Steam'dan hediye oyun gönderemiyorum

erayselim`

Kilopat
Yer
Muğla/Fethiye
Daha fazla  
Steam'da arkadaşıma hediye oyun gönderemiyorum.

Kütüphanelerimiz Türkiye olarak ayarlı, hesabımda yeterli para var, ancak alttaki hatayı alıyorum;

1573553373773.png

1573553399633.png

Ardından Steam'dan mail alıyorum ve 72 saat sonra tekrar satın alabilirsiniz tarzı bir şeyler diyor. 72 saat beklesek de aynı hatayı alıyoruz.
Gönderdiğim oyunla alakası yok, birçok farklı oyun ile denedim ancak hata aynı.

Nasıl çözebilirim veya çözümü var mı?

Satın alma geçmişinde beklemede olan bir oyun var mı? Beklemede olan bir oyun varsa onu iptal et. Satın almayı tekrar dene olmazsa bir süre sonra yeniden dene. Zamanında benim de başıma geldi bu durum böyle halletmiştim.

-Steam üzerinden isminin üzerine bir defa tıkla
-Hesap Detayları
-Satın alma geçmişini görüntüle

Steam Destek ile irtibata geçin
Steam destek her zaman olduğu gibi otomatik mesajlar ile sallıyor.

Farklı bir hesaptan deneyin.
Param hesapta olduğu için, ne çekebiliyorum ne de başka bir yere aktarabiliyorum maalesef.

Satın alma geçmişinde beklemede olan bir oyun var mı? Beklemede olan bir oyun varsa onu iptal et. Satın almayı tekrar dene olmazsa bir süre sonra yeniden dene. Zamanında benim de başıma geldi bu durum böyle halletmiştim.

-Steam üzerinden isminin üzerine bir defa tıkla
-Hesap Detayları
-Satın alma geçmişini görüntüle
Deneyeceğim, olursa bilgilendiririm.

Teşekkürler herkese.

Steam´i internet üzerinden açıp satın almayı deneyin veya mobil üzerinden yapın alımı. Ayrıca arkadaşınızın hesabı Türkiye üzerine ayarlı mı? Onu da kontrol edin. Farklı ülkeyse kabul etmez.

Aynı sorun bende de mevcut. Steam destek ile iletişime geçtiğimde şu şekilde bir dönüş yapmışlardı, ben de üzerine düşmedim.

"Normal olmayan hediye aktiviteleri tespit edildi, Steam Abone Sözleşmesinine aykırıdır ve hesabınız kilitlenme riski ile karşı karşıya kalabilir.

Steam hesabınızı ticari amaçlarla kullanmakSteam Abone Sözleşmesi'ni ihlal ediyor ve hesabın kilitlenmesine neden olabilir.

Lütfen bu konuyla ilgili daha fazla cevap almayacağınızı unutmayın."

Steam´i internet üzerinden açıp satın almayı deneyin veya mobil üzerinden yapın alımı. Ayrıca arkadaşınızın hesabı Türkiye üzerine ayarlı mı? Onu da kontrol edin. Farklı ülkeyse kabul etmez.
İki hesapta bana ait, lokasyon Türkiye. Mobilden denedim, tarayıcıdan da denedim siz söyledikten sonra yine olmadı :)

Aynı sorun bende de mevcut. Steam destek ile iletişime geçtiğimde şu şekilde bir dönüş yapmışlardı, ben de üzerine düşmedim.

"Normal olmayan hediye aktiviteleri tespit edildi, Steam Abone Sözleşmesinine aykırıdır ve hesabınız kilitlenme riski ile karşı karşıya kalabilir.

Steam hesabınızı ticari amaçlarla kullanmakSteam Abone Sözleşmesi'ni ihlal ediyor ve hesabın kilitlenmesine neden olabilir.

Lütfen bu konuyla ilgili daha fazla cevap almayacağınızı unutmayın."

Bana dönüş bile yapmadılar henüz, biraz ayıp ediyorlar sanki :D

Gift harcamalarınız kendi hesabınızda yaptığınız harcamalardan fazla olamıyor bu yüzden böyle bir hata çıkıyor. Steam otomatik olarak cüzdanınızdaki parayı gift olarak nakit karşılığı sattığınızı düşünüyor bu durum oluşunca. Steam Inventory Helper gibi eklentilerle ne kadar gift atabileceğinizi görebiliyorsunuz ya da en azından atacağınız gift ücreti kadar kendi hesabınız için mağazada harcama yaparsanız yollayabilirsiniz.

Geri
Yukarı