Çözüldü Steam'de sanal karta iade olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ust_sel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Evet arkadaşlar, soru açık. Daha önce Steam'de defalarca sanal kartla alışveriş yaptım fakat hiç iadem olmadığı için bilmiyorum. Muhtemelen yapılıyordur ama asıl kafamı kurcalayan şu; iade tutarı sanal karta mı gönderiliyor yoksa sanal kartın bağlı olduğu asıl karta mı? Yani alışverişten sonra iade ihtimaline karşı sanal kartı silmemek gerekir mi?

Çözüm
Arkadaşlar konu çözüldü. Beğenmediğim bir Fernbus DLC'si için iade işlemi başlatmıştım ve bir kaç gün içinde sanal kartımın bağlı olduğu asıl karta iade yapıldı. Yani sorumun cevabı evet, sanal karta iade oluyor.

Yalnız bir nokta var; sanal kartı iade işlemi bitene kadar kapatmadım. Dolayısıyla iade tamamlanmadan kapatırsak ne olur, onu bilemiyorum.
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. İsteğe göre ya Steam cüzdanına ya da kredi kartına iade ediliyor. Sanal kart durumunda nasıl oluyor bilmiyorum. @Realivex arkadaşın dediği gibi iade için seçenek sunuluyor.
Böyle birşey olduğunu açıkçası bende bilmiyordum. Yani amacım yanlış bilgilendirmek değildi.

Arkadaşlar konu çözüldü. Beğenmediğim bir Fernbus DLC'si için iade işlemi başlatmıştım ve bir kaç gün içinde sanal kartımın bağlı olduğu asıl karta iade yapıldı. Yani sorumun cevabı evet, sanal karta iade oluyor.

Yalnız bir nokta var; sanal kartı iade işlemi bitene kadar kapatmadım. Dolayısıyla iade tamamlanmadan kapatırsak ne olur, onu bilemiyorum.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı