Steam'de dolar kuru kaç TL

Yayıncı firmaya göre değişir. Çoğu oyun doları 1.5 lira üzerinden satıyor. Ama eğer isterlerse Türkiye için fiyat değiştirebiliyorlar.

Mesela Rainbow Six 15 dolar iken mantıken 23 lira olması lazım. 1-2 yıl önce bu fiyatlardan satılırdı. Şimdi ise 102 liradan satılıyor.

Arkadaşlar Escape From Tarkov hesabımı nakit ihtiyacımdan dolayı satıyoru. İçerisinde 3M Rouble bulunmakta. Standart sürüm. 200 Tl fiyat var. Almak isteyen aşağıdaki linkten bana mesaj atabilir.

Link

hesap kısıtlamasını kaldırırken güncel kur ile hesaplıyor 10 tl yatırdım 1.48 dolar olarak kabul etti ama oyunlarda satan frima karar veriyor

Steam 1,5 olarak tavsiye ediyor. İş yayıncıda bitiyor. Kimisi buna uyuyor. Gears 5 ve Bloodlines 2 gibi. 60$ ama 92 TL’den satılıyor. Kimisi de güncel kurdan alıyor.

Oyun 50 dolar hatırladığım kadarıyla. 35 Euro. Ayrıca sadece Euro ile alırsan Türkiye'de oynayabilirsin.(Avrupa versiyonu her bölgede çalışıyor ama diğerleri çalışmıyor.) Steam ile ilgilide fiyat politikalarını değiştireceklerini sanmam. Oyun yine pahalı olur. Ama Türkçe dil desteği geldi. Yani EFT Türkiye tarafı fiyat kısmında da bir şeyler yapar diye düşünüyorum. Son olarak oyunun dört versiyonu var 35-110 Euro arası ve en düşük versiyonunu aldım ben. Söylemeliyim ki versiyonlar arasında fark var.(Oynayanlar anlar.) Steam'e gelirse hemen en üst sürüme yükseltmeyi düşünüyorum.(Evet aradaki farkı ödeyerek sürüm yükseltilebiliyor.) şunu da söyleyeyim fiyatı göründüğü gibi değil. Vergisiz 35 Euro yani ben aldığım zaman 400 TL civarıydı ama DurmaPlay'dan aldım ben 100'TL'den fazla daha ucuza geldi, yani bunu da unutma. Steam kısmını bilemem ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli bir kur olmadığını düşünüyorum. Her oyuna özel fix fiyatlar var galiba. Çünkü oyunu Google'da arattığımızda açıklamada 20$ yazsa bile bazı oyunlar 2.6 bazıları daha değişik çıkıyor bilinmezlik yani :D.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı