Steam'de arkadaşlara habersiz mesaj gönderiliyor

ssDeDe

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hesabımda Steam Guard ile korunuyor fakat arkadaşlar kısmındekı herkese:

(SUP, gift Steam $50 balance for you, just claim it)

Bu mesaj atılmış bunu ben yapmadım, hesabımın giriş geçmişine bakınca Almanya ve Kanada"dan giriş yapıldığını görüyorum acaba nasıl giriş yaptılar ve bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• DD.PNG
    DD.PNG
    178,4 KB · Görüntüleme: 178
  • DD2.PNG
    DD2.PNG
    221,7 KB · Görüntüleme: 143
giriş geçmişim ve benim yapmadığm girişler.

Dosya Ekleri

• giriş.PNG
    giriş.PNG
    60,2 KB · Görüntüleme: 167
Hepsini eksiksiz bir şekilde uygulayın.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin.
4) Generate Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (Eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Hesabınızla üçüncü parti sitelere giriyorsanız bundan sonra daha dikkatli olun.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin.
4) Generate hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Hocam dediğin her şeyi yaptım
En son gerçekliştirilen 3. taraf site girişlerine baktım ve SteamDB var. Aynı tarihte girilmiş ve aynı tarih içinde arkadaşlar sekmesindeki herkese ilk mesaj atılmış. SteamDB'den kaynaklı olabilir mi?

2) Login buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin.
4) Generate hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Hocam bir de Steam API key kısmında sadece kayıt ol ve boş bırakılmış bir satır var normal mi?.

Geri
Yukarı