Steam'de dolar kuru kaç TL'dir?

Herkes çok güzel sallamış!
Steam mağazamın para birimi Amerikan Doları değil ise ne olacak?

Eğer Steam Mağazanızın para birimi Amerikan Doları değilse, işlem günlük döviz kur oranları kullanılarak otomatik olarak Amerikan Dolarına çevrilir ve takip edilir. Toplam miktarı 5 Amerikan Dolarına eşdeğer ya da daha fazla Steam satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde kısıtlı Steam özelliklerine erişim hakkı kazanacaksınız.
Kaynak: Limited User Accounts - Managing Your Account Features - Veri Tabanı - Steam Support

Erişim için kur güncel olabilir. Mağaza için değil. FIFA gibi oyunlar EA olduğu için güncel kur kullanılıyor bahsettiğiniz buysa. Sallıyorum evet.

Kesin cevap: Steam'in size oyun alırken vereceği Steam puanını yüze bölerek kaç dolar yatırdığınızı bulabilirsiniz.

2 yıl önce için 2.1 yazıyor ama tam bilemiyorum şimdi farklı da olabilir aynı da.

Erişim için kur güncel olabilir. Mağaza için değil. FIFA gibi oyunlar EA olduğu için güncel kur kullanılıyor bahsettiğiniz buysa. Sallıyorum evet.
Oyunlar kura göre değil kendi fiyatlandırmalarına göre yapılyor. Öyle olsa 60 dolarlık oyunları 120-130 liraya alıyor olurduk. Steam sadece şu kur üzerinden fiyatlandırın diye öneri yapıyor.

Kostümlerle olup olmadığını bilmiyorum ama oyunlarda oluyor:
Örnek 1
Örnek 2
Örnek 3

Subnautica'nın fiyatı erken erişimden çıktığı için arttı. Dolar kuruna göre artsaydı daha uçuk bir fiyatta olurdu. Detroit'in fiyatı artmasının nedeni ilk çıktığında indirimde olmasıydı, site de bunu söylüyor. Cyberpunk hep aynı fiyattaydı?

Yeni konular

Geri
Yukarı