Steam'de "oyunu başlat" tuşuna basınca oyun başlamıyor

Ubuntu yazılım mağazasında bulunuyor. Tek tıkla indirebilmeniz lazım. Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?

Yazılım mağazamda bulamadım araştırdım yine de yapamadım beceriksiz olduğumu kabul ediyorum Linux'da yeniyim.

Ubuntu yazılım mağazasında bulunuyor. Tek tıkla indirebilmeniz lazım. Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?

App Center'a yazdığımda çıkmıyor.

Yazılım mağazamda bulamadım araştırdım yine de yapamadım beceriksiz olduğumu kabul ediyorum Linux'da yeniyim.

App Center'a yazdığımda çıkmıyor.

Protonup yazın sadece ya da proton.

Ekran görüntüsü atıyorum hocam.

Buradan AppImage olarak indirin.

Bir ara Ubuntu kullanmıştım Protonup QT Ubuntu'nun mağazasında yok. Ayrı bir yerden indiriyorsun orada da tıklıyorsun tıklıyorsun açılmıyor, bazen açılıyor, garip bir şey. Bence Ubuntu yerine Linux Mint Cinnemon kullanın. Bu arada ekran kartı sürücünüz yüklü mü? Ekran kartı yüklü olmadığında da olabiliyor bu sorun.

Buradan AppImage olarak indirin.

İndirdikten sonra iki kez tıkladığımda kulanılabilir uygulama yok dedi.

Bir ara Ubuntu kullanmıştım protonup qt Ubuntu'nun mağazasında yok. Ayrı bir yerden indiriyorsun orada da tıklıyorsun tıklıyorsun açılmıyor, bazen açılıyor, garip bir şey. Bence Ubuntu yerine Linux Mint cinnemon kullanın. Bu arada ekran kartı sürücünüz yüklü mü? Ekran kartı yüklü olmadığında da olabiliyor bu sorun.

Ekran kartı sürücüm yüklü az önce protonu kapatıp ETS 2'yi çalıştırmayı başardım.

İndirdikten sonra iki kez tıkladığımda kulanılabilir uygulama yok dedi.

Ekran kartı sürücüm yüklü az önce protonu kapatıp ETS 2'yi çalıştırmayı başardım.
Native sürümüdür o, çalışması normal. Ekran kartı sürücün aktif olmayabilir. Ayarlardan mı ne ayarlıyorduk şu ekran kartını kullan diye, sağ üst köşedeki seçeneklerde de olabilir hatırlamıyorum ama ekran kartını aktif et önce. Öyle proton oyunları da çalışacaktır.

AppImage dosyasini acabilmen icin yetki vermen gerekiyor.

Terminali ac, dosyayi indirdigin dizine gel, chmod +x dosyaadi komutuyla yetki ver.
Daha sonra cift tiklayarak acabilirsin dosyayi.

AppImage dosyasini acabilmen icin yetki vermen gerekiyor.

Terminali AC, dosyayi indirdigin dizine gel, chmod +x dosyaadi komutuyla yetki ver.
Daha sonra cift tiklayarak acabilirsin dosyayi.

Çalıştırmayı başardım programı oyunları deneyeceğim şimdi.

Çalıştırmayı başardım programı oyunları deneyeceğim şimdi.

Önce proton-ge'yi seçip indirmen lazım uygulama üzerinden. Ardından Steam'i kapatıp açıp oyunlar için o proton sürümünü seçmen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı