Steam'de sahip olunmayan oyunları profilde göstermek için yapılan vitrin eklentisi iyi mi?

Steam profilinde sergilemek için ne kadar gerekli bir bilgi bilemedim. Eğer az sayıda vitrin kullanıyorsanız bu vitrinin profilde pek estetik duracağını düşünmüyorum. Belki hangi oyunu hangi platformda oynadığınıza kadar ayrıntılı bilgi vermek yerine daha basitleştirilebilir veya vitrin kullanmak yerine diğer platformlardaki kullanıcı adlarınızı açıklamanıza ekleyebilirsiniz.
Çok sayıda vitrinin arasında kullanılıyorsa ek bir bilgi olarak güzel durabilir.

Tabii sizin için göze güzel görünüyorsa üstüne söylenecek söz yok, sizin profiliniz sonuçta.
Az sayıda vitrinli profilde nasıl gözükür hiç düşünmedim. Ben 8 tane vitrin kullanıyorum ve 2. vitrin olarak bence güzel duruyor. Fakat dediğiniz gibi az sayıda vitrinli bir profilde büyük bir yazı kısmının olması göze batabilir. Açıklamaya diğer platformlardaki kullanıcı adlarını eklemenin yeterli olacağını ben de düşündüm ve hatta 3 yıl önce bu vitrin olaylarına aşina değilken yapmıştım fakat her platformda oynadığınız oyunları ve profilleri sergileme, gösterme şansı olmuyor. Bu vitrin sayesinde korsan oyunları ve emulator oyunlarını da gösterebilir kişi. Ha yine de son mesajınızda dediğiniz gibi, bu kullanıcıya kalmış bir durum.

Profile vitrin eklemek için mantıklı ama diğer vitrinlerin içindeyse doldurmak için güzel olabilir yoksa pekte estetik durmuyor ben mesela ucuz da olsa çok sevdiğim tomb raider, control yada cult of the lamb gibi oyunları ekledim ve 2.vitrinide puanlarla açtım hem oyunlar hemde başarımları vitrinler üzerinden gösterebiliyorum.

Steam'de sahip olmadığınız oyunları ve onlara hangi platformlarda sahip olduğunuzu göstermek için Steam'in vitrin özelliğini kullanarak böyle bir şey yaptım. Ne kadar gerekli olduğu tartışılır fakat Steam profilini ve kütüphanesine ayrı bir değer gösterenler için fena değil.
Bu otomatik bir sistem mi anlayamadım? Öyleyse çok iyi.

Hayır. Özel bilgi kutusu vitrini, size yazı yazabileceğiniz geniş bir alan verir. Yazdığınız içeriğe bir başlık koyabilir, çıkartmalar kullanabilir veya Steam'in biçimlendirme seçeneğiyle yazılarınıza çeşitlilik ve okuma kolaylığı katabilirsiniz. Profilinizde göstermek için dilediğiniz konuda ve türde bir yazı yazabilirsiniz.
Herhangi bir düzenlemede bulunacaksanız bunu manuel halletmeniz gerekir. Otomatik çalışan bir sistem yok, istediğiniz bir bilgiyi gösterebileceğiniz basit bir yazı vitrini.
1701967013606.png

@Gabe Newell olayın nasıl olduğunu açıklamış. Eğer amaç Steam profilime bakanlar diğer oyunlarımı da görsün değil de tüm oyunlarım(Korsan oyunlar dahil) tek bir yerde otomatik olarak toplansın ise Playnite gibi uygulamalar kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı