Steam'de virüs olur mu?

Mafia 2 classic kurdum Steam'den virüs var mıdır? Onda kafam takıldı.

Bende bir de Kaspersky Internet Security var.
Öylesi güzel bir oyunda mı? Hayır oyundan değil ama Steam güvencesi diyelim. Öyle bir anti-virüs herşeyi virüs sanıyor aklım almıyor maalesef.

Play Store'daki uygulamaların pek denetlendiği söylenemez, ben hala istenmeyen şeyler yapan uygulamalar var diye biliyorum. Steam mağzasını temiz tutmada epey başarılı ve titiz tabii.
Dikkat çekmek istediğim nokta koskoca Play Store'de zararlı yazılımlar varken konu sahibinin sorusuna saçma demenin yanlış olduğu. Play Store'de varsa Steam'da da olması sürpriz olmaz.

Dikkat çekmek istediğim nokta koskoca Play Store'de zararlı yazılımlar varken konu sahibinin sorusuna saçma demenin yanlış olduğu. Play Store'de varsa Steam'da da olması sürpriz olmaz.
Katılıyorum hocam, biraz abartı olmuş saçma denmesi soruya. İnternette neyin ne olduğunu tam olarak kestirmek zor.

Yine de böyle söylemeyelim hocam. Şu an için bilmiyorum fakat zamanında Play Store'de çokça virüslü uygulama vardı.
Arkadaş Mafia 2 demese, Zattir zort oyunu dese 2 kere düşünürdük. Ancak oyun belli, yol belli, yordam belli hocam. Mümkün değil demek çok doğru olacaktır.

İkisi farklı şeyler biraz Play Store biraz daha az denetliyor. Steam'e ise kafası esen oyun atamıyor. Atsa bile denetleniyor. Ha imkansız mı hayır fakat o oyunda olma ihtimali çok düşük.

Yine de böyle söylemeyelim hocam. Şu an için bilmiyorum fakat zamanında Play Store'de çokça virüslü uygulama vardı.

Hocam Play Store virüs olması çok doğal çünkü her gün yüzlerce uygulama, oyun yükleniyor. Lakin Steam gibi uygulamada 65 TL gibi bandında paralı satılan bir oyun ve dünya da tanına bir oyun markasında böyle bir şey çıkması mümkün değil. Bildiğin üzere köklü bir oyun.

Gördügünüz gibi pek de saçma sayilmaz. Zira böyle bir şey mümkün.

Evet biri Mafia diğeri büyük ihtimalle ücretsiz 2014-2018 arasında paylaşılan oyun. Ve gördüğünüz üzere direkt yasaklanmış. Bin oyunda 1 oyun olasılık ona da direkt gerekeni uygulamışlar.

İkisi farklı şeyler biraz Play Store biraz daha az denetliyor. Steam'e ise kafası esen oyun atamıyor. Atsa bile denetleniyor. Ha imkansız mı hayır fakat o oyunda olma ihtimali çok düşük.
Hocam Play Store virüs olması çok doğal çünkü her gün yüzlerce uygulama, oyun yükleniyor. Lakin Steam gibi uygulamada 65 tl gibi bandında paralı satılan bir oyun ve dünya da tanına bir oyun markasında böyle bir şey çıkması mümkün değil. Bildiğin üzere köklü bir oyun.

Evet biri Mafia diğeri büyük ihtimalle 2'tl ile satılan 2014-2018 arasında paylaşılan oyun. Ve gördüğünüz üzere direkt yasaklanmış. Bin oyunda 1 oyun olasılık ona da direkt gerekeni uygulamışlar. Büyük ihtimalle de ücretsiz bir oyundu.
Arkadaşlar sanırım demek istediğimi anlamadınız :) ben Steam üzerinden veya Play Store üzerinden konuşmuyorum. Dikkat çektiğim şey yukarıdaki arkadaşın konuyu açan arkadaşa saçma soru demesiydi.

Arkadaşlar sanırım demek istediğimi anlamadınız :) ben Steam üzerinden veya Play Store üzerinden konuşmuyorum. Dikkat çektiğim şey yukarıdaki arkadaşın konuyu açan arkadaşa saçma soru demesiydi.
Yanlış anlama sadece Play Store benzetmesini uygun bulmamıştım. Sanırım bende kendimi ifade edemedim..

Hocam gözünüzü seveyim Play Store ile Steam karşılaştırmayın :) Yapmayın böyle bir şey rica ediyorum. Biri her gün yüzü bırak belki de binlerce uygulama, oyun, wallpaper ve daha nice şeylerin paylaşıldığı bir platform. Diğeri ise oyun çıkmadan önce oylama yapılan demosu olan Alphası olan Betası olan ve tam sürüme çıkma ve testlere tutulan ve sadece oyunun paylaşıldığı bir yer. Play Store'da para ile üyelik aldıktan sonra anında uygulamayı yayınlayabiliyorsun. İkisini karşılaştırmak sorulan sorudan bile saçmaydı bence :) Keza Mafia 2 hani 11 senedir yayında olan bir oyun. Sadece mantık yürütse bile böyle bir şey mümkün olmayacağını anlardı. 11 Senede en ufak virüste o oyun kaldırılırdı.

Geri
Yukarı