Steam'de Takas Dolandırıcılığı

Ya aynı arkadaşın olayı anlattığı gibi oldu. Bynogame den bıçağı satmak için satış url' ine tıkladım ve takası attığım kişiyi kontrol ettim. Hattağa kapattım bir daha linke tıklayıp bir daha profili kontrol ettim. Daha sonra mobilden onay geldi olay da orada koptu zaten. Mobile gelen onay benim doğru kişiye attığım takas onayı değildi. Bir bot benim trade imi manipüle edip doğru kişiye attığım takası iptal edip saniyesinde kendine atmış ve onun mobil onayı gelmişti. Adamın hesabı da normalde atacağım kişiyle aynı ppsi ismi vb. Şu an attığım linkteki envanterinde duruyor Talon Knife Blue Steel siz de görebilirsiniz. Durum bu şekilde gerçekten çok üzücü steame dünden beri ticket atıyorum fakat geri dönüş gelmiyor. Profilinden çok bariz bir şekilde anlaşılıyor dolandırıcı olduğu üstüne üstelik benim gerçekleştirmeye çalıştığım tradein anında iptal olup atacağım adamın kopyası olan profile attığımda belli. Steamin bunun önüne geçmesi gerekmez mi ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum. Herkesin çok dikkatli olması gerekiyor sadece. Yine de attığım bu profili şikayet ederseniz mutlu olurum.

Dolandırıcı profili:
https://steamcommunity.com/id/evagribov858
Müsade ediyorlar. Beni dolandırmaya kalkan kişiyle yazışmalarımı vs. hepsinin ekran görüntüsünü kaydedip, SAATLERCE yazı/resim raporunu hazırlayıp Steam ekibine ilettim ki bu tuzağa başkalarını düşürmeden banlasınlar... Cevaben nasihat verdiler, "evet bu bir dolandırma yöntemi ve buna karşı şu linkte yapabilcekleriniz açıklanıyor" diye... Ekran görüntülerini kaydettiğim resim yükleme sitesinin linklerine bile söylediklerine göre -kurallar gereği- bakmamışlar bile! Eleman ceza almadı. Bu tavır, düpedüz ortak çalıştıklarının göstergesidir... Zaten COD gibi yüksek bütçeli alanlarda bile hilelerin dönmesi, firmaların ortak olduğunu kanıtlıyordu. Bizzat bu işleri yapan hackerların forumlarda çok paralar döndüğüne dair sözleri var...

Hocam bu apikeyiniz ByNoGame'le alakasız başka sitelerde olmuştur, çünkü ben yıllardır kullanırım ByNoGame'den yana sorun olmaz. Muhtemelen başka sitelere kaydolurken olmuştur.

Kesinlikle, söylemeyi unutmuşum.
Tabii bynogame ile alakalı bir problem değil sadece olayın akışını anlatmak amacıyla ekledim. Teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı