Steam'de dolar kuru kaç TL'dir?

Oyunlar kura göre değil kendi fiyatlandırmalarına göre yapılyor. Öyle olsa 60 dolarlık oyunları 120-130 liraya alıyor olurduk. Steam sadece şu kur üzerinden fiyatlandırın diye öneri yapıyor sadece. Demek istediğiniz kur buysa.
TR'ye özel olarak "şu fiyat olsun" dediklerini sanmıyorum. Dolar verip Steam'ın çevirdiği yönündeyim. Vergisinide alıyor oh mis. Benim şaşırmadığım neden yükselmediği. Adamlar bizden sigara parası bile kazanmıyorlar.

Subnautica'nın fiyatı erken erişimden çıktığı için arttı. Dolar kuruna göre artsaydı daha uçuk bir fiyatta olurdu. Detroit'in fiyatı artmasının nedeni ilk çıktığında indirimde olmasıydı, site de bunu söylüyor. Cyberpunk hep aynı fiyattaydı?
Bahsettiğim olay fiyatların yurtdışına göre aynı olmaması

Sabit değil. Oyunlardan oyuna değişiyor. Kur olarak değilde firmaya göre. Mesela bazı oyunlar dolar ile orantılı iken bazıları dolar kuruna göre epeyce düşük. Bazıları ise yarıya yarıya gibi değişiyor anlayacağın.

TR'ye özel olarak "şu fiyat olsun" dediklerini sanmıyorum. Dolar verip Steam'ın çevirdiği yönündeyim. Vergisinide alıyor oh mis. Benim şaşırmadığım neden yükselmediği. Adamlar bizden sigara parası bile kazanmıyorlar.
Alım gücümüz düşük. Güncel kura göre yapsalar alan bir kaç kişi bile alamayacak. Fiyarları düşük tutuyorlar ama çokta düşük değil. Çok abartmaya gerek yok bence. Steamin yaptığı oyunlar diğer firmalara göre çok daha ucuz oluyor. Half-Life: Alyx sudan ucuza satılıyor.

Birisi zamanında uydurdu 2 diye. Önüne gelen 2 diyor. Bakın şimdi çok basit şekilde hesaplıyoruz.
Sitemiz bu. Aklıma gelen 2 oyun olan GTA V ve Witcher 3'e bakacağız.
GTA V, Witcher 3.
GTA V 169, Witcher 3 ise 60 lira. Aynı şekilde GTA V 30, Witcher 3 ise 40 dolar. GTA V'i baz alırsak dolar 5,63 lira. Witcher 3'ü baz alırsak 1,5 lira.
AC Black Flag için 4,45 lira. AC Odyssey için 4,48 lira. Steam'de yeni çıkan Death Stranding için ise 6,65 lira.

Hangisi 2 lira? Birisi bana söylesin lütfen. Witcher'ı bilerek koydum. O tip bir oyun bulması zor.

Alım gücümüz düşük. Güncel kura göre yapsalar alan bir kaç kişi bile alamayacak. Fiyarları düşük tutuyorlar ama çokta düşük değil. Çok abartmaya gerek yok bence. Steamin yaptığı oyunlar diğer firmalara göre çok daha ucuz oluyor. Half-Life: Alyx sudan ucuza satılıyor.

Oyunlar kura göre değil ülkelerin satın alma gücüne göre ayarlanıyor. Ubisoft, Origin bunu yapmıyor örneğin.

Steam, oyun yapımcılarına Türkiye'nin satın alma gücüne özel fiyatlandırma yapmaları konusunda tavsiyede bulunuyor sadece. Oyun geliştiricileri bu tavsiyeye uyar ya da uymaz orası başka. Sabit bir özel kur uygulamasından bahsedemeyiz.

Geri
Yukarı