinizdan ne kadar fazlaysa o deger kadar gift atabiliyorsunuz. Şu an gonderemezsiniz. 26.68 lira (aradaki farki 0'a cekmek için) + gondereceginiz oyunun degeri kadar harcama yapmaniz lazim.

Bana da hesabı ticari amaçlı kullanıyorsun diyecek sandım ama öyle olmadı, hesap bug'a gitmiş düzelttim diye cevap geldi destekten ve hediyeyi yolladım. Hediye miktarım satın alım miktarından çok daha yüksek bu arada. CS'den kazandığım itemları satıp ana hesabıma hediye yolluyordum.

Desteğe mesaj attım. Gelen cevap; Hesabınızı güncelledim. Lütfen satın almayı tekrar deneyin. Sonuç olarak hesabımın toplam harcaması 300 iken 1750 liralık hediye dağıttım.

Geri
Yukarı