Steam'de virüs olur mu?

Evet biri Mafia diğeri büyük ihtimalle 2 TL'ye satılan 2014-2018 arasında paylaşılan oyun. Ve gördüğünüz üzere direkt yasaklanmış.

Fiyatinin veya isminin ne önemi var ki? Oyun ayrica direkt yasaklanmadi. Yaklasik 4 ay sonra kaldirildi.

en çok kullanılan oyun platformunda hem de. O oyunlar yayınlanmadan çeşitli testlere tabi tutuluyor.

Demek ki en cok kullanilan platformda bile böyle bir sey mümkün olabiliyor. Cesitli testlerden geciyor olsaydi böyle bir oyunu Steam'e sizdiramazdiniz.

Hocam gözünüzü seveyim Play Store ile Steam karşılaştırmayın :) Yapmayın böyle bir şey rica ediyorum. Biri her gün yüzü bırak belki de binlerce uygulama, oyun, wallpaper ve daha nice şeylerin paylaşıldığı bir platform. Diğeri ise oyun çıkmadan önce oylama yapılan demosu olan Alphası olan Betası olan ve tam sürüme çıkma ve testlere tutulan ve sadece oyunun paylaşıldığı bir yer. Play Store'da para ile üyelik aldıktan sonra anında uygulamayı yayınlayabiliyorsun. İkisini karşılaştırmak sorulan sorudan bile saçmaydı bence :) Keza Mafia 2 hani 11 senedir yayında olan bir oyun. Sadece mantık yürütse bile böyle bir şey mümkün olmayacağını anlardı. 11 Senede en ufak virüste o oyun kaldırılırdı.
Tekrar aynı şeyleri söylemek zorundayım. Bu yazdıklarınızı konu sahibi arkadaş bilmiyor olabilir. Steam'ın çok büyük bir platform olduğunu bilmiyor olabilir. Play Store'ye uygulama yükleme sürecini bilmiyor olabilir. Sadece basit bir örnek verdim. Şu an düşünüyorum da gereksiz yazmışım aslında. Son olarak demek istediğim şey; bu soru çok saçma hatta daha da ağır bir şekilde saçmalıkta ilk 10'a girer şeklinde yazmasak daha hoş olur. Herkes her alanda bilgili olmak zorunda değil..

Tekrar aynı şeyleri söylemek zorundayım. Bu yazdıklarınızı konu sahibi arkadaş bilmiyor olabilir. Steam'ın çok büyük bir platform olduğunu bilmiyor olabilir. Play Store'ye uygulama yükleme sürecini bilmiyor olabilir. Sadece basit bir örnek verdim. Şu an düşünüyorum da gereksiz yazmışım aslında. Son olarak demek istediğim şey; bu soru çok saçma hatta daha da ağır bir şekilde saçmalıkta ilk 10'a girer şeklinde yazmasak daha hoş olur. Herkes her alanda bilgili olmak zorunda değil..
Haklısın hocam 🙏

Fiyatinin veya isminin ne önemi var ki? Oyun ayrica direkt yasaklanmadi. Yaklasik 4 ay sonra kaldirildi.

Demek ki en cok kullanilan platformda bile böyle bir sey mümkün olabiliyor. Cesitli testlerden geciyor olsaydi böyle bir oyunu Steam'e sizdiramazdiniz.
Tamamdır güzel kardeşim sen haklısın ben haksızım. Mafia kesinlikle dünyaca bilinen bir marka değil ve ayrıca kesinlikle 11 sene önce çıkmamış ve Steam da yüzbinlerce kişi oynamadı. Asıl bahsetmek istediğim arkadaşın sadece bir kaç yere bakarak bile en azından bu oyunda böyle bir şeyin mümkün olmayacağı farkına varabilecek olması.

Kral zaten hiç kimse anasının babasının karnından bilgi ile doğmuyor her şeyi de bilmek zorunda değil. Lakin kızdığım nokta böyleleri genelleme de yapmak istemiyorum ama elinde çok büyük bir nimet varken kullanmamaları. Tam olarak yaşadığımız toplumda bu yüzden araştırma yapmadan mantık yürütmeden her şeye inandıkları için bu halde artık gördüğüm zaman kızıyorum mesele sen de değilsin kırdıysam kusura bakma. Google ile araştırma yaparak en kötü 2-3 dakika da ulaşabileceği bilgiyi en azından bu oyun için mümkün olmayacağına anlayabilirdi.

Tamamdır güzel kardeşim sen haklısın ben haksızım. Mafia kesinlikle dünyaca bilinen bir marka değil ve ayrıca kesinlikle 11 sene önce çıkmamış ve Steam da yüzbinlerce kişi oynamadı. Asıl bahsetmek istediğim arkadaşın sadece bir kaç yere bakarak bile en azından bu oyunda böyle bir şeyin mümkün olmayacağı farkına varabilecek olması.

Kral zaten hiç kimse anasının babasının karnından bilgi ile doğmuyor her şeyi de bilmek zorunda değil. Lakin kızdığım nokta böyleleri genelleme de yapmak istemiyorum ama elinde çok büyük bir nimet varken kullanmamaları. Tam olarak yaşadığımız toplumda bu yüzden araştırma yapmadan mantık yürütmeden her şeye inandıkları için bu halde artık gördüğüm zaman kızıyorum mesele sen de değilsin kırdıysam kusura bakma. Google ile araştırma yaparak en kötü 2-3 dakika da ulaşabileceği bilgiyi en azından bu oyun için mümkün olmayacağına anlayabilirdi.
Bu yoruma ben de katılıyorum özellikle de araştırmayı seven biri olarak. Estağfurullah kırılma gücenme yok aynı şekilde benim de kırmak gibi bir niyetim yok. Saygılar.

sen haklısın ben haksızım.

Oyunlar cesitli testlerden geciyor diyorsunuz. Madem bu oyunlar cesitli testlerden geciyor o zaman nasil oluyor da Bitcoin virüsü iceren oyun Steam'de yayinlanabiliyor? Önce bu soruya bir aciklik getirelim isterseniz. Siz burada genel yorum yapiyorsunuz. Mafia oyununa göre yorum yapsaydiniz o zaman itiraz etmezdim. Büyük yapimlarda virüs icerme olasiliginin sifira yakin oldugunu ben de biliyorum sonucta.

Ayrica ben konu basligina göre yorum yapiyorum. Icerigine göre degil. Mafia'da virüs yok ama, Steam'de virüslü bir oyun olmasi muhtemel. Imkansiz degil yani.

Geri
Yukarı