Steam'de para çekildi ama alınan oyun gelmedi

Lemon MUSK

Hectopat
Steam üzerinden ininal Kart aracılığı ile FIFA 22 aldım parayı çekti fakat oyun kütüphaneme gelmedi. İninal müşteri hizmetlerini aradığımda sorunun Steam üzerinden kaynaklı olduğunu söylediler. Bu sefer Steam desteğe yazdım ve "görünüşe göre satın alma sürecinde yaşanan bir hatadan dolayı işlem başarısız oldu. Sizden herhangi bir ücret alınmadı ancak bankanız, bakiyenize geçici olarak provizyon uygulamış olabilir." şeklinde mesaj attılar. Sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (881).png
    Ekran Görüntüsü (881).png
    396,9 KB · Görüntüleme: 120
Steam üzerinden ininal Kart aracılığı ile FIFA 22 aldım parayı çekti fakat oyun kütüphaneme gelmedi. İninal müşteri hizmetlerini aradığımda sorunun Steam üzerinden kaynaklı olduğunu söylediler. Bu sefer Steam desteğe yazdım ve "görünüşe göre satın alma sürecinde yaşanan bir hatadan dolayı işlem başarısız oldu. Sizden herhangi bir ücret alınmadı ancak bankanız, bakiyenize geçici olarak provizyon uygulamış olabilir." şeklinde mesaj attılar. Sebebi ne olabilir?
Parayı aldığına dair fatura gösterirsen, direkt kütüphanene oyunu ekliyorlar.

Üstünden bayağı zaman geçti ama sorunun çözüldü mü? Bana da aynı şey oldu da yardım edersen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'e yazdım bir süre sonra; yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta sonra falan para geldi.
Bende paparadan aldım fifa 23 Steam biz ödeme almadık paparayla alakalı dedi paparaya mail attım
İşleminiz, provizyon (muhasebeleşme) sürecinde beklemektedir. Karşı banka tarafından işlemin güvenirliğini ve limit bilgileri kontrol edilmektedir. Bu nedenle ilgili süreç 8 güne kadar uzayabilmektedir. 8 günlük süreniz harcamanızı gerçekleştirdiğiniz günden bir sonraki gün itibarıyla başlar. Bu süreçte işleminize müdahale edemediğimiz için sürecinizi bizler günlük olarak takip edeceğiz ve süreciniz tamamlandığında sizi bilgilendireceğiz.
Bunu söylediler inşallah para iadesi olur

Steam destek.

Bende Papara'dan aldım FIFA 23 Steam biz ödeme almadık Papara'yla alakalı dedi Papara'ya mail attım.
İşleminiz, provizyon (muhasebeleşme) sürecinde beklemektedir. Karşı banka tarafından işlemin güvenirliğini ve limit bilgileri kontrol edilmektedir. Bu nedenle ilgili süreç 8 güne kadar uzayabilmektedir. 8 günlük süreniz harcamanızı gerçekleştirdiğiniz günden bir sonraki gün itibarıyla başlar. Bu süreçte işleminize müdahale edemediğimiz için sürecinizi bizler günlük olarak takip edeceğiz ve süreciniz tamamlandığında sizi bilgilendireceğiz.
Bunu söylediler inşallah para iadesi olur.

Hocam vallahi bana da aynısını demişlerdi öyle olunca her gün 3-4 kere arayıp rahatsız etmeniz gerekiyor yoksa ilgilenmiyorlar.

Geri
Yukarı